Zamieszanie z singlem Dody
ONS

W październiku w sieci nieoczekiwanie zadebiutował nowy singiel Dody. Utwór "Wkręceni (High Life)" zwiastuje nową płytę piosenkarki, która ma ukazać się w pierwszej połowie przyszłego roku. Piosenka miała być też oficjalnym utworem promującym film o tym samym tytule, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Przypomnijmy: Są już zwiastuny "Wkręconych". Do tego filmu Doda nagrała piosenkę

Dziś natomiast na oficjalnym kanale filmu "Wkręceni" pojawił się niespodziewanie teledysk o tytule "Wkręceni - Nie Ufaj Mi" w wykonaniu lidera grupy LemON, Igora Herbuta, w którym możemy zobaczyć sceny z nowej produkcji. Utwór został skomponowany przez Igora (tekst i muzyka) i Anię Dąbrowską. Która piosenka więc oficjalnie promuje film "Wkręceni"?

Jak udało się dowiedzieć AfterParty.pl, producenci filmu nie mogli dojść do porozumienia z Dodą w kwestiach promocyjnych, gdyż każde z nich miało odmienne wizje. Artystka chciała promować utwór jednocześnie jako swój singiel i utwór filmowy, druga strona zaś chciała, aby "Wkręceni" byli lansowani wyłącznie jako motyw przewodni nowego kinowego hitu.
 

Produkcja zdecydowała się na zaangażowanie Igora Herbuta z LemON, ponieważ utwór Dody niemal od samego początku funkcjonował jako jej singiel i nikt tak naprawdę nie kojarzył go z filmem. Nawet jego tytuł w świadomości publiczności brzmiał "High Life", a nie "Wkręceni", co bardzo komplikowało założenia promocyjne producentów filmu. Piosenka stała się hitem, ale to sukces zapisany na konto Dody, a nie obrazu "Wkręceni" - zdradza w rozmowie z nami osoba związana z produkcją "Wkręconych".


Dla fanów gwiazdy mamy jednak coś na otarcie łez. Jak dowiedziało się AfterParty.pl, piosenka wciąż pozostaje w oficjalnej ścieżce dźwiękowej filmu i będzie można jej fragment posłuchać w jednej z początkowych scen, podczas jazdy samochodem.
 

Całkowita rezygnacja ze współpracy z Dodą nie byłaby dobrym pomysłem. Ona zawsze przyciąga uwagę, i świetnie potrafi wytworzyć zainteresowanie wokół projektów, w których bierze udział. Dlatego piosenka została wykorzystana w filmie - tłumaczy nam dalej osoba związana z produkcją.


Zmiany nie wpłyną na obecność singla na nowej płycie Dody, powstanie do niego również teledysk. Wolicie "Wkręceni (High Life)" czy "Wkręceni (Nie Ufaj Mi")? Posłuchajcie obu utworów poniżej.

Zobacz: Doda dostała pod choinkę prezent od światowej markiSesja promująca nową płytę Dody:

Więcej na temat Doda LemON Igor Herbut