Iga Krefft

Iga Krefft to wszechstronnie utalentowana artystka. Gra w filmach i serialach, dubbinguje, a w dodatku śpiewa. Ma na swoim koncie kilka singli, wydała też dwa albumy pod pseudonimem Ofelia. Sprawdź, co nagrała i w jakich produkcjach można ją oglądać.

Imię: Iga Aleksandra

Nazwisko: Krefft

Nazwisko Panieńskie: Krefft

Pseudonim: Ofelia

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 2 września 1995 roku

Znak zodiaku: Panna

Zawód: piosenkarka i aktorka serialowa, filmowa oraz dubbingowa

Osoby - związki:Wiktor Ejryszew - scenarzysta i reżyser. Para poznała się na planie serialu "M jak miłość", gdzie mężczyzna zagrał epizodyczną rolę (długość związku: 6 lat).

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: dwie młodsze siostry - Zuzanna i Tola

BIO: Iga Krefft przyszła na świat w Gniewnie, ale kształciła się w Gdańsku. Tam uczęszczała do szkoły muzycznej. Pobierała też nauki w XXI Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie. Ukończyła je w 2014 roku. Na scenie zadebiutowała w wieku 12 lat. Otrzymała wówczas rolę Rezedy w musicalu "Akademia Pana Kleksa" w Teatrze Muzycznym "Roma". Później dostała angaż w serialu "M jak miłość". Gra w nim do dziś, wcielając się w Urszulę, adoptowaną córkę Hanny i Marka Mostowiaków. Ma też na koncie udział w innych produkcjach, takich jak np. "Na Wspólnej", "Diagnoza", "Sala samobójców. Hejter" czy "Piosenki o miłości", a także kampaniach reklamowych dla koncernu Coca-Cola (2007) i sieci supermarketów Tesco (2010). A jak przebiegała jej kariera muzyczna? Jako dziecko Iga Krefft występowała w programie telewizyjnym "Od przedszkola do Opola". Uczestniczyła w licznych konkursach, m.in. w "Kaszubskim Idolu". W 2011 roku zaprezentowała swój pierwszy utwór - cover piosenki Kombi "Kochać cię - za późno" w języku kaszubskim ("Ledac ce"). Idąc za ciosem, nagrała wkrótce kolejną propozycję, tym razem w świątecznym klimacie - autorski singiel "W oczach radość". Realizowała obie pasje - aktorstwo oraz muzykę. Jednocześnie próbowała zerwać ze swoim serialowym wizerunkiem (wielu ludzi utożsamiało ją z Ulą Mostowiak). Założyła dwa zespoły: "Mind Revision" i "Daisy and the Moon". Grywała w niewielkich klubach pod pseudonimem Ofelia. Nosiła masywne buty i mocny makijaż, dzięki czemu trudno ją było rozpoznać. Grupy nie przetrwały próby czasu, a Iga rozpoczęła współpracę z innymi muzykami, m.in. z Yossarianem Malewskim. Jej owocem były dwie kompozycje - "Zaraz coś się stanie" i "Pokoje hotelowe". Zaczęła koncertować nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. W 2019 roku wydała pierwszą debiutancką płytę zatytułowaną "Ofelia". Znalazły się na niej takie przeboje jak "Tu" czy "Dwa słowa". Obecnie pracuje nad drugim albumem - "Osiem".

Znana z : roli Uli Mostowiak w serialu "M jak miłość". W 2019 roku wzięła udział w programie telewizyjnym "Twoja twarz brzmi znajomo". Pełniła też funkcję reporterki w "Voice of Poland".

Funkcja w filmie: - aktorka w serialu "M jak miłość" (od 2007 roku) - aktorka w serialu "Do dzwonka" (2010-2011) - aktorka w serialu "Na Wspólnej" (2014) - aktorka w filmie "Get to my love" (2015) - aktorka w serialu "Diagnoza" (2017) - aktorka w filmie "Sala samobójców. Hejter" (2020) - aktorka w filmie "Piosenki o miłości" (2021) - aktorka dubbingowa w filmie "Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga" (2009) - aktorka dubbingowa w serialu "Nie-przyjaciele" (2009) - aktorka dubbingowa w serialu "Taniec rządzi" (2010) - aktorka dubbingowa w serialu "Szczury laboratoryjne" (2012) - aktorka dubbingowa w serialu "Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna" (2016) - aktorka dubbingowa w filmie "Paskudy. UglyDolls" (2019)

Płyta:
 • album studyjny "Ofelia" (2019)
 • album koncertowy "Księgi ofeliowe" (2020)


 • Książki: brak

  Nagrody:finalistka "Kaszubskiego Idola"

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/ofeliaigakrefft/?hl=pl


  Link FB: https://pl-pl.facebook.com/OfeliaIgaKrefft
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index