Fantazyjne upięcie włosów
Pixabay/bogitw/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

Fryzury wieczorowe, które zrobisz w domu

Fryzury wieczorowe na długich włosach nie muszą oznaczać ślęczenia przed lustrem przez kilka godzin. Proponujemy dwa sprawdzone sposoby, dzięki którym stworzysz niebanalne fryzury w... 5 minut!

Fryzury wieczorowe na długich włosach nie muszą oznaczać ślęczenia przed lustrem przez kilka godzin. Proponujemy dwa sprawdzone sposoby, dzięki którym stworzysz niebanalne fryzury w... 5 minut!

"Hotel Paradise": Pan Lektor opowiedział o żonie i córkach. Mamy zdjęcie!

Fryzura wieczorowa krok po kroku

Fryzura wieczorowa – róża z warkocza

Ta fryzura będzie od ciebie wymagała pięciu wolnych minut, wsuwki do włosów oraz – ewentualnie – opaski do włosów.

1. Dokładnie wyczesz włosy.

2. Włosy przełóż na prawą stronę.

3. Zrób kłos:

  • podziel włosy na dwie części;
  • za pomocą kciuka i palca wskazującego złap cienkie pasmo włosów z prawej, tylnej strony;
  • dodaj pasmo do włosów po lewej stronie, trzymając je kciukiem prawej ręki;
  • złap cienkie pasmo z lewej, tylnej części włosów;
  • dołącz lewe pasmo do prawej części włosów (pasemka zaplataj bardzo ciasno);
  • cienkie pasmo z tylnej, prawej części przepleć na prawą stronę;
  • gdy przepleciesz całą długość, zawiąż na końcu włosy gumką;
  • jeśli kłos jest zbyt ciasny, złap go obiema rękami po bokach i rozciągnij.

4. Końcówkę spinki zagnij w haczyk.

5. Spinkę włóż w końcówkę warkocza.

6. Warkocz owijaj wokół siebie, kierując do środka głowy (wyobraź sobie, że robisz to wokół niewidzialnego koka, umieszczonego na środku głowy).

7. Wsuwkę wepnij we włosy na skórze głowy.

8. Nałóż opaskę.

Fryzura wieczorowa – wytworny kok

Potrzebujesz gumki do włosów oraz kilku wsuwek.

1. Dokładnie wyczesz włosy.

2. Zrób jak najwyższy kucyk.

3. Powoli zsuń gumkę, jednocześnie przekładając tył kitki przez jej środek w miejscu wiązania

4. Podciągnij gumkę w kierunku głowy.

5. Włosy z przodu uformuj w kształt wachlarza.

6. Wychodzący z tyłu fragment kitki schowaj pod kok – pomóż sobie wsuwkami.

 

Bardzo użytecznym gadżetem, który pomoże ci w kilka minut uformować fryzurę jest wypełniacz do koka – kupisz go w różnych kolorach – blondzie, brązowym czy czarnym (wybierz najbardziej zbliżony do twoich naturalnych włosów). Kok zyska na objętości, dzięki czemu fryzura wieczorowa będzie wyglądała na bardziej uniesioną.

upięcie z warkocza
©sutichak/fotolia
Fleszstyle
Trzy fryzury na bal karnawałowy , które możesz wykonać samodzielnie
Fryzura na bal karnawałowy powinna być elegancka. To ważne i uroczyste wyjście, dlatego każda kobieta chce wyglądać na nim olśniewająco. Oprócz wyglądu liczy się także komfort i brak skrępowania umożliwiające zabawę do samego rana, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włosy upięte w kok.

Fryzura na bal karnawałowy powinna być elegancka. To ważne i uroczyste wyjście, dlatego każda kobieta chce wyglądać na nim olśniewająco. Oprócz wyglądu liczy się także komfort i brak skrępowania umożliwiające zabawę do samego rana, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włosy upięte w kok. Pierwsza fryzura na bal karnawałowy – luźny zawijany kok z opaską Do wykonania tej fryzury potrzebujesz opaski na gumce, grzebienia, lakieru do włosów oraz kilku wsuwek odpowiadających kolorowi włosów.   1. Za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek na boku głowy. 2. Opaskę załóż na włosy, nie chowaj jej pod spód. 3. Oddziel cienkie pasmo włosów (ok. 2-3 cm szerokości) po lewej stronie głowy i zawiń je pod opaskę. Krok powtórz 3-4-krotnie z prawej i lewej strony głowy. 4. Włosy z tyłu głowy, które wystają spod opaski i te, które nie zostały podwinięte zbierz razem. Zwiń je i wsuń pod opaskę. 5. Aby kok był trwały i nie wysunął się spod gumki, włosy z tyłu głowy, zawinięte pod opaskę, podepnij 3-4 wsuwkami. 6. Kształt koka możesz wyrównać cienką, okrągłą końcówką grzebienia. 7. Całość spryskaj lakierem do włosów. Druga fryzura na bal karnawałowy – elegancki kok na boku głowy z warkoczykami Do wykonania tej fryzury potrzebujesz 4 silikonowych gumek w odcieniu twoich włosów, kilku wsuwek, lakieru do włosów oraz grzebienia.   1. Za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek po prawej stronie głowy. 2. Wydziel cienkie pasmo (ok. 2-3 cm) z włosów po lewej stronie głowy w odległości około 3-4 cm od czoła. 3. Z całego pasma zapleć warkoczyk i zwiąż go gumką. 4. Wszystkie włosy zaczesz na lewą stronę (tam, gdzie został zapleciony warkoczyk). 5. Zaczynając od włosów przy samym czole, wydziel drugie cienkie pasmo włosów po prawej stronie...

Kobieta ze ślubnym uczesaniem
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Fryzury z długich włosów mogą być łatwe i szybkie – uczesania krok po kroku
Efektowne sploty i upięcia nie muszą zajmować dużo czasu nawet na długich włosach. W zależności od fryzury można dodać sobie elegancji lub uroku. Uczesania krok po kroku są proste i wykona je nawet osoba bez doświadczenia.

Efektowne sploty i upięcia nie muszą zajmować dużo czasu nawet na długich włosach. W zależności od fryzury można dodać sobie elegancji lub uroku. Uczesania krok po kroku są proste i wykona je nawet osoba bez doświadczenia. Kok pleciony krok po kroku Włosy należy pionowo podzielić na dwie części, z każdej zrobić wysoki kucyk. Jeden kucyk ponownie dzieli się na dwie części i okręca je wokół siebie niezbyt ciasno. To samo trzeba zrobić też z drugim kucykiem. Kolejnym krokiem jest zawinięcie skręconego kucyka tak, by uformował górną część koka. Należy przypiąć go mocno wsuwkami, żeby nie zmienił kształtu ani się nie rozpadł.   Jeśli włosy są wystarczająco długie, powinno udać się przypiąć kucyk lewy po prawej stronie nieco nad drugim kucykiem i drugi raz przypiąć go także po lewej stronie. Dzięki temu można utworzyć dwie warstwy koka. Końcówki trzeba ukryć i przypiąć. Drugi skręcony kucyk należy zwinąć i przypiąć tak, by wypełniał dół koka i nadawał mu okrągły kształt. Na koniec poszczególne pasma można rozluźnić, by nadać fryzurze jeszcze bardziej okrągłego kształtu i puszystości. Upięcie z warkoczem francuskim Żeby uzyskać bardzo kobiecą i jednocześnie elegancką fryzurę, należy od czubka głowy zacząć warkocz, a gdy po obu jego stronach pojawiają się luźne włosy, dołączać pasma do tych zaplatanych. W ten sposób należy zapleść całe włosy i warkocz na końcu zawiązać gumką. Następnie trzeba końcówkę warkocza włożyć pod spód warkocza na głowie, podczas plecenia powinna powstać tam przestrzeń. Kolejnym krokiem jest solidne przypięcie wsuniętej do środka końcówki, tak by nie wysunęła się w trakcie dnia czy wieczoru. Uczesanie z kokardą z włosów Fryzura z kokardą z włosów nadaje się na co dzień i na większe...

Blondynka z opaską z warkocza na głowie
©melanjurga/Fotolia
Fleszstyle
3 modne upięcia z warkoczami na wesele: naturalna opaska, kok i luźny warkocz
Przed zrobieniem warkocza warto umyć, nawilżyć i wysuszyć włosy. Następnie należy natapirować kosmyki, by zwiększyć ich objętość. Z włosów można przygotować trzy wersje fryzur: luźny splot, opaskę oraz warkocz z kokiem.

Przed zrobieniem warkocza warto umyć, nawilżyć i wysuszyć włosy. Następnie należy natapirować kosmyki, by zwiększyć ich objętość. Z włosów można przygotować trzy wersje fryzur: luźny splot, opaskę oraz warkocz z kokiem.   Warkocze są idealnym pomysłem na elegancką, uniwersalną i wygodną fryzurę. Uczesanie idealnie sprawdzi się na wesele, zarówno dla panny młodej, jak i gości. Jak przygotować włosy do zaplatania warkoczy? Żeby włosy w warkoczu zwiększyły swoją objętość, lśniły i ładnie się układały, przed zaplataniem warkocza, warto : umyć włosy ulubionym szamponem , nałożyć na nie odżywkę nawilżającą, całość spłukać zimną wodą (dzięki temu łuska włosa zostanie domknięta), podsuszyć kosmyki suszarką, uczesać je i wgnieść w nie piankę do stylizacji, na końcówki nałożyć odżywczy olejek, np. rycynowy , podzielić włosy na 4 części i natapirować je szczotką lub grzebieniem od końców kosmyków po ich nasadę, całość fryzury wygładzić dłońmi i utrwalić lakierem. Opaska z warkocza Opaska zrobiona z warkocza wygląda naturalnie i subtelnie. Doskonale pasuje na wesele jako upięcie dla kobiet z długimi włosami i kwiecistymi sukienkami. Opaskę z warkocza wykonuje się w następujących krokach: Włosy faluje się lokówką lub zakręca na szczotce. Kosmyki dzieli się na trzy części: dolną - środkową, prawą i lewą (od ucha do czubka głowy). Z prawej i lewej strony zaplata się dwa warkocze. Gdy warkocze spotkają się na środku głowy związuje się je przezroczystą gumką, a końcówkę zaczesuje w pozostałe kosmyki. Warkocze podpina się wsuwkami, a całą fryzurę utrwala lakierem lub żelem do stylizacji.   Warkocz zakończony kokiem Warkocz zakończony kokiem jest świetną propozycją...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner