Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska to polska aktorka znana przede wszystkim z roli Bożenki w serialu "Klan", którą gra od 1999 roku. Największe sukcesy osiągnęła jednak w tańcu. Jest popularną osobowością medialną, której konto na Instagramie obserwuje ponad 400 tysięcy osób.

Imię: Agnieszka

Nazwisko: Kaczorowska

Nazwisko panieńskie: Kaczorowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 164 cm

Data urodzenia: 16.07.1992 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: tancerka, aktorka, choreografka, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki: - mąż Maciej Pela (od 2018 r.)

Rodzice: Matka - dyrektor finansowa Anna Bugajska; z ojcem aktorka od dziecka nie utrzymuje kontaktów.

Dzieci: córki Emilia (ur. 26.07.2019 r.) i Gabriela (ur. 29.07.2021 r.)

Rodzeństwo: siostra Jolanta Kostecka i brat Piotr

BIO: Agnieszka Kaczorowska urodziła się 16 lipca 1992 roku w Warszawie, gdzie ukończyła 21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego. Studiowała również w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, ze względu na liczne oferty pracy ze studiów musiała zrezygnować. Dorastała w Warszawie wraz z bratem Piotrem i siostrą Jolantą. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 10 lat. Od tamtej pory nie utrzymuje kontaktu z ojcem, pozostaje jednak w zażyłych relacjach z matką Anną Bugajską. Od 2018 roku Agnieszka Kaczorowska jest żoną Macieja Peli, któremu urodziła w 2019 roku córkę Emilię. Para doczekała się też drugiej córki - Gabrieli, która przyszła na świat 29 lipca 2021 roku.Agnieszka Kaczorowska szerszej publiczności znana jest jako Bożenka - córka Ryszarda i Grażyny Lubiczów z "Klanu". W serialu gra od 1999 roku. Na ekranie telewizyjnym można było ją także spotkać we wcieleniu Sary w kilku epizodach serialu "Na dobre i na złe". W latach 2016 i 2017 występowała na deskach teatrów w przedstawieniach "Kochanie na kredyt" w reżyserii Olafa Lubaszenki i "Karol - musical o życiu Jana Pawła II". Najwięcej sukcesów zawodowych zawdzięcza jednak tańcowi.Taniec pojawił się w życiu Agnieszki Kaczorowskiej, kiedy skończyła 6 lat. Wytrwałość, dyscyplina i zamiłowanie doprowadziło ją do zdobycia klasy "S" w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Wraz z partnerami tanecznymi - Pawłem Milcarzem i Pawłem Tekielą - zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia. Do ważnych z pewnością należy zaliczyć tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich, którym ją odznaczono w 2010 roku. Międzynarodowe sukcesy na polu tanecznym sprawiły, że Agnieszkę Kaczorowską dostrzegli twórcy programu rozrywkowego "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", w którym brała udział jako trenerka w latach 2014-2018. W popularnym show jej partnerami byli: Rafał Maślak, Krzysztof Wieszczek, Łukasz Kadziewicz, Nikodem Rozbicki, Michał Malinowski i Antek Smykiewicz. W trzeciej edycji show, w której tańczyła z aktorem Krzysztofem Wieszczkiem, zajęła pierwsze miejsce. Udział w programie rozrywkowym, emitowanym na antenie telewizji Polsat, przyniósł tancerce ogromną popularność w mediach i duże zainteresowanie portali plotkarskich. Po sukcesach w "Tańcu z gwiazdami" tancerka spróbowała swoich sił w choreografii - w spektaklu "Single po japońsku" w reżyserii Olafa Lubaszenko. Od 2015 roku stacja Polsat angażuje Kaczorowską do współprowadzenia koncertów sylwestrowych. W latach 2017-2020 tancerka prowadziła też autorską szkołę tańca Danceworld by Agnieszka Kaczorowska, która była spełnieniem jej marzeń, jednak z powodu epidemii COVID-19 musiała zamknąć działalność.

Znana z: serialu "Klan", w którym wciela się od 1999 roku w postać Bożenki - córki Ryszarda i Grażyny Lubiczów. Fanom seriali telewizyjnych Agnieszka Kaczorowska może być również znana z kilku epizodów w "Na dobre i na złe" z roli Sary. Jako tancerka słynie z roli trenerki w kilku edycjach "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Funkcja w filmie:
 • aktorka w serialu "Klan" (1999-);
 • aktorka epizodyczna w serialu "Na dobre i na złe" (2016-2019).


 • Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody:Młodzieżowa Mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich (2009);Młodzieżowa Mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich (2010);Młodzieżowa Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich (2010);III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w tańcach latynoamerykańskich (2011).

  LINK Instagram: @agakaczor

  LINK Facebook: @agnieszkakaczorowskaofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index