bio

 • Data urodzenia:
  2007
 • Pochodzi z:
  Niemcy
 • Znany/a z...:
  reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019
 • Pseudonim:
  Viki Gabor
 • Zawód:
  piosenkarka

Wiktoria Viki Gabor - piosenkarka, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019.

Wiktoria Viki Gabor urodziła się w 2007 roku w Niemczech, potem, wraz z rodziną, przeprowadziła się z rodziną do Polski, następnie do Wielkiej Brytanii. Ostatecznie Wiktoria wróciła do Polski i zamieszkała w Nowej Hucie. Ma starszą siostrę, Melisę, która jest kompozytorką.

O Wiktorii zrobiło się głośno tuż po jej występie w "The Voice Kids"! W trakcie castingów do drugiej edycji zaśpiewała utwór Katy Perry "Roar" i trafiła do drużyny Tomsona i Barona. Bez problemu znalazła się w finale, ale ostatecznie zajęła drugie miejsce (wygrała wówczas Ania Anika Dąbrowska). Z utworem "Time" miała okazję wystąpić podczas Top of The Top Festival 2019 w Sopocie. Artystka jest popularna w sieci, na Instagramie śledzi ją ok. 40 tys. fanów. 

Wiktoria Gabor na Eurowizji Junior 2019!

Wiktoria Gabor dzięki wygranej w "Szansie na sukces" będzie reprezentować Polskę podczas konkursu Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, 24 listopada. W finałowym odcinku programu pokonała Nikolę Fiedor i Gabrielę Katzer. Podczas konkursu wykona utwór "Superhero" w dwóch językach: polskim i angielskim. 

Oto utwór Viki Gabor na Eurowizję Junior 2019.