Melisa działa na dziecko uspokajająco i łagodzi dolegliwości kolki. Herbatka z melisy koi pragnienie i pomaga zasnąć niemowlakowi. Herbatki z melisy można podawać dziecku już od czwartego miesiąca życia.

Reklama

Melisa dla dzieci po czwartym miesiącu

Melisa lekarska to jedno z najbardziej popularnych ziół. Melisa ma działanie wyciszające i uspokajające. Działa moczopędnie i przyspiesza metabolizm. Pomaga na bezsenność i ból głowy. Oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga pracę żołądka. Ziołowe kuracje sprawdzają się nie tylko w przypadku dorosłych, ale i u dzieci. Melisa zadziała rozkurczowo i złagodzi ból brzucha u niemowlaka. Nie należy jednak podawać dzieciom ziół w sposób bezkrytyczny i bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W wielu wypadkach zioła mogą być przyczyną alergii. Ziołowe herbatki należy podawać dzieciom nie wcześniej niż po czwartym miesiącu życia. Do najpopularniejszych herbatek dla niemowląt, oprócz kopru włoskiego, należy herbatka z melisy, która uspokoi i pomoże zasnąć maluszkowi, a dodatkowo może zwalczyć bolesne napady kolki.

Reklama

Jak przygotować herbatkę z melisy dla dziecka?

Najlepiej podawać letnią herbatkę bez dodatku cukru. Herbatki z melisy należy przyrządzać w małych porcjach Nie jest wskazane, aby dziecko w ciągu dnia piło ciągle tę samą porcję herbatki, ponieważ mogą się na niej zgromadzić bakterie. Herbatkę z melisą dla dziecka można kupić w każdej aptece lub w sprawdzonym sklepie zielarskim. Należy wybierać tylko te herbatki, które mają na opakowaniu datę ważności, informacje o producencie, sposobie przegotowania i dawkowaniu. Lepiej zrezygnować z gotowych herbatek dla dzieci z melisą typu instant, ponieważ w składzie większości z nich znajdują się produkty niezdrowe dla dzieci, np. duża ilość cukrów lub ekstrakt z mięty pieprzowej.

Reklama
Reklama
Reklama