dwie dziewczynki na podwórku
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle

Popularne fryzury dla dziewczynek do przedszkola – kucyk, warkocz czy rozpuszczone włosy

Fryzury dla dzieci to dla niektórych rodziców wyzwanie, przed którym stają codziennie rano. Dziewczynki chodzące do przedszkola nie muszą mieć na głowie misternych upięć.

Fryzury dla dzieci to dla niektórych rodziców wyzwanie, przed którym stają codziennie rano. Dziewczynki chodzące do przedszkola nie muszą mieć na głowie misternych upięć.

 

Najważniejsze, aby fryzura była praktyczna i nie utrudniała dziecku zabawy. Istotne jest także to, aby uczesanie dziewczynki do przedszkola nie było zbyt skomplikowane, tak aby pani przedszkolanka mogła w razie potrzeby poprawić dziecku włosy.

Kto zachwyca naturalną urodą? Małgorzata Rozenek bez sztucznych rzęs wygląda zupełnie inaczej, ale nadal uroczo!

Klasyczne uczesanie – kucyk

Wśród najpopularniejszych uczesań dziewczynek do przedszkola wciąż zwycięża zwykły kucyk. Zebranie włosów gumką na środku głowy nie wymaga umiejętności, czasu, ani zaangażowania. Oprócz tego dziecku jest wygodnie się bawić w przedszkolu. Kucyk można zrobić zarówno z włosów długich jak i półdługich. Jeśli dziewczynka jest zafascynowana postaciami księżniczek z bajek można dodatkowo wsunąć jej we włosy opaskę, która przytrzyma grzywkę.

Warkocz – fryzura dla dziewczynki do przedszkola

Jeśli rodzice mają odrobinę więcej czasu rano lub wprawę w damskich fryzurach – doskonale sprawdzi się także warkocz. Jest to wygodne rozwiązanie, bo taka fryzura wytrzymuje na głowie dziecka cały dzień, a przy tym wygląda elegancko i schludnie. Nie trzeba także się martwić, że podczas zabawy włosy mogą się w coś wplątać.

 

Jeśli przed wyjściem do przedszkola rodzice nie muszą się spieszyć – idealną fryzurą dla dziewczynki jest warkocz dobierany, zwany także francuskim. Jego wykonanie polega na zaplataniu warkocza z włosów zebranych ze środka głowy i dobieraniu po paśmie włosów z każdej strony.

 

Jeśli dziewczynka chciałaby, aby jej fryzura wyróżniała się wśród rówieśniczek – w warkocz można wpleść wstążkę lub delikatne ozdoby. Należy jednak pamiętać, że nie mogą to być ostre szpilki, bo podczas zabawy dziecko może zrobić nimi krzywdę sobie lub komuś.

Włosy rozpuszczone – marzenie dziewczynki w przedszkolu

Większość dziewczynek marzy o rozpuszczonych włosach. Nie jest to dobre rozwiązanie do przedszkola, ale może sprawdzić się na szczególnie uroczyste dni. Aby dziewczynce było wygodnie w rozpuszczonych włosach, dobrze jest pasma przy twarzy skręcić w palcach i podpiąć za uszami za pomocą ozdobnych spinek. Równie dobrze sprawdzi się opaska. Można także zrobić dziecku kucyk z włosów znad skroni i z czubka głowy, a resztę zostawić rozpuszczoną.

Kobieta z lekkim upięciem włosów
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Szybkie i łatwe fryzury do zrobienia samemu – upięcia i warkocze na co dzień
Luźno rozpuszczone włosy są ładne, o ile są zdrowe i lśniące. Jednak jeśli nie są idealne albo taka fryzura stała się nudna, można niewielkim wysiłkiem zmienić nieco swój image. Łatwe fryzury opierają się na warkoczach i upięciach. Najczęściej do ich wykonania potrzeba zaledwie szczotki, gumki i kilku wsuwek.

