Krótkie fryzury z grzywką polecane są przede wszystkim paniom o okrągłej twarzy. Dobry fryzjer dobierze jednak odpowiednią stylizację także do innych, ponieważ poprawnie ścięta grzywka może ukryć mankamenty i podkreślić atuty każdego kształtu twarzy.

Reklama

Komu nie pasuje grzywka

Grzywka właściwie nie lubi tylko dwóch rodzajów włosów – kręconych i cienkich. Przy włosach kędzierzawych trudno zapanować nad ich ułożeniem, ponieważ reagują na zmiany wilgotności powietrza. Z kolei przy włosach cienkich wykorzystanie części kosmyków do zrobienia grzywki będzie skutkowało zubożeniem całej fryzury.

Rodzaje grzywek a kształt twarzy

Rodzaj grzywki powinien być zawsze dostosowany do już posiadanej fryzury, ale i do rysów twarzy:

  • Fryzura z grzywką na bok – asymetryczna – pasuje do twarzy okrągłych i pyzatych. Optycznie wyszczupla twarz, łagodzi ostre rysy twarzy i podkreśla oczy. Wygląda kobieco i dodaje tajemniczości. Zaczesaną na bok grzywkę można jeszcze dodatkowo pocieniować, co nada dodatkową lekkość. Panie mające okrągłą twarz powinny natomiast zrezygnować z równych grzywek na całe czoło, ponieważ tylko podkreślą one krągłości twarzy.
  • Do kwadratowych rysów twarzy pasuje cieniowana i postrzępiona grzywka, która nie będzie obciążała twarzy i nada jej lekkość. Grzywka prosta optycznie poszerza twarz i podkreśla kanciaste rysy, dlatego nie jest polecana do tego typu urody.
  • Twarz trójkątna najlepiej będzie wyglądała z grzywką zaokrągloną, która łagodzi rysy twarzy i sprawia, że wygląda ona bardziej subtelnie. Panie o tym typie twarzy będą korzystnie wyglądały także w grzywkach ciętych po skosie i zaczesanych na bok.

Damskie fryzury krótkie z grzywką

Fryzury krótkie z grzywką mogą mieć rozmaite formy i kształty:

  • fryzura a'la Beatles – jest to gładkie ścięcie z grzywką wychodzącą od środka głowy (w związku z tym nie ma przedziałka). Jak wskazuje nazwa – ścięcie przypomina fryzurę członków znanego zespołu z Liverpoolu;
  • ścięcie asymetryczne – włosy są krótsze z jednej, a dłuższe z drugiej strony, na którą opada grzywka. Asymetryczne fryzury z grzywką na bok wymagają niestety więcej czasu na ułożenie;
  • włosy założone za uszy – włosy są ścięte do długości żuchwy, by można było je założyć za uszy. Grzywka może być przy tym ścięta na bok i wycieniowana.
  • na kujona – włosy obcięte krótko z asymetrycznym przedziałkiem, grzywka zaczesana na bok. Fryzura sprawia wrażenie chłopięcej.
Reklama

Dobrze dobrana fryzura potrafi wydobyć z kobiecej twarzy jej naturalne piękno.

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama