Klan 20 lat zdjęcie z 2010 roku Agnieszka Kaczorowska jako dziecko i jako dorosła dziewczyna w czarnej seksownej sukni Agnieszka Kaczorowska na otwarciu szkoły "Danceworld" Piotr-Swend, Klan Aktorzy serialu Klan w 1997 roku
Klan 20 lat zdjęcie z 2010 roku
1/16
Klan 20 lat zdjęcie z 2010 roku

Serial "Klan" skończył 20 lat! 22 września 1997 roku wyemitowano pierwszy odcinek tego kultowego serialu! Nie trzeba chyba przypominać, że jest to najdłużej produkowana polska telenowela. Opowiadający o losach rodu Lubiczów. l odniósł ogromny sukces, a scenariusz tworzyli wybitni artyści. Wśród nich znalazła się m.in. Ilona Łepkowska, która później wypromowała uwielbiany przez wszystkich serial „M jak Miłość”.

 

"Proszę ja ciebie", "Dzieci umyjcie rączki" czy "W rzeczy samej" to powiedzonka z "Klanu", które przeszły już do historii polskiej telewizji i życia domowego.

 

Aktorzy, którzy zaczynali w obsadzie "Klanu" w większości do dziś w nim grają.  A "Klan" nadal przyciąga duże nazwiska jak Edyta Herbuś czy Daniel Olbrychski. A pamiętacie innych aktorów z początków serialu i wiecie, jak wyglądają obecnie?

 

Zapraszamy do naszej ponadczasowej galerii.

2/16
Agnieszka Kaczorowska jako dziecko i jako dorosła dziewczyna w czarnej seksownej sukni
East News

Agnieszka Kaczorowska, słynna Bożenka z "Klanu", debiutowała w serialu jako słodkie dziecko. Jej bohaterka jest adoptowanym dzieckiem Rysia i Grażyny Lubicz. Trafiła do Klanu w 1999 roku, gdy miała siedem lat. Gra tam do dziś, choć równolegle robi karierę telewizyjną oraz taneczną. Otworzyła właśnie swoją szkołę tańca i jest zakochana. Była gwiazdą "Tańca z gwiazdami".

3/16
Agnieszka Kaczorowska na otwarciu szkoły "Danceworld"
ONS

Agnieszka Kaczorowska ma teraz 25 lat.

4/16
Piotr-Swend, Klan

"Klan" zawsze poruszał ważne kwestie społeczne. Jako pierwszy serial w Polsce ma w obsadzie osobę niepełnosprawną.  Cierpiącego na Zespół Downa Maćka gra Piotr Swend. W serialu to adoptowany syn Grażyny i zmarłego Ryszarda. Jego pasją jest gra na keyboardzie. Serialowy Maciek dorósł na oczach widzów i obecnie jest na etapie, że oświadczył się swojej dziewczynie w serialu Martynie Czerskiej (Natalia Antoszczak).

5/16
Aktorzy serialu Klan w 1997 roku
East News

Tak wyglądali aktorzy w 1997 roku n samym początku nadawana serialu.

6/16
Kaja Paschalska w czarnej sukience i zielonym swetrze
East News

Kaja Paschalska zaczynała  w "Klanie" jako słodki, kochany rudzielec. Miała wtedy zaledwie 11 lat. Od 20 lat gra Aleksandrę Lubicz, młodszą córkę Pawła i Krystyny Lubiczów. I praktycznie przez te wszystkie lata widzieliśmy, jak Kaja dorastała na ekranie razem z widzami. Aktorka próbuje tez swoich sił w muzyce, ale początki miała trudne, bo pierwsza płyta i jej piosenka "Mała Chinka" nie została dobrze przyjęta. Ale ostatnie występy Kai w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" były bardzo dobre.

7/16
Kaja Paschalska
ONS.pl

Kaja Paschalska nieustanie się zmienia i teraz odchodzi od swojego rudego koloru włosów..

8/16
Agnieszka Kotulanka
East News/Paparazzi

Agnieszka Kotulanka grała w jednym z ukochanych wątków widzów, czyli wcielała się w postać Krystyny Lubicz, żony Pawła, którego gra Tomasz Stockinger. Niestety po kilkunastu latach grania aktorki w serialu, producenci ze względu na jej problem z alkoholem, zwolnili ją, a jej postać została uśmiercona. Jednak pamięć o Krystynie w serialu jest wiecznie żywa, choć Paweł ma już nową żonę...

9/16
Małgorzata Ostrowska-Królikowska
East News

Małgorzata Ostrowska-Królikowska gra w serialu Grażynkę, synonim cudownej matki Polki. W serialu jej córkę gra prawdziwa córka aktorki - Julia. Dziewczynka gra z mamą od urodzenia, czyli już 16 lat!

10/16
Barbara Bursztynowicz w beżowej marynarce i w białej sukience na ulicy
East News

Barbara Bursztynowicz gra w serialu Elżbietę Chojnicką, farmaceutkę i najstarszą córkę klanu Lubiczów. Losy jej oraz męża na początku serialu cwaniaka Jerzego Chojnickiego - fani śledzili z zapartym tchem. Teraz po raz drugi są małżeństwem w serialu, a Jerzy się zmienił na lepsze...

11/16
Andrzej Grabarczyk w czarnej skórze w ciemnym pomieszczeniu
East News

Andrzej Grabarczyk gra w serialu męża Elżbiety, Jerzego. Przez lata aktor był twarzą marki Knorr i oprócz tego, że kojarzył się z cwaniaczkiem z "Klanu", zawsze mówiono o nim Pan Knorr :).

12/16
Paulina Holtz w zielonej marynarce i białym stroiku na głowie
East News

Paulina Holtz gra w serialu Agnieszkę, starszą córkę Pawła i Krystyny Lubiczów. Widzowie kochali burzliwe miłosne losy niesfornej Agnieszki. W serialu gra też prawdziwa mama Pauliny - Joanna Żółkowska. Aktorka związana jest z operatorem filmowym Michałem Nowakowskim. Ma dwie córki.

13/16
Izabela Trojanowska w białej marynarce oraz w czarnej marynarce
East News

Udział Izabeli Trojanowskiej w serialu "Klan" to było spore zaskoczenie. Wcześniej wszyscy kochali jej przeboje, a tu niespodzianka - gwiazda postanowiła zostać aktorką. Początkowo Trojanowska grała w "Klanie" czarną owcę rodziny - Monikę. Jej postać nazywano polską Alexis z Dynastii. Nie tylko ze względu na to, że grała negatywną postać i knuła przeciwko rodzinie, ale też modnie się ubierała i była bardzo wytworna.

14/16
Izabela Trojanowska
ONS

Izabela Trojanowska jako Monika Ross bardzo mocno kojarzy się z "Klanem" choć ostatnio znowu wróciła na scenę muzyczną zmieniła kolor włosów i wydała nowa płytę. 

15/16
Tomasz Stockinger w czarnym golfie i stroju tenisowym
East News

Tomasz Stockinger wciela się w postać lekarza Pawła Lubicza. Porządnego i poważnego najstarszego syna w rodzinie Lubiczów. Ta rola przyniosła aktorowi ogromną popularność, choć już wcześniej grywał przystojnych amantów jak choćby w "Znachorze", gdzie wcielił się w postać przystojnego dziedzica na zabój zakochanego w postaci granej przez Annę Dymną.

Serialowy Paweł ma nową żoną, nową pracę, a niedawno wygrał z białaczką... 

16/16
Anna Powierza, Klan

Anna Powierza jako Czesia z "Klanu". Sprawdziła się świetnie jako dziewczyna z małego miasteczka marzącej o wielkiej karierze :). Aktorka przeszła operację nosa i kilka metamorfoz od czasu jak zaczęła grac w serialu.