dwie dziewczynki na podwórku
Image by LifetimeStock.com

Popularne fryzury dla dziewczynek do przedszkola – kucyk, warkocz czy rozpuszczone włosy

dwie dziewczynki na podwórku
Image by LifetimeStock.com

Fryzury dla dzieci to dla niektórych rodziców wyzwanie, przed którym stają codziennie rano. Dziewczynki chodzące do przedszkola nie muszą mieć na głowie misternych upięć.

 

Najważniejsze, aby fryzura była praktyczna i nie utrudniała dziecku zabawy. Istotne jest także to, aby uczesanie dziewczynki do przedszkola nie było zbyt skomplikowane, tak aby pani przedszkolanka mogła w razie potrzeby poprawić dziecku włosy.

Klasyczne uczesanie – kucyk

Wśród najpopularniejszych uczesań dziewczynek do przedszkola wciąż zwycięża zwykły kucyk. Zebranie włosów gumką na środku głowy nie wymaga umiejętności, czasu, ani zaangażowania. Oprócz tego dziecku jest wygodnie się bawić w przedszkolu. Kucyk można zrobić zarówno z włosów długich jak i półdługich. Jeśli dziewczynka jest zafascynowana postaciami księżniczek z bajek można dodatkowo wsunąć jej we włosy opaskę, która przytrzyma grzywkę.

Warkocz – fryzura dla dziewczynki do przedszkola

Jeśli rodzice mają odrobinę więcej czasu rano lub wprawę w damskich fryzurach – doskonale sprawdzi się także warkocz. Jest to wygodne rozwiązanie, bo taka fryzura wytrzymuje na głowie dziecka cały dzień, a przy tym wygląda elegancko i schludnie. Nie trzeba także się martwić, że podczas zabawy włosy mogą się w coś wplątać.

 

Jeśli przed wyjściem do przedszkola rodzice nie muszą się spieszyć – idealną fryzurą dla dziewczynki jest warkocz dobierany, zwany także francuskim. Jego wykonanie polega na zaplataniu warkocza z włosów zebranych ze środka głowy i dobieraniu po paśmie włosów z każdej strony.

 

Jeśli dziewczynka chciałaby, aby jej fryzura wyróżniała się wśród rówieśniczek – w warkocz można wpleść wstążkę lub delikatne ozdoby. Należy jednak pamiętać, że nie mogą to być ostre szpilki, bo podczas zabawy dziecko może zrobić nimi krzywdę sobie lub komuś.

Włosy rozpuszczone – marzenie dziewczynki w przedszkolu

Większość dziewczynek marzy o rozpuszczonych włosach. Nie jest to dobre rozwiązanie do przedszkola, ale może sprawdzić się na szczególnie uroczyste dni. Aby dziewczynce było wygodnie w rozpuszczonych włosach, dobrze jest pasma przy twarzy skręcić w palcach i podpiąć za uszami za pomocą ozdobnych spinek. Równie dobrze sprawdzi się opaska. Można także zrobić dziecku kucyk z włosów znad skroni i z czubka głowy, a resztę zostawić rozpuszczoną.

Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47