bio

 • Wiek:
  43 lat
 • Data urodzenia:
  24 listopada 1977
 • Data śmierci:
  strzelec
 • Zawód:
  dziennikarka
Urszula Chincz - absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zanim trafiła do telewizji przez wiele lat była związana z marketingiem i PR-em. W telewizji zadebiutowała w roli prowadzącej "Pytania na Śniadanie" w parze z Tomaszem Kammelem w telewizyjnej Dwójce. Od 2014 roku pracuje w "Dzień Dobry TVN", dla którego - jak sama pisze: stawia czoła najróżniejszym zadaniom; żegluje na jachcie do regat okołoziemskich, skacze ze spadochronem z autorem książki o strachu albo patroluje miasto z zespołem konnej policji. Przeprowadza też wywiady, rozmawiała już m.in. z Carlą Bruni, Jamie'em Olivierem, Lisą Stansfield i Marcinem Gortatem. Urszula Chincz jest autorką popularnego bloga i kanału na YouTube „Ula Pedantula” poświęconego codziennym domowym wyzwaniom, jak również współautorką książki „7 dni, Świat Andrzeja Turskiego” poświęconej jej ojcu. Urszula Chincz zajmuje się również prowadzeniem imprez i szkoleniami z zakresu wystąpień publicznych.

Urszula Chincz prywatnie

Urszula Chincz jest córką zmarłego 31 grudnia 2013 roku dziennikarza telewizyjnego Andrzeja Turskiego oraz zmarłej 26 maja 2010 roku Zofii Pietraszak. Urszula Chincz jest żoną Sławomira i mamą Ryszarda.
- Ze Sławkiem nie jesteśmy stereotypową parą, bo w równym stopniu opiekujemy się dzieckiem. Dzielimy obowiązki. Mój mąż robi też Rysiowi śniadanie, odprowadza do szkoły, odrabia lekcje czy opatruje zdarte kolano. Mały uczy się, że zmywanie naczyń i gotowanie obiadu jest tak samo męskie, jak rąbanie drewna. Dziecko potrzebuje stabilności, a mnie się zdarza pracować więcej niż 40 godzin tygodniowo, więc mój mąż czasami jest tatą i mamą w jednej osobie. Mój mąż skończył zarządzanie i informatykę, ma „normalną” pracę w branży nowoczesnych technologii - mówiła o swojej rodzinie w wywiadzie dla Gazeta.pl.
 
Strona oficjalna: ulachincz.pl