Paulina Holtz

Paulina Holtz debiutowała w zawodzie aktorki już w wieku 6 lat, gdy pojawiła się w przedstawieniu Teatru Telewizji "Małżeństwo Marii P.". Na scenie wystąpiła po raz pierwszy w wieku 13 lat, kiedy to zagrała Pazia w szekspirowskiej sztuce "Romeo i Julia" z 1990 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy. Największą popularność zapewniły jej jednak role w popularnych serialach. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwóch córek. Zobacz, jakie role grała w spektaklach teatralnych!

Imię: Paulina

Nazwisko: Holtz

Nazwisko panieńskie: Holtz

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 23.02.1977 r.

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: aktorka teatralna i filmowa

Osoby - związki:
 • partner Michał Nowakowski (od 2005 r.) - operator filmowy poznany podczas kręcenia filmu "Dublerzy" na Sycylii


 • Rodzice: aktorka Joanna Żółkowska i filmowiec Witold Holtz

  Dzieci: córki Antonina i Marcelina

  Rodzeństwo: siostra

  BIO: Zawody wykonywane przez rodziców Pauliny Holtz sprawiły, że i ona poszła tą samą drogą. Jej mama Joanna Żółkowska to aktorka filmowa i teatralna, z kolei ojciec Witold Holtz jest aktorem i reżyserem. Swoją przygodę z aktorstwem Paulina zaczynała od debiutu w Teatrze TV w "Małżeństwie Marii P.". Początkowo chciała zostać reżyserką, jednak nie udało jej się dostać do łódzkiej filmówki, przez co zaczęła studia na kierunku etnologia. Zmieniła plany po tym, jak otrzymała rolę Agnieszki Lubicz w serialu "Klan". W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, a rok później otrzymała nagrodę "Feliks Warszawski" w kategorii najlepszy aktor, który pracuje nie dłużej niż 5 lat od uzyskania absolutorium za rolę Jenny w spektaklu "Kształt rzeczy". Jej debiut na dużym ekranie to rola zakonnicy w "Na koniec świata" w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. W międzyczasie Paulina Holtz rozwijała się również na innych polach - w 2004 roku pojawiła się na okładce poczytnej polskiej wersji magazynu "Playboy". Aktorka chętnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza m.in. nagrania i zdjęcia z planów filmowych, a także relacjonuje poszczególne dni swojej pracy.

  Znana z: Najwięcej pozytywnych recenzji Paulina Holtz otrzymała po roli ciężarnej aptekarki w filmie "Ile waży koń trojański?" z 2008 roku. Aktorkę można było również zobaczyć jako prawniczkę w "Taxi A", kasjerkę na Poczcie Głównej w "Rysiu", prostytutkę Magdę w "Jak się to robi z dziewczynami" oraz zakonnicę w "Na koniec świata". Największą popularność przyniosła jej jednak postać Agnieszki Lubicz w "Klanie", w którym występuje od 1997 roku. Na deskach teatrów można ją oglądać regularnie od 2002 roku, kiedy to związała się z Teatrem Powszechnym. Aktorka pojawiała się też na deskach warszawskiego Teatru Scena Prezentacje. Holtz jest znana również z ról dubbingowych. Użyczyła głosu m.in. Królowej Meve w grze "Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści", Gamorze w filmie "Avengers: Wojna bez granic" i "Strażnicy Galaktyki vol. 2" oraz żonie Helmuta Zemo w "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

  Funkcja w filmie i telewizji (wybrane produkcje):aktorka w serialu "Klan" (od 1997 r.)aktorka w filmie "Sfera" (1998)aktorka w filmie "Na koniec świata" (1999)aktorka w filmie "Ostatnia kryjówka" (2002)aktorka w filmie "Jak to się robi z dziewczynami" (2002)aktorka w filmie "Profesor" (2005)aktorka w filmie "In transit" (2005)aktorka w filmie "Taxi A" (2007)aktorka w filmie "Ryś" (2007)aktorka w filmie "Ile waży koń trojański?" (2008)aktorka w filmie "Moje miejsce we śnie" (2013)aktorka w filmie "Tytanowa biel" (2017)

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - "Feliks Warszawski" w kategorii najlepszy aktor, który pracuje nie dłużej niż 5 lat od uzyskania absolutorium, za rolę Jenny w przedstawieniu "Kształt rzeczy" LaBute'a w Teatrze Powszechnym (2003)

  LINK Instagram: @paulina_holtz


  LINK Facebook: @Paulina-Holtz-pracapasja
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index