bio

 • Wiek:
  38 lat
 • Data urodzenia:
  1 maja 1982
 • Pochodzi z:
  Belfast
 • Znany/a z...:
  wcielił się w rolę Christiana Greya w filmie "Pięćdziesiąt twarzy Greya"
 • Zawód:
  model, aktor
 • Wzrost:
  183cm
 • Znak zodiaku:
Jamie Dornan - urodzony w Belfaście w Irlandii Północnej aktor, model i muzyk, któremu międzynarodową sławę przyniosła rola Christiana Greya w ekranizacji kontrowersyjnych powieści autorstwa brytyjskiej pisarki E.L. James: "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i jej kontynuacjach. "Ciemniejsza strona Greya" trafiła do kin w lutym 2017 roku, a trzecia część "Nowe oblicze Greya" zostanie wyświetlona w kinach w 2018 roku. Dornan zagrał w nich u boku Dakoty Johnson.
Jamie Dornan w młodości uczęszczał do prywatnej szkoły, gdzie występował w przedstawieniach i grał w rugby. Zrezygnował ze szkoły, by w Londynie uczyć się aktorstwa. Jeszcze w trakcie nauki założył zespół muzyczny Sons of Jim, w którym występował do 2008 roku. Pracował też jako model m.in. w kampaniach bielizny Calvina Kleina, a także dla takich marek jak Zara, Dior czy Hugo Boss. Na ekranie debiutował w 2006 roku rolą w filmie "Maria Antonina". Dzięki niej otrzymał wyróżnienie "Złotego torsu" The New York Timesa. Można go było również oglądać w serialach "Dawno, dawno temu" i "Upadek". Rola Christiana Greya przyniosła mu m.in, tytuł najseksowniejszego mężczyzny 2017 roku według magazynu Glamour.
 

Jamie Dornan prywatnie

27 kwietnia 2013 roku Jamie Dornan poślubił aktorkę Amelię Werner, z którą spotykał się od 2007 roku. Wcześniej związany był z aktorką Keirą Knightley. jest ojcem dwóch dziewczynek: Dulcie i Elvy.
Aktor ma dwie starsze siostry: Jessicę i Leise. Jego ojcem jest lekarz położnik prof. Jim Dornan. Matka Jamiego Dornana, Lorna, zmarła na raka trzustki, gdy miał 16 lat.