Igor Herbut

Igor Herbut to popularny piosenkarz o łemkowskich korzeniach. Zasłynął jako założyciel i lider zespołu LemON, wraz z którym wygrał telewizyjny program muzyczny "Must Be The Music". Otworzyło mu to drzwi do ogromnej kariery. Poza występowaniem ze swoją grupą obecnie rozwija się też jako solowy wokalista. Jakie są najpopularniejsze utwory Igora Herbuta?

Imię: Igor

Nazwisko: Herbut

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 17.12.1990 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: piosenkarz, autor tekstów, kompozytor muzyki

Osoby - związki: - partnerka Małgorzata Dacko (od 2013 r.)

Rodzice: brak informacji o imionach

Dzieci: syn Kai (ur. 2019 r.)

Rodzeństwo: siostra

BIO: Igor Herbut urodził się w Przemkowie, niewielkim miasteczku w województwie dolnośląskim. Ma korzenie łemkowskie i jak sam mówi, czuje się Łemkiem. Jego matka uczy języka łemkowskiego, a także zajmuje się prowadzeniem zespołu ludowego. Tak naprawdę cała jego rodzina jest przywiązana do tradycji i kultury Łemków. Na pewno wpłynęło to na ukształtowanie młodego Igora. Do dziś łemkowski duch jest widoczny w twórczości muzycznej artysty. Odzwierciedleniem tego jest charakterystyczny zaśpiew oraz brzmienie muzyki. Wiele tekstów piosenek Igora Herbuta jest też napisanych w języku łemkowskim.W młodości Igor Herbut początkowo kształcił się w swoim rodzinnym Przemkowie, w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 1. Do szkoły średniej uczęszczał w Legnicy. Jest absolwentem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Bohdana Ihora Antonycza. Po maturze postanowił na poważnie zająć się swoją pasją, czyli muzyką. Został studentem wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kierunkiem jego kształcenia był jazz i muzyka estradowa.Sukces muzyczny przyszedł w jego życiu szybko i dość niespodziewanie. Przełomem okazało się zgłoszenie się na precasting do telewizyjnego konkursu "Must Be The Music". Igor Herbut wraz ze swoim kuzynem dostali się do programu, co stało się dla niego bodźcem do założenia własnego zespołu. Artysta zebrał muzyków i tak powstała grupa LemON. Ten spontaniczny projekt skutecznie podbił serca jurorów i widzów programu, co skutkowało wygraną.Kolejne lata to rozwój zespołu LemON. Grupa, w której liderem wciąż jest Igor Herbut, od 2012 roku wydała już cztery albumy studyjne. To na pewno nie jest jednak ostatnie słowo artystów. Sam Herbut tworzy też solową muzykę. Oprócz tego od 2020 roku zajmuje się prowadzeniem autorskiej audycji radiowej "Ścieżka filmowa Igora Herbuta" w RMF Classic. W tym samym roku został także jurorem programu telewizyjnego dla młodych talentów "The Four. Bitwa o sławę".W życiu prywatnym Igor Herbut od lat związany jest z jedną kobietą - Małgorzatą Decko. Jego starsza o osiem lat ukochana jest producentką telewizyjną, a przez pewien czas była także menedżerką zespołu LemON. Para doczekała się potomka. W 2019 roku na świat przyszedł ich synek. Dziecko Igora Herbuta otrzymało nietypowe imię Kai.

Znany z: udziału i zwycięstwa w trzeciej edycji lubianego przez widzów programu muzycznego "Must Be The Music. Tylko muzyka" w 2012 roku. Igor Herbut wygrał talent show wraz ze swoim zespołem LemON. Podbił serca publiczności swoim talentem i wrażliwością. Najbardziej znane piosenki Igora Herbuta wydane wraz z grupą to m.in. "Jutro", "Napraw", "Scarlett" czy "Litaj Ptaszko". Ogromną popularnością cieszył się też utwór nagrany przez artystę do filmu "Wkręceni" pod tytułem "Wkręceni - Nie ufaj mi".

Funkcja w filmie:
 • autor i wykonawca piosenki do filmu "Wkręceni" (2014);
 • autor i wykonawca piosenki do filmu "Wkręceni 2" (2015);
 • autor piosenki do filmu "Narzeczony na niby" (2018);
 • aktor w widowisku telewizyjnym "Zakochany Mickiewicz" (2021).


 • Płyty:Igor Herbut wydał kilka płyt z zespołem LemON. Albumy studyjne grupy to:"Lemon" (2012);"Scarlett" (2014);"Etiuda zimowa" (2015);"Tu" (2017).W 2020 roku wokalista nagrał też solową płytę pt. "Chrust".

  Książki: brak

  Nagrody:tytuł wokalisty roku w Wielkim podsumowaniu roku Radia Zet w 2013 roku;tytuł SuperArtysty w plebiscycie Superjedynki w 2014 roku;tytuł wokalisty roku w Muzycznym podsumowaniu roku Radia Zet w 2014 roku.

  Link Instagram: @aigorek


  Link FB: @igor.herbut.oficjalny
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index