Luźno rozpuszczone włosy są ładne, o ile są zdrowe i lśniące. Jednak jeśli nie są idealne albo taka fryzura stała się nudna, można niewielkim wysiłkiem zmienić nieco swój image. Łatwe fryzury opierają się na warkoczach i upięciach. Najczęściej do ich wykonania potrzeba zaledwie szczotki, gumki i kilku wsuwek. Praktyczne fryzury do zrobienia samemu do pracy przy biurku Włosy wystarczy rozczesać, a następnie zebrać pasma od góry aż do ucha i założyć je do tyłu, a następnie przypiąć wsuwkami tak, aby się trzymały. Reszta włosów pozostaje rozpuszczona. Miejsce przypięcia wsuwkami można delikatnie zamaskować częścią włosów niespiętych. Praktyczną fryzurą jest też warkocz francuski. Należy zrobić kucyk z połowy włosów od czubka głowy i podzielić go na trzy części. Początek zaplata się jak zwykły warkocz, a następnie dobiera się włosy do każdego pasma i zaplata dalej, aż do końca. Warkocz trzeba zawiązać gumką na końcu. Opcjonalnie można końcówkę warkocza schować i podpiąć wsuwkami. Ta fryzura jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych zdolności, dlatego idealnie sprawdza się rano, kiedy przeważnie nie ma zbędnego czasu. Na randkę i na miasto – dziewczęce fryzury do zrobienia samemu Bardzo kobiecą i uroczą fryzurą są dwa warkocze francuskie, które zaczyna się robić od skroni po obu stronach głowy i łączy z tyłu. Od samej góry z jednej strony głowy należy wydzielić pasmo i zaplatać je jak zwykły warkocz. Po chwili po obu stronach, z lewej i z prawej, pojawią się luźne włosy, które trzeba dobierać stopniowo do poszczególnych pasm i zaplatać dalej. Warkocz powinien sięgać lekko za ucho. Trzeba go spiąć, by się nie rozpadł, a potem drugi warkocz zapleść w ten sam sposób po drugiej stronie głowy – symetrycznie. Następnie oba warkocze należy związać z tyłu głowy, a resztę włosów pozostawić rozpuszczonych....

dziewczynka w wieku szkolnym
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Fryzury dla dziewczynek: jak uczesać dziecko do szkoły?
Fryzury dla dziewczynek bywają tak samo wymyślne jak uczesania dla kobiet. Nie sprawdzają się jednak na co dzień, bo pochłaniają wiele czasu i wymagają nie lada zdolności. Większych problemów niż układane raz w życiu uczesania komunijne przysparza mamom wymyślanie wygodnych, prostych, a zarazem atrakcyjnych fryzur do szkoły. Co robić, kiedy do wyjścia pozostało niewiele czasu, a małej modnisi znudził się już ograny koński ogon?

Fryzury dla dziewczynek bywają tak samo wymyślne jak uczesania dla kobiet. Nie sprawdzają się jednak na co dzień, bo pochłaniają wiele czasu i wymagają nie lada zdolności. Większych problemów niż układane raz w życiu uczesania komunijne przysparza mamom wymyślanie wygodnych, prostych, a zarazem atrakcyjnych fryzur do szkoły. Co robić, kiedy do wyjścia pozostało niewiele czasu, a małej modnisi znudził się już ograny koński ogon? Sposoby na koki Zamiast kucyka można zrobić kok – jedną z najmodniejszych fryzur dla dziewczynek. Takie uczesanie jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut, zwłaszcza jeśli mama kupi wypełniacz do koka (wydatek rzędu 5 zł). Wystarczy wtedy: Zrobić na czubku głowy zwykły koński ogon i związać go gumką. Na gumkę nałożyć wypełniacz. Przykryć wypełniacz włosami z kucyka i na uformowanego w ten sposób koka nałożyć drugą gumkę. Swobodnie zwisające włosy owinąć dookoła gumki i podpiąć wsuwkami. Z takim kokiem pięknie komponują się spinki z kokardkami, które nadają fryzurze dziewczęcego uroku. Oczywiście, koka można zrobić też bez wypełniacza – będzie on wtedy mniejszy, ale jeśli dziewczynka ma gęste włosy, fryzura będzie wyglądała równie efektownie. Dobrym pomysłem na dodanie objętości upięciu jest podzielenie włosów na dwie części wzdłuż poziomej linii na środku głowy . Wówczas z górnej i dolnej partii włosów za pomocą gumki robi się dwa oddzielne luźne upięcia – jedno nad drugim. Upięcia te można łatwo połączyć używając wsuwek, tak, aby tworzyły jeden kok. Fryzury z warkoczem Warkocz to typowo dziewczęca fryzura, która ma ogromny potencjał i nigdy nie wychodzi z mody. Przeciwnie – jest coraz popularniejsza, bo nosi ją wiele postaci z uwielbianych przez maluchy kreskówek. Która dziewczynka nie chciałaby mieć warkocza jak księżniczka Elsa z „Krainy Lodu”? Ten...

kobieta z warkoczem
©Yurok Aleksandrovich/Fotolia
Fleszstyle
Korona z warkocza tradycyjnego i dobieranego – instrukcja krok po kroku
Korona z warkocza jest bardzo dziewczęcą fryzurą, która nadaje się zwłaszcza na lato, kiedy upał nie pozwala na noszenie rozpuszczonych włosów. Udaje się nie tylko na długich, ale także na półdługich włosach, jeśli nie są one zbyt cienkie.

Korona z warkocza jest bardzo dziewczęcą fryzurą, która nadaje się zwłaszcza na lato, kiedy upał nie pozwala na noszenie rozpuszczonych włosów. Udaje się nie tylko na długich, ale także na półdługich włosach, jeśli nie są one zbyt cienkie.   Koronę można zrobić z dwóch tradycyjnie plecionych warkoczy lub z warkocza dobieranego. Dla korony z warkocza nie jest przeszkodą także grzywka – dobrze wygląda zarówno wpleciona w całość fryzury, jak i pozostawiona na czole. Taka fryzura wcale nie musi być gładka – z kosmykami luźno opadającymi na twarz stanowi uczesanie idealne do ubioru w stylu grunge lub boho. Jak zrobić koronę z warkocza? Instrukcja 1. Dokładnie rozczesz włosy, a następnie wetrzyj w nie balsam wygładzający lub spryskaj je odżywką w sprayu. Jeśli masz naturalne fale lub loki, przed przystąpieniem do układania fryzury wyprostuj włosy.   2. Jeśli robisz taką fryzurę po raz pierwszy, spróbuj zacząć od tradycyjnie plecionego warkocza. Podziel włosy na dwie równe części oddzielone na środku głowy prostym przedziałkiem. Po jednej stronie zapleć warkocz zaczynając od czoła, natomiast po drugiej zacznij zaplatanie od okolic karku. Gotowe warkocze połącz ze sobą wsuwkami tak, by nie było widać gumek na końcach.   3. Jeśli chcesz zrobić koronę z warkocza dobieranego, zacznij od zrobienia kucyka z włosów znajdujących się na środku głowy. Bazą dla warkocza będą pozostałe włosy – te znad twarzy i karku (warstwa ok. 2–3 cm). Podziel je na 4 części i zabezpiecz spinkami, żeby się nie wymieszały. Zacznij zaplatanie warkocza od części z lewej strony głowy, tuż pod uszami i kieruj go ku górze. Podczas zaplatania dobieraj do każdego zewnętrznego kosmyka cienki pukiel włosów z kucyka na środku głowy. Kiedy dotrzesz do miejsca, gdzie zaczyna się kolejna partia włosów, kontynuuj plecenie, dobierając je do powstałego...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik