Ładna, młoda kobieta - z makijażem
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Krem z mocznikiem – dla suchej i atopowej cery

Krem z mocznikiem jest idealny dla wysuszonej cery, ze skłonnością do wyprysków. Wygładza i zmiękcza skórę. Sprawdza się również u osób z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą.

Krem z mocznikiem jest idealny dla wysuszonej cery, ze skłonnością do wyprysków. Wygładza i zmiękcza skórę. Sprawdza się również u osób z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą.

 

Mocznik to potoczne określenie karbamidu – diamidu kwasu węglowego, który znajduje się w skórze. Inne nazwy to: carbamide resin, ureaphil, ureophil, urever carbamimidic acid, carbonyl diamide, carbonyldiamine, isourea, 75 urea, pseudourea.

Jest wydalany wraz z potem i moczem. Mocznik do kosmetyków pozyskuje się z amoniaku i dwutlenku węgla. Pierwszy krem z mocznika został wyprodukowany w 1943 roku. 

Czy Fabienne, córka Michała Wiśniewskiego zmienia imię? "Miała przez to problemy"

Krem z mocznika – właściwości

Krem z mocznikiem nawilża i regeneruje skórę (utrzymuje wilgoć nawet przez kilkanaście godzin). Najlepsze efekty przynosi stosowanie kosmetyku, kiedy na zewnątrz wilgotność powietrza wynosi minimum 65%. Mocznik ma ponadto właściwości przeciwświądowe, antybakteryjne i złuszczające skórę. Ten kosmetyk powinny wypróbować osoby, które borykają się z trądzikiem. Krem z mocznikiem przynosi ulgę, kiedy spędzimy zbyt wiele czasu na słońcu oraz odblokowuje pory. Stężenie mocznika w środkach do pielęgnacji ciała wynosi 10-50%. Najwyższe stężenie mocznika wykorzystuje się przede wszystkim w kosmetykach do pielęgnacji łuszczycy. Krem z mocznikiem nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Kosmetykami, które zawierają mocznik warto zainteresować się jeszcze z jednego powodu – zwykle mają mniej konserwantów niż kremy bez tego składnika. Warto również podkreślić, że taki krem nie ma nieprzyjemnego zapachu i używanie go nie powoduje dyskomfortu.

Krem z mocznika – zastosowanie

Krem idealnie sprawdzi się jako baza pod podkład. Po jego nałożeniu, należy jednak odczekać minimum 10 minut, żeby się dobrze wchłonął, zanim zaaplikuje się kosmetyki do makijażu. Krem z mocznika można stosować również na noc.

kobieta z kremem
©Syda Productions/fotolia
Fleszstyle
Krem z mocznikiem – dla suchej i atopowej cery
Krem z mocznikiem jest idealny dla wysuszonej cery, ze skłonnością do wyprysków. Wygładza i zmiękcza skórę. Sprawdza się również u osób z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą.

Krem z mocznikiem jest idealny dla wysuszonej cery, ze skłonnością do wyprysków. Wygładza i zmiękcza skórę. Sprawdza się również u osób z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą.   Mocznik to potoczne określenie karbamidu – diamidu kwasu węglowego, który znajduje się w skórze . Inne nazwy to: carbamide resin, ureaphil, ureophil, urever carbamimidic acid, carbonyl diamide, carbonyldiamine, isourea, 75 urea, pseudourea. Jest wydalany wraz z potem i moczem. Mocznik do kosmetyków pozyskuje się z amoniaku i dwutlenku węgla. Pierwszy krem z mocznika został wyprodukowany w 1943 roku. Krem z mocznika – właściwości Krem z mocznikiem nawilża i regeneruje skórę (utrzymuje wilgoć nawet przez kilkanaście godzin). Najlepsze efekty przynosi stosowanie kosmetyku, kiedy na zewnątrz wilgotność powietrza wynosi minimum 65%. Mocznik ma ponadto właściwości przeciwświądowe, antybakteryjne i złuszczające skórę. Ten kosmetyk powinny wypróbować osoby, które borykają się z trądzikiem. Krem z mocznikiem przynosi ulgę, kiedy spędzimy zbyt wiele czasu na słońcu oraz odblokowuje pory. Stężenie mocznika w środkach do pielęgnacji ciała wynosi 10-50% . Najwyższe stężenie mocznika wykorzystuje się przede wszystkim w kosmetykach do pielęgnacji łuszczycy. Krem z mocznikiem nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Kosmetykami, które zawierają mocznik warto zainteresować się jeszcze z jednego powodu – zwykle mają mniej konserwantów niż kremy bez tego składnika. Warto również podkreślić, że taki krem nie ma nieprzyjemnego zapachu i używanie go nie powoduje dyskomfortu. Krem z mocznika – zastosowanie Krem idealnie sprawdzi się jako baza pod podkład. Po jego nałożeniu, należy jednak odczekać minimum 10 minut, żeby się dobrze wchłonął, zanim zaaplikuje się kosmetyki do makijażu . Krem z mocznika można stosować również na noc. Kwas hialuronowy to...

Próbki krwi
Flickr/Trondheim Havn/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Styl życia
Mocznik we krwi może być objawem choroby nerek
Mocznik to produkt końcowy przemiany białek w wątrobie. Jest on usuwany z organizmu przede wszystkim za pomocą nerek, z moczem. Sama obecność mocznika we krwi nie świadczy o chorobie nerek. Można ją podejrzewać dopiero wtedy, kiedy stężenie mocznika jest zbyt wysokie.

Mocznik to produkt końcowy przemiany białek w wątrobie. Jest on usuwany z organizmu przede wszystkim za pomocą nerek, z moczem. Sama obecność mocznika we krwi nie świadczy o chorobie nerek. Można ją podejrzewać dopiero wtedy, kiedy stężenie mocznika jest zbyt wysokie. Zbyt duże stężenie mocznika a choroby nerek Stężenie mocznika w krwi zdrowych osób dorosłych wynosi 15-40 mg/dl lub 2,0-6,7 mmol/l. Zbyt niskie stężenie mocznika we krwi może świadczyć o chorobach wątroby lub niedoborach białkowych. Zbyt wysokie stężenie mocznika może być natomiast skutkiem upośledzonej filtracji kłębuszkowej i stanowić objaw chorób nerek, m.in.: niewydolności nerek i kamicy nerkowej.   Oprócz nieprawidłowych wyników badań krwi o chorobach nerek świadczą też objawy takie, jak: rzadsze lub częstsze oddawanie moczu, ból przy oddawaniu moczu, krew w moczu, ból pleców pod żebrami, wysokie ciśnienie krwi, zmęczenie, obrzęki kończyn, obrzęki wokół oczu, zwiększenie masy ciała, problemy z oddychaniem, wymioty, biegunki. Wysokie stężenie mocznika – nie tylko w chorobach nerek Nie zawsze jednak wzrost stężenia mocznika we krwi świadczy o niewydolności nerek. Jego przyczyną mogą być też: dieta bogata w białko, rozpad tkanek pod wpływem urazów i oparzeń, odwodnienie, nadczynność tarczycy, gorączka, stosowanie niektórych leków, np. paracetamolu, furosemidu, acyklowiru, glikokortykosteroidów. Stężenie mocznika wzrasta ponadto z wiekiem. Diagnostyka chorób nerek W celu zdiagnozowania chorób nerek zazwyczaj oprócz mocznika bada się także stężenie kreatyniny we krwi. Jest ona uznawana za bardziej diagnostyczną, ponieważ w mniejszym stopniu zależy od diety i innych czynników...

Butelka z olejkiem
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Pielęgnacja skóry atopowej: nawilżanie i natłuszczanie
Odpowiednia pielęgnacja skóry atopowej jest niezbędną częścią leczenia. Pomaga łagodzić objawy i wspiera działanie leków. Skóra atopowa wymaga uszczelnienia i nawilżenia, a także natłuszczenia. Dozwolone są jedynie te preparaty, które zaleci lekarz lub te, które nie zawierają składników podrażniających, jak np. sztuczne barwniki czy konserwanty.

Odpowiednia pielęgnacja skóry atopowej jest niezbędną częścią leczenia. Pomaga łagodzić objawy i wspiera działanie leków. Skóra atopowa wymaga uszczelnienia i nawilżenia, a także natłuszczenia. Dozwolone są jedynie te preparaty, które zaleci lekarz lub te, które nie zawierają składników podrażniających, jak np. sztuczne barwniki czy konserwanty. Skóra atopowa jest podatna na zakażenia, trzeba obchodzić się z nią ostrożnie Atopowe zapalenie skóry uszkadza jej powierzchnię i przez to do organizmu mogą wnikać bakterie, grzyby i wirusy. Dlatego bardzo ważna jest duża ostrożność w obchodzeniu się ze skórą atopową. Należy przestrzegać zasad higieny, nie pocierać i nie uszkadzać skóry mechanicznie. Może to być trudne ze względu na uporczywy świąd towarzyszący chorobie. Istotne jest też wybieranie takiej odzieży, która nie będzie podrażniała ciała, zatem należy unikać wełny czy szorstkich tkanin. Skóra atopowa jest przesuszona, dlatego warto zapewnić jej warunki, które nie pogorszą sytuacji – nawilżacz powietrza w pomieszczeniu, gdzie przebywa chory, to dobre wyjście. Dla skóry atopowej kluczowe nawilżanie i natłuszczanie Odbudowa płaszcza lipidowego i przywrócenie skórze nawilżenia są równie ważne jak walka ze stanem zapalnym przy pomocy leków. Dzięki nawilżeniu i natłuszczeniu skóra odzyska swoje ochronne właściwości i zapobiegnie to pogorszeniu stanu osoby chorej. Do codziennej pielęgnacji trzeba używać preparatów zaleconych przez lekarza albo takich, które nie zawierają sztucznych barwników, surfaktantów czy innych podrażniających składników. Sprawdzą się natomiast gliceryna , mocznik, alantoina, wazelina i kosmetyki z ziołowymi dodatkami łagodzącymi. Zobacz także: maść na zmiany atopowe . Kąpiel skóry atopowej – zbyt długa wysusza skórę Woda do kąpieli powinna mieć temperaturę zbliżoną do temperatury...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner