Cezary Żak

Cezary Żak kojarzony jest przede wszystkim z postacią pomysłowego tramwajarza Karola Krawczyka w produkcji "Miodowe lata". Popularność przyniosła mu też podwójna rola w serialu "Ranczo". Aktor ma na swoim koncie ciekawe występy filmowe - wcielił się m.in. w Leonida Breżniewa w filmie "Gierek". Niechętnie dzieli się informacjami z życia prywatnego.

Imię: Cezary

Nazwisko: Żak

Pseudonim: brak

Wzrost: 181 cm

Data urodzenia: 22.08.1961 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy

Osoby - związki:
 • Żona Katarzyna Żak (od 1985 r.) - para poznała się w czasie studiów na obozie jeździeckim. Partnerka Cezarego również jest aktorką.


 • Rodzice: brak informacji

  Rodzeństwo: Brak informacji, wiadomo jednak, że jego ciotecznym bratem jest satyryk i komik Tadeusz Drozda.

  Dzieci: Cezary Żak ma dwie córki: Aleksandrę (ur. 1988), która jest producentką filmową i Zuzannę (ur. 1995), która została lekarzem.

  BIO: Cezary Żak urodził się w 1961 roku w Brzegu Dolnym. Początkowo chciał studiować romanistykę, ale nie zdał egzaminów. W 1985 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zadebiutował w 1986 roku w sztuce "Panna Tutli Putli" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Później aktor związany był m.in. z Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze i Teatrem Powszechnym w Warszawie. Przed kamerami zadebiutował w 1993 roku w serialu "Czterdziestolatek - 20 lat później". Współpracował z wieloma znanymi reżyserami, m.in. z Zanussim, Kutzem, Machulskim. Aktor prywatnie związany jest z Katarzyną Żak, z którą ma dwie córki. Mocno strzeże życia prywatnego. Przez wiele lat zmagał się z otyłością, ale ostatnio znacznie schudł.

  Znany z: Cezary Żak ma na swoim koncie dziesiątki ról filmowych i serialowych. Jedne z bardziej znanych to takie postaci serialowe jak Józef Sobolewicz w "Klanie" oraz komisarz Tadeusz Chudziszewski "Chudy" w "Ludzie Chudego". Niezapomnianą rolą Żaka jest też Karol Krawczyk z "Miodowych lat". Zagrał tego bohatera również w spin-offie serialu "Całkiem nowe lata miodowe". W obu tych produkcjach występuje z Arturem Barcisiem. Popularność przyniosła mu także podwójna rola braci bliźniaków Pawła i Piotra Koziołów w serialu, a później filmie "Ranczo". Razem z Tadeuszem Drozdą występował w kabarecie "Drozda Show". Próbował sił jako prowadzący teleturniej "As, dama, walet" oraz program "Ładny Dom". W 2017 roku był jurorem w "The Brain. Genialny umysł". Aktor podkładał głos m.in. w grze "Kroniki Myrtany: Archolos". Cezary Żak wystąpił w wielu spektaklach - sztuki teatralne z jego udziałem to m.in. "Roberto Zucco", "Złoty chłopak", "Dróżnik", "Historyja o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" i "Komedia amerykańska".

  Funkcja w filmie i telewizji (wybrane produkcje):aktor w serialu "Matki, żony i kochanki" (1995)aktor w filmie "Pułapka" (1997)aktor w serialu "Klan" (1997-2002)aktor w serialu "Miodowe lata" (1998-2003)aktor w filmie "Zemsta" (2002)aktor dubbingowy w filmie "Kajko i Kokosz" (2005)aktor dubbingowy filmie "Stefan Malutki" (2006)aktor w serialu "Ranczo" (2006-2009, 2011-2016)aktor w filmie "Ranczo Wilkowyje" (2007)aktor dubbingowy w filmie "Garfield: Festyn humoru" (2008)aktor dubbingowy w filmie "Shrek Forever" (2010)aktor w serialu "Ludzie Chudego" (2010-2011)aktor dubbingowy w filmie "Żółwik Sammy 2" (2012)aktor w serialu "Druga szansa" (2017-2018)aktor dubbingowy w filmie "Mary Poppins powraca" (2018)aktor w filmie "Gierek" (2021)

  Płyty: brak

  Książki: - W ostatnich latach Cezary Żak przeszedł spektakularną metamorfozę. Znacznie zrzucił masę ciała, co stało się pobudką do napisania książki "Moja skuteczna dieta. 12 kroków do dobrej wagi" (2013).

  Nagrody (wybrane):nagroda Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora (1993)Trofeum od Prezydenta Torunia na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1994)Kryształowy Granat dla najkomiczniejszego aktora na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu (2010)Wiktor Publiczności (2014)Złoty Szczeniak w kategorii najlepsza rola serialowa za "Ranczo" (2020)

  LINK Instagram: @cezaryzak.official

  LINK Facebook: @cezaryzakofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index