zabawki dla dziecka
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Prezent na Dzień Dziecka – dla noworodka, niemowlaka, przedszkolaka i starszych

Prezent na Dzień Dziecka powinien być funkcjonalny, bezpieczny, interesujący i dopasowany do wieku dziecka. Dobrym pomysłem na podarunek są prezenty, które łączą zabawę i kreatywność.

Prezent na Dzień Dziecka powinien być funkcjonalny, bezpieczny, interesujący i dopasowany do wieku dziecka. Dobrym pomysłem na podarunek są prezenty, które łączą zabawę i kreatywność.

 

Prezent na Dzień Dziecka będzie tym bardziej udany, im bardziej zaskoczy naszą pociechę. Warto też wybierać takie podarunki, które będą angażowały nie tylko dziecko, ale i rodziców.

Kasia gotuje z Polki.pl: puree z dyni

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka powinny być atrakcyjne i funkcjonalne. Ciekawe świata niemowlaki lubią wspólne zabawy z rodzeństwem lub rodzicami. Doskonałą do tego okazją będą miękkie, kolorowe klocki o rożnych kształtach. Takie klocki są bezpieczne i nie mają ostrych krawędzi. Maluchy mogą je zabierać do kąpieli i gryźć bez obaw, że poranią sobie dziąsła. Mogą budować z nich wieże, piramidy i domki. Klocki posłużą także jako element edukacyjny, dzięki płasko wyrzeźbionym literkom, zwierzakom i elementom dekoracyjnym na powierzchni każdego klocka.

Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym zaczynają interesować się światem i naukowymi nowinkami. Ciekawi je coraz więcej spraw, dlatego warto to wykorzystać i wybrać dla nich taki prezent, który połączy zabawę i edukację, np. układankę magnetyczną ciało człowieka. Układanka będzie okazją do nauki nazw części ciała i układu organów, a poza tym spełni rolę ciekawych puzzli.

 

Zaskakującą propozycją na podarunek dla przedszkolaka jest sprytna plastelina, która łączy w sobie szereg sprzecznych właściwości. Jest bardzo elastyczna i rozciągliwa. Kiedy dziecko rzuci nią o podłogę, odbije się jak piłka, a położona na stole rozpłynie się. Można ją porwać jak papier i robić różne kształty. Sprytna plastelina zostawia bardzo duże pole dla wyobraźni.

Prezent dla dzieci w wieku szkolnym

Prezent dla dziecka w wieku szkolnym powinien być zaskakujący. Dobrze, jeśli będzie okazją do treningu logicznego. Tego typu zabawki to z pewnością przedmioty, które nadają się do samodzielnego złożenia, np. kalejdoskop. Podarunek odsłoni przed dzieckiem tajniki budowy kalejdoskopu, pozwoli kreatywnie spędzić czas i będzie rozwijać zdolności manualne.

 

Innym prezentem, który pobudzi wyobraźnię i będzie logiczną ciekawostką są karty z iluzjami. Zjawiska nadprzyrodzone i magiczne sztuczki to coś, co interesuje dzieci w każdym wieku. Karty przedstawiają iluzje optyczne z dołączonym opisem, który wyjaśni dziecku jak dana iluzja powstaje.

 

Dobre są też np. łuk z tarczą do strzelania, zestaw do badmintona lub do koszykówki.

Prezent na Dzień Dziecka dla nastolatka

Szukając prezentu dla nastolatków, postawmy na aktywność i możliwość wspólnego spędzenia czasu. Praca, szkoła, zajęcia dodatkowe – wszystko to sprawia, że rodzice i dzieci nie mają zbyt wiele okazji do bycia razem. Z okazji Dnia Dziecka wybierzmy się całą rodziną do parku trampolin lub parku linowego. To wyjątkowe miejsca, które gwarantują świetną zabawę. Beztroskie skakanie po trampolinach lub pokonywanie szlaków na linach umieszczonych w powietrzu będzie dawką emocji i wspaniałą formą aktywności fizycznej. 

 

szczęśliwe dziecko po otrzymanym prezencie mikołajkowym wraz z rodzicami
©JenkoAtaman/Fotolia.com
Styl życia
Jaki wybrać prezent dla niemowlaka, przedszkolaka czy dziecka w wieku szkolnym?
Wybierając prezent mikołajkowy, należy dopasować go do wieku i zainteresowań dziecka. Dla niemowlaków można kupić pluszaka, matę edukacyjną lub klocki. Przedszkolaki (od 3 do 6 r.ż.) będą zachwycone, gdy dostaną wózek dla lalek, mikrofon (dla dziewczynek) lub sterowane samochody (dla chłopców). Dzieciom w wieku szkolnym zaleca się gry rozwijające ich pasje: piłkarzyki lub matę do tańczenia.

Wybierając prezent mikołajkowy, należy dopasować go do wieku i zainteresowań dziecka. Dla niemowlaków można kupić pluszaka, matę edukacyjną lub klocki. Przedszkolaki (od 3 do 6 r.ż.) będą zachwycone, gdy dostaną wózek dla lalek, mikrofon (dla dziewczynek) lub sterowane samochody (dla chłopców). Dzieciom w wieku szkolnym zaleca się gry rozwijające ich pasje: piłkarzyki lub matę do tańczenia.   Zarówno mikołajki, jak i gwiazdka to świetne okazje na podarowanie swoim pociechom czegoś wyjątkowego. Wybór prezentu mikołajkowego dla dzieci Prezent mikołajkowy najlepiej dostosować do wieku, temperamentu i zainteresowań dziecka. Świetnym pomysłem jest też wcześniejsze napisanie z dzieckiem listu do Świętego Mikołaja . Dzięki temu rodzice będą wiedzieli, czego dziecko pragnie na mikołajki lub Święta Bożego Narodzenia. Od ceny prezentu znacznie ważniejsza jest atmosfera świąt, więc warto otoczyć wręczenie prezentu magiczną aurą, która jest powiązana z nadejściem Świętego Mikołaja. Dobrym pomysłem jest schowanie prezentu np. w skarpecie powieszonej na ścianie lub przy kominku, w bucie, pod poduszką, pod łóżkiem lub w innym „tajnym” miejscu. Należy też piękne zapakować podarunek, aby już sam wygląd sprawiał dziecku przyjemność. Prezent mikołajkowy dla niemowlaka Prezent dla niemowlaka (do 1 roku) powinien być bezpieczny i wspierać jego rozwój. W tym okresie dzieci są bardzo ciekawe świata, więc pomysłowy podarunek pomoże im to zaspokoić. Dobrym pomysłem na prezent mikołajkowy będzie edukacyjny pluszowy miś, który mówi i śpiewa. Dzieci świetnie bawią się przy tego typu zabawkach, a zarazem uczą się pierwszych zdań. Ciekawym rozwiązaniem jest też edukacyjny stolik, który jest wyposażony w podświetlane postacie, które uczą dziecko poruszania się i...

dziecko otwierające prezent
©olgachan/Fotolia.com
Styl życia
Oryginalny prezent z okazji Dnia Dziecka – nietypowe pomysły
Dzień Dziecka to ważna data, najmłodsi wyczekują jej z utęsknieniem. Warto przygotować wtedy coś wyjątkowego. Najlepiej wcześniej zaplanować wszystkie atrakcje. Klocki, lalka czy gra to prezenty, które można ofiarować na wiele innych okazji. W tym wyjątkowym dniu warto skupić się na tym, by najmłodsi zapamiętali go jako coś niezwykłego.

Dzień Dziecka to ważna data, najmłodsi wyczekują jej z utęsknieniem. Warto przygotować wtedy coś wyjątkowego. Najlepiej wcześniej zaplanować wszystkie atrakcje. Klocki, lalka czy gra to prezenty, które można ofiarować na wiele innych okazji. W tym wyjątkowym dniu warto skupić się na tym, by najmłodsi zapamiętali go jako coś niezwykłego. Prezent jest wyrazem miłości i troski, To również powód do uśmiechu i doskonała okazja do wspólnego spędzenia chwil. Zabawy w gotowanie, wycieczka do kina lub spacer po nieznanych zakątkach miasta to pomysły, które mogą bardzo spodobać się dzieciom. Prezenty na Dzień Dziecka dla najmłodszych Wybierając prezent dla maluszków , można skupić się na zabawkach lub ubrankach. Nietypowe zabawki można przygotować samodzielnie, ale to luksus zarezerwowany dla osób uzdolnionych manualnie. Ręcznie szyte poduszki z wyszytym imieniem pociechy, kocyki, przytulanki z miękkich i naturalnych tkanin to bardzo cenny podarunek. Osoby, które decydują się na zakup prezentu, mogą wybierać spośród szerokiej oferty sklepów internetowych. Najlepsze są te, w których można znaleźć maskotki i przedmioty codziennego użytku wykonane bardzo starannie z materiałów najlepszej jakości. Mogą to być drewniane klocki , kolorowe pacynki oraz pościel przedstawiająca bajkowe postaci. Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaków i uczniów Wybierając podarunek dla przedszkolaka , trzeba wziąć pod uwagę jego temperament i zainteresowania. Konstruktor i wynalazca z pewnością ucieszy się z zestawu „zrób to sam”, ale doceni też wycieczkę do muzeum, w czasie której rodzice opowiedzą mu tajemnicze fakty, np. dotyczące historii miasta. Nawet jeżeli 1 czerwca wypada w środku tygodnia, można wygospodarować kilka godzin na wspólną wycieczkę do...

zabawki dla dziecka
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Zabawki na prezent dla 3-latka
Prezent dla trzylatka powinien skutecznie wpływać na jego rozwój, ćwiczyć elastyczność myślenia, skupienie i motorykę ciała. Ważne, aby zabawka była atestowana i należała do przedziału wiekowego dziecka.

Prezent dla trzylatka powinien skutecznie wpływać na jego rozwój, ćwiczyć elastyczność myślenia, skupienie i motorykę ciała. Ważne, aby zabawka była atestowana i należała do przedziału wiekowego dziecka. Prezent dla trzylatka – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu Prezent dla trzylatka powinien być bezpieczny – bez ostrych krawędzi i drobnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Zabawki, jakie kupujemy maluchom nie powinny mieć także małych otworków i dziurek, w których trzylatek mógłby zaklinować sobie palec.   Zabawki powinny być wykonane z takiego materiału, który z łatwością daje się wyczyścić. Przy wyborze prezentu dla trzylatka należy zwrócić uwagę na informacje zawarte na opakowaniu. Powinien być tam umieszczony atest i określony przedział wiekowy zabawki. Oznaczenie TUV informuje, że zabawki są bezpieczne dla dziecka; PEFC – zabawka została wyprodukowana w sposób ekologiczny; EN71 – produkt powstał zgodnie z wymogami bezpieczeństwa; Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny Pracy oznacza, że produkt przeszedł wszystkie testy pozytywnie i jest bezpieczny dla dziecka. Faworyci wśród dziecięcych zabawek: puzzle, książeczki, klocki Poszukując prezentu dla trzylatka należy pamiętać, aby zabawka oprócz zabawy dostarczała także edukacji maluchowi. Najlepszy pomysł na prezent dla trzyletniego malucha to: puzzle – układanki, które mają duże elementy, prosty obrazek i składają się z ok. 20 sztuk to idealny pomysł na prezent dla trzylatka. Układany obrazek może przedstawiać zwierzę lub ulubioną postać z bajki. Układanki uczą trzylatka koncentracji, cierpliwości i kreatywności . Puzzle są też dobrym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Istnieją różne rodzaje puzzli: kartonowe, magnetyczne, dotykowe, wykonane z gąbki. Koszt 20-elementowych tradycyjnych puzzli kartonowych to ok. 20-30...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik