Samodzielne wykonywanie ozdób z papieru
© mariesacha/Fotolia.com
Styl życia

Ozdoby choinkowe własnej roboty – bombki i gwiazda betlejemska

Ozdoby choinkowe własnej roboty nadadzą choince oryginalny wyraz. Ponadto jest to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną – do przygotowania ozdób choinkowych z bibuły warto zaangażować również dzieci.

Ozdoby choinkowe własnej roboty nadadzą choince oryginalny wyraz. Ponadto jest to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną – do przygotowania ozdób choinkowych z bibuły warto zaangażować również dzieci.

Ozdoby choinkowe z bibuły - bombki

Potrzebujesz:

 • gładkiej bibuły w kolorze granatowym i złotym,
 • kubka,
 • zatemperowanego ołówka,
 • kleju,
 • nożyczek,
 • igły,
 • nitki.

Wskazówka:

 • aby przyspieszyć pracę, najpierw złóż bibułę na kilka warstw, a dopiero później odrysuj koło kubkiem.

 

Sposób wykonania:

 • Przekręć kubek dnem do góry i odrysuj od niego koło na granatowej bibule (im więcej wykonasz kółek, tym więcej bombek otrzymasz – na jedną bombkę potrzebujesz około 5 kółek granatowych).
 • Przekręć kubek dnem do góry i odrysuj od niego koło na złotej (ew. żółtej) bibule (im więcej wykonasz kółek, tym więcej bombek otrzymasz – na jedną bombkę potrzebujesz około 5 złotych kółek).
 • Wytnij koła z bibuły.
 • Na każdym kółku naszkicuj osiem pionowych kresek, zaczynając od środka koła, po jego brzeg (otrzymasz osiem trójkątów).
 • Złóż każde kółko na trzy części – zgodnie z narysowanymi liniami.
 • Ponacinaj linie narysowane ołówkiem na zagięciach – do więcej niż połowy długości linii.
 • Każdy trójkąt nawiń na ostrze ołówka i sklej w miejscu zgięcia (po sklejeniu wyciągnij ołówek). Powstaną gwiazdki.
 • Nawlekaj naprzemiennie gwiazdy – raz granatową, raz złotą, na podwójną nitkę.
 • Ściśnij nitkę, zawiąż supeł.

Gotowe!

Ozdoby choinkowe z bibuły – gwiazda betlejemska

Potrzebujesz:

 • marszczonej bibuły, najlepiej w kolorze czerwonym, złotym lub żółtym oraz bibuły w kolorze zielonym,
 • nożyczek,
 • kleju,
 • patyka,
 • drucika,
 • nici.

 

Sposób przygotowania:

 • Z bibuły wytnij kwadrat o wymiarze 15x15 cm.
 • Zagnij prawy róg kwadratu do środka, żeby utworzyć trójkąt.
 • Zagnij prawy bok do wierzchołka trójkąta.
 • Postępuj w ten sam sposób z górną częścią powstałej figury.
 • Powinien powstać niewielki latawiec – zagnij do środka prawy dolny róg, a następnie lewy górny róg.
 • Na węższym rogu zrób dwie zakładki, podwijając najpierw w górę, później w dół.
 • Stwórz 10 płatków.
 • Z zielonej bibuły wydziel 5 fragmentów o wymiarach 16x6 cm.
 • Zieloną bibułę natnij wzdłuż dłuższego boku.
 • Zieloną bibułę skręć tak, by powstały pręciki – 5 sztuk.
 • Gotowe pręciki włóż między płatki.
 • Z bibuły zielonej powycinaj listki.
 • Przyklej listki na pręcikach.
 • Włóż do środka gwiazdy patyk.
 • Okręć gwiazdę drucikiem.
 • Drucik zaklej dookoła zieloną bibułą.

Gotowe!

 

Ozdoby choinkowe są wyrazem kreatywności, pięknie wyglądają, łączą walory estetyczne z praktycznymi. Jeśli czujesz się dobrze w pracach manualnych, takich jak wykonywanie ozdób choinkowych z bibuły, możesz wykorzystać talent i obdarować rodzinę, znajomych niezwykłymi prezentami, a nawet czerpać z ozdób korzyści finansowe – duże możliwości daje w tym zakresie sprzedaż przez internet.

 

Stroik z gwiazdą Betlejemską
© seanlockephotography/Fotolia.com
Styl życia
DIY - stroik z gwiazdą Betlejemską z bibuły
Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.

Stroik z bibuły na Boże Narodzenie jest miłym akcentem podczas rodzinnych spotkań. Można go postawić na wigilijnym stole.   Stroik z bibuły jest odmianą od stroików ze świeżych gałązek choinkowych, ponieważ jest trwalszy i może cieszyć oko wiele lat. Bibuła daje nam mnóstwo możliwości , możemy z niej wykonać stroik z gwiazdą betlejemską, czy kolorowymi kwiatami. Stroiki najczęściej wykonywane są na podstawie w kształcie koła. Stroik na stół – co jest potrzebne do wykonania stroika z bibuły Do wykonania świątecznego stroika potrzebujesz następujących rzeczy: kleju – może być zwykły klej do papieru w sztyfcie lub w tubce, około 20 miękkich, cienkich drucików o długości około 10 cm, jednego drucika o długości około 5 cm do zamontowania świecy, zapalniczki, ostrych nożyczek, bibuły (3 rolek) w kolorze ciemnozielonym, pianki zdobniczej wielkości arkusza A4 , perełek, koralików, łańcuszków, kolorowych kokardek, grubej świecy o długości około 15 cm w dowolnym kolorze. Choinkowy stroik – sposób wykonania krok po kroku Wytnij z gąbki koło o średnicy około 30 cm (możesz je odrysować od małego talerza). Całą bibułę potnij w paski (przez całą grubość rulonu bibuły) o szerokości 5 cm. Każdy pasek ponacinaj – ale nie do końca, wszerz na mniejsze paski o grubości około 1 cm. Powstaną postrzępione falbanki. Rozwiń paski – otrzymasz w ten sposób długie ponacinane odcinki. Każdy z mniejszych pasków skręcaj ostrożnie – żeby nie oderwać go od reszty – tak, aby powstały frędzle (będzie to przypominało popularne kiedyś bluzki z frędzlami). Otrzymasz skręcane igiełki w rzędach. Przygotuj druciki – po jednym na każdy pasek bibułowego igliwia. Każdy z nich zegnij na pół, w kształcie bardzo wąskiej litery U....

Wieniec z gwiazdą betlejemską
© leekris/Fotolia.com
Styl życia
Gwiazda betlejemska z papieru – wykonaj ją krok po kroku
Gwiazda betlejemska wykonana z papieru jest świetną dekoracją świąteczną na okno, czy drzwi. Można też ją powiesić na żyrandolu, a mniejsze ozdoby doskonale wyglądają na choince.

Gwiazda betlejemska wykonana z papieru jest świetną dekoracją świąteczną na okno, czy drzwi. Można też ją powiesić na żyrandolu, a mniejsze ozdoby doskonale wyglądają na choince. Gwiazda betlejemska – jak wykonać ją z papieru? Potrzebujesz: 6 kolorowych lub białych kartek papieru, najlepiej z bloku technicznego; zszywacza; nożyczek; taśmy klejącej; kleju. Krok I prawy, dolny róg kartki z bloku technicznego należy złożyć do góry w ten sposób, by utworzyć trójkąt, a resztę papieru odciąć. Następnie trzeba otrzymany trójkąt zgiąć na pół, by ponownie uzyskać trójkąt; otrzymany trójkąt ponacinać w najdłuższym boku, najlepiej w czterech miejscach, ale zachowując około 1 cm odstępu od wierzchołka trójkąta i rozłożyć w ten sposób, by otrzymać kwadrat. Krok II taśmą klejącą należy posklejać do siebie rogi środkowego kwadracika i obrócić papier na drugą stronę. Na drugiej stronie kartki również należy skleić ze sobą rogi najbardziej wewnętrznego kwadracika; kartkę papieru powinno przekręcić się na drugą stronę i czynność powtarzać, sklejając pozostałe, naprzemienne rogi. Po połączeniu ich, jedno z sześciu ramion gwiazdy będzie gotowe. Pozostałe pięć należy wykonywać w ten sam sposób. Krok III trzy ramiona gwiazdy trzeba ze sobą połączyć zszywaczem, a potem przypiąć do nich kolejne trzy, tworząc tym samym gwiazdę składającą się z sześciu ramion; na sam koniec poprzypinać zszywaczem części środkowe ramion, a do górnej części przywiązać nitkę. Wykonana w ten sposób Gwiazda betlejemska doskonale nadaje się do dekoracji stroika bożonarodzeniowego . Lubisz szydełkować? Zobacz,  jak zrobić ozdoby choinkowe na szydełku krok po kroku . Brak ci inspiracji na zimowe zabawy na dworze?  W co bawić się z dzieckiem zimą: ozdoby świąteczne ze śniegu ....

kobieta robiąca ozdoby wraz z dzieckiem
©Oksana Kuzmina/Fotolia
Styl życia
Bombki handmade z bibuły krok po kroku
Ręcznie zrobione bombki z bibuły są niedrogie i łatwe w przygotowaniu. Do zrobienia bombek potrzebna będzie bibuła, klej, styropianowa kulka i koraliki lub cekiny.

Ręcznie zrobione bombki z bibuły są niedrogie i łatwe w przygotowaniu. Do zrobienia bombek potrzebna będzie bibuła, klej, styropianowa kulka i koraliki lub cekiny.   Ręcznie robione bombki choinkowe od kilku sezonów cieszą się dużym zainteresowaniem. Niestety świąteczne ozdoby handmade – jak każdy wytwór rękodzielniczy – mają swoją cenę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by samemu spróbować swych sił i samodzielnie wykonać bombki choinkowe. Ręcznie robione bombki choinkowe z bibuły Przygotuj: gładką bibułę – najlepiej w dwóch kolorach, klej introligatorski, styropianową bombkę, koraliki lub cekiny.   Sposób przygotowania: Przygotuj pasek bibuły o szerokości około 3-centymetrów. Zwiń go w rulonik, by ostatecznie miał zbitą formę przypominającą gruby sznurek. W ten sam sposób przygotuj pasek w drugim kolorze bibuły. Trzymaj dwa paski razem – będziesz je przyklejać jeden obok drugiego. Na środku styropianowej bombki nałóż odrobinę introligatorskiego kleju. Przyklej końce obu bibułek i zacznij je zawijać w kształcie ślimaka – coraz szerzej i szerzej. Co jakiś czas nakładaj na powierzchnię bombki klej. Gdy skończy ci się pasek – doklej następny w taki sposób, by przerwa nie rzucała się w oczy – możesz w te miejsca przykleić koraliki lub cekiny, ale użyj do tego gorącego kleju , Za pomocą szpilki przyczep sznureczek – gotowe! Ręcznie robione bombki choinkowe z cekinów Przygotuj: dwa opakowania cekinów, opakowanie krótkich szpilek, styropianową bombkę.   Sposób przygotowania: Każdy cekin w środku na małą dziurkę. Przypinaj kolejno cekiny do styropianowej bombki starając się, by nie było między nimi pustej przestrzeni. Jeżeli obawiasz się, że biały styropian będzie nieładnie się komponował z kolorem cekinów,...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner