Małgorzata Foremniak w lekarskim kitlu serialu Na Dobre i Na Złe artur żmijewski w serialu na dobre i na złe oraz na co dzień Daria Trafankowska w stroju pielęgniarki Daria Trafankowska w stroju pielęgniarki Krzysztof Pieczyński w stroju lekarza
Małgorzata Foremniak w lekarskim kitlu serialu Na Dobre i Na Złe
ARTRAMA, ONS
1/15
Małgorzata Foremniak w lekarskim kitlu serialu Na Dobre i Na Złe
ARTRAMA, ONS

16 lat temu Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek „Na dobre i na złe”. Wspominamy najbardziej kultowe postaci serialu, jak również kreacje stworzone przez aktorów wtedy mniej znanych wielkiemu ekranowi, a obecnie świecących triumfy jak np. Tomasz Kot czy Piotr Adamczyk. Mamy też inne niespodzianki - QUIZ z wiedzy o serialu!

 

Na pierwszym zdjęciu z w naszej galerii - Małgorzata Foremniak czyli doktor Zosia, która była jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w serialu. Piękna anestezjolog, żona doktora Burskiego (Artur Żmijewski) od 3 lat mieszka z nim w Niemczech. Czy jeszcze kiedyś ukochane doktorostwo Polaków wróci do Leśnej Góry? Tego nie wiemy, ale miliony fanów z pewnością ucieszyłoby się z tego faktu! My też !

2/15
artur żmijewski w serialu na dobre i na złe oraz na co dzień
ARTRAMA, EAST NEWS

Doktor Jakub Burski (Artur Żmijewski), mąż doktor Zosi,  przyjechał do szpitala w Leśnej Górze z Bostonu, gdzie pracował w klinice ojca. Wiecznie zapracowany, utalentowany chirurg, zyskał serca widzów rolą nie tylko lekarza, ale i kochajacego ojca Tomka, Amelii i Julii. Aktor nie gra już w serialu, według fabuły, robi obecnie karierę w Niemczech.

3/15
Daria Trafankowska w stroju pielęgniarki
ARTRAMA (2)

Daria Trafankowska (1954-2004) wcieliła się w rolę siostry oddziałowej, Danuty. Z pozoru chłodna i surowa okazała się bardzo ciepłą postacią, która zawsze walczyła o dobro pacjenta. Dawna miłość doktora Trettera (Piotr Garlicki). Romans w fabule serialu zakończył się szczęśliwie - małżeństwem pary. Niestety w prawdziwym życiu aktorki happy endu nie było, Daria Trafankowska przegrała walkę z rakiem. W serialu grała praktycznie do końca .... widzowie pożegnali jej postać, gdy siostra Danuta zmarła w wyniku choroby - tętniaka mózgu.

 

4/15
Daria Trafankowska w stroju pielęgniarki
ARTRAMA (5)
5/15
Krzysztof Pieczyński w stroju lekarza
ARTRAMA, EAST NEWS

Bruno Walicki był dyrektorem szpitala w Leśnej Górze i najlepszym przyjacielem, jeszcze ze studiów, Zosi i Kuby. Przez 4 lata kreowania postaci doktora Bruna, Krzysztof Pieczyński został pokochany przez widzów i fani nadal świetnie go pamiętają jako doktora z  „Na dobre i na złe”.

6/15
Edyta  Jungowska i Paweł Wilczak w strojach pielęgniarzy kadr z serialu
ARTRAMA, EAST NEWS

Edyta Jungowska czyli siostra przełożona była wygadaną i pełną energii pielęgniarką w Szpitalu w Leśnej Górze.  Wątek Bożenki to jedna z ciekawszych historii wykreowanych przez twórców serialu. Kiedy zaginął jej mąż Marek (Paweł Wilczak) - w serialu salowy z kryminalna przeszłością, wszyscy widzowie wstrzymali oddech, czy producenci serialu wyjaśnią przyczyny zniknięcia (okazało się, że uciekł bo był bezpłodny) i kibicowali, by pewnego dnia powrócił do żony. Marek odnalazł się po kilku latach, przywieziony w ciężkim stanie  anonimowy pacjent okazał się mężem Bożenki, niestety zmarł. Po kilku latach znalazła oparcie w zupełnym jego przeciwieństwie - Holendrze i lekarzu - Ruudzie Van Graafie, niestety - dla fanów postaci - została zwolniona przez Falkowicza (Michała Żebrowskiego).

7/15
Agnieszka Dygant w chustce na głowie i ze szczotką w ręku stoi na stole w serialu Na Dobre i Na Złe
ARTRAMA, EAST NEWS

Agnieszka Dygant stworzyła rewelacyjną postać zawadiackiej salowej Mariolki, która w serialu najpierw jeszcze jako pacjentka uwiodła Marka (Pawła Wilczaka), późniejszego męża siostry Bożenki, a następnie wyszła za mąż za biznesmena, granego przez Tomasza Kota. Ha!

8/15
katarzyna bujakiewicz
ARTRAMA, EAST NEWS

Pielęgniarka Marta Kozioł, grana przez Katarzynę Bujakiewicz, zostawiła trójkę dzieci i wyjechała do USA. Aktorka odeszła z „Na dobre i na złe” niecałe 3 lata temu, ale wątek jej postaci co jakiś czas pojawia się w serialu.  Może kiedyś powróci i siostra Marta.

9/15
Michał Żebrowski w serialu na dobre i na złe
ARTRAMA, ONS

Michał Żebrowski, serialowy Andrzej Falkowicz, dołączył do obsady serialu w 2011 roku, gra kontrowersyjnego chirurga, znienawidzonego przez wszystkich pracowników szpitala w Leśnej Górze, jednak uwielbianego przez widzów, dzięki jego kreacji, wzrosła oglądalność serialu, a Falkowicz nie daje się próbom uśmiercenia swojej osoby.

10/15
Joanna Liszowska trzyma dziecko na rekach na kadrze z serialu na dobre i na złe
ARTRAMA, EAST NEWS

Joanna Liszowska zagrała w serialu  „Na dobre i na złe” panią radiolog, partnerkę doktora Sambora, która po załamaniu nerwowym na skutek przeżycia napadu, zginęła w wypadku samochodowym.

11/15
Alicja Bachleda Curuś wkurtce na kadrze z serialu Na Dobre i Na Złe
ARTRAMA, EAST NEWS

Tak! Ona też grała w „Na dobre i na złe”! Pamiętacie? Alicja Bachleda Curuś zagrała studentkę medycyny, dziewczynę Tomka - syna doktora Burskiego (Artur Żmijewski), która później wyjechała do Mediolanu.

12/15
Tomasz Kot w garniturze oraz w skórzanej kurtce
ARTRAMA, EAST NEWS

Nawet Tomasz Kot miał swój epizod w Leśnej Górze, trafił do szpitala z uciążliwą czkawką, a potem został mężem Mariolki (Agnieszka Dygant).

13/15
Maciej Zakościelny w serialu i w rzeczywistości
ARTRAMA, EAST NEWS

Jako ciekawostkę zobaczcie, jak zmienił się Maciej Zakościelny od czasu swojej roli salowego Igora, który na krótko zagościł w Leśnej Górze.

14/15
Piotr Adamczyk
ARTRAMA, EAST NEWS

Piotr Adamczyk miał w serialu swój epizod jako zły charakter, mianowicie sfałszował wyniki badań, chcąc wprowadzić na rynek nowy lek.

15/15
Edyta Górniak w szpitalu z kroplówką
ARTRAMA, EAST NEWS

Na koniec naszej galerii, ciekawostka! W serialu „Na dobre i na złe” zagrała nawet Edyta Górniak.Kogo zagrała? Oczywiście gwiazdę!

 

Zapraszamy też do rozwiązania naszego serialowegoi QUIZU!