Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Oko z fioletową tęczówką
Pixabay/lailajuliana/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Fioletowe oczy, czyli Alexandria's genesis

Fioletowe oczy, czyli choroba Alexandria's genesis nie istnieje. Miejska legenda głosi, że mutacja powoduje bladość skóry, fioletowy kolor tęczówek i wyjątkową długowieczność.

Fioletowe oczy, czyli choroba Alexandria's genesis nie istnieje. Miejska legenda głosi, że mutacja powoduje bladość skóry, fioletowy kolor tęczówek i wyjątkową długowieczność.

Pochodzenie legendy o Alexandria's genesis 

Zwolennicy teorii o chorobie Alexandria Genesis uważają, że historia kobiet o fioletowych oczach rozpoczęła się ponad tysiąc lat temu. Wtedy tajemnicze światła miały rozbłysnąć na niebie, a osoby które były na zewnątrz zostały nimi napromieniowane i otrzymały bladą skórę z fioletowymi oczami. Jeszcze inni uważają, że kobieta o imieniu Alexandria Augustyn przyszła na świat 29 kwietnia 1329 roku w Londynie. Rodzice dziewczyny szybko zauważyli, że jej oczy zmieniają się z niebieskiego koloru na fioletowy.

Mity o chorobie fioletowych oczu

Od pewnego czasu krążą po internecie zdjęcia i informacje na temat choroby fioletowych oczu. To wszystko to mity, które mówią, że osoby cierpiące na chorobę Alexandria's genesis po urodzeniu mają niebieski bądź szary odcień oczu, a dopiero po 6 miesiącach zmieniają one barwę na fioletową. Ostatecznie osiągają oczy o ciemnym, głębokim fiolecie. Co więcej, osoby przechodzące mutację genetyczną fioletowych oczu nie mają owłosienia w miejscach intymnych, na ciele, na nogach i na twarzy. Włosy występują jedynie na głowie. Podobno kobiety urodzone z Alexandria's genesis nie mają miesiączki, a mimo to są płodne. Dodatkowo charakterystyczną cechą choroby jest jasna, blada skóra, która jest odporna na opalanie i oparzenia.

 

Innym mitem na temat Alexandria’s genesis jest opowieść o rzekomym przyspieszonym metabolizmie, który uniemożliwia gromadzenie się zbyt dużych ilości tłuszczu. Taka mutacja genetyczna miałaby występować szczególnie u kobiet pochodzenia euro-amerykańskiego. Ponadto Alexandria's genesis ma rzekomo sprawiać, że osoby dużo wolniej się starzeją. Mogą żyć nawet do 150 lat, a proces starzenia zatrzymuje się na etapie 50 lat. Dodatkowo mają wysoką odporność i nie chorują.

Czy choroba fioletowych oczu istnieje?

W chorobę fioletowych oczu nie wierzą naukowcy. Obalają oni teorie dotyczące Alexandria's genesis. Twierdzą, że fioletowe oczy są mitem, który nie ma żadnych podstaw w rzeczywistości. Uważają, że cechy choroby są zbyt wyszukane, aby mogły być prawdziwe. W tej kwestii przytaczają płodność kobiet, która bez menstruacji jest niemożliwa. Sądzą, że brak owłosienia jest możliwy ale nie tak selektywnie jak w przypadku choroby. Dodatkowo zwracają uwagę na fakt, że żaden człowiek nie żył jeszcze 150 lat, a najwyżej 122. Co więcej, niemożliwe jest, by bardzo bladzi ludzie byli odporni na oparzenia słoneczne.

 

Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy Elizabeth Taylor miała naprawdę fiołkowe oczy. Otóż wygląd tęczówki w dużej mierze zależy od tego jak dużo melaniny zawiera pigment oka. Im więcej jest jej w tęczówce, tym oczy będą ciemniejsze. Osoby brązowookie mają więcej melaniny niż osoby zielonookie. Oczy Elizabeth Taylor miały niespotykaną ilość melaniny i dlatego wyróżniały się szczególną barwą. Kolor oczu zależy również od tego w co jesteśmy ubrani. Koszulka biała będzie obijać światło od tęczówki, a tym samym zmieni kolor oka na jaśniejszy. Znaczenie w tym wszystkim ma również makijaż, który podkreśla kolor oczu. Elizabeth Taylor używała na powieki niebieskiego lub fioletowego cienia do powiek. Zatem niespotykana ilość melaniny w tęczówce i malowanie powiek na fiolet powodowało, że miała taki a nie inny kolor oczu.


Strzykawka z płynną substancją
©Swapan/Fotolia
Fleszstyle
Przeszczep tłuszczu, czyli transfer tkanki tłuszczowej
Przeszczep tłuszczu jest nowoczesną metodą, stosowaną w chirurgii plastycznej, polegającą na przeniesieniu tłuszczu z okolic, gdzie jest jej nadmiar do miejsc, w których jej brakuje. Tkanka tłuszczowa jest zwykle pobierana z ud i wstrzykiwana w policzki, pod oczy czy w biust.

Przeszczep tłuszczu jest nowoczesną metodą, stosowaną w chirurgii plastycznej, polegającą na przeniesieniu tłuszczu z okolic, gdzie jest jej nadmiar do miejsc, w których jej brakuje. Tkanka tłuszczowa jest zwykle pobierana z ud i wstrzykiwana w policzki, pod oczy czy w biust.   Przeszczep tłuszczu ( lipotransfer ) jest nazywany fachowo autogennym zabiegiem, opierającym się na wypełnieniu własną tkanką tłuszczową miejsc, gdzie jest jej zbyt mało. Polecany przede wszystkim w wypełnieniu okolic twarzy – usta , oczy, policzki. Stosowany przy powiększeniu piersi czy pośladków , gdy mamy do wykorzystania dużą ilość własnego tłuszczu. Przeszczep tłuszczu: twarz Lipotransfer na twarzy jest stosowany najczęściej, aby wypełnić usta lub policzki. Dzięki zabiegowi można także wygładzić zmarszczki, wykonać plastykę powiek górnych i dolnych, wypełnić cienie pod oczami. Czasami zbyt intensywny trening sportowy lub proces odchudzania sprawia, że twarz wygląda na wychudzoną – wtedy przeszczep tłuszczu łagodnie wypełni owal twarzy i nada mu zdrowy wygląd. Tłuszcz najczęściej pobierany jest z fałdów brzusznych i ud (zewnętrznej lub wewnętrznej strony) i wstrzykiwany w miejsce, gdzie go brak. Dzięki temu, że jest to własna tkanka tłuszczowa, omija się szereg skutków niepożądanych jak reakcje alergiczne czy odrzucenie materiału wypełniającego. Koszt wypełnienia ust wynosi około 1,5 tysiąca złotych, wypełnianie cieni pod oczami to cena około 3 tysięcy złotych, a modelowanie owalu całej twarzy to już około 5 tysięcy. Przeszczep tłuszczu: biust Innowacyjną metodą powiększania biustu może być przeszczep tłuszczu z fałd brzusznych czy ud i wszczepienie go w piersi, poprzez nakłuwanie wokół sutka. Jest to zabieg bezpieczniejszy od powiększania biustu za pomocą implantów , minimalizuje ryzyko...

niebieskie oko kobiety
© Photographee.eu/Fotolia.com
Styl życia
Irydologia określa stan zdrowia człowieka na podstawie obserwacji tęczówek
Irydologia zalicza się do medycyny alternatywnej. Dzięki tej dziedzinie medycyny można wykryć choroby układu krążenia, nerek, wątroby, serca oraz nowotwory. Irydolog analizuje kolor i położenie tęczówek oka oraz znajdujące się na nich włókna i plamki.

Irydologia zalicza się do medycyny alternatywnej. Dzięki tej dziedzinie medycyny można wykryć choroby układu krążenia, nerek, wątroby, serca oraz nowotwory. Irydolog analizuje kolor i położenie tęczówek oka oraz znajdujące się na nich włókna i plamki. Irydologia wywodzi się ze starożytnych Chin i Indii, a w Europie jest praktykowana od XIX wieku. Ten dział medycyny często jest uznawany przez lekarzy za bezwartościowy, podobnie jak bioenergoterapia, akupunktura lub homeopatia.  Irydologia, czyli gałąź medycyny alternatywnej Irydologia zalicza się do medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Polega na badaniu oczu za pomocą specjalnej lampy. Irydolog stawia diagnozę na podstawie wyglądu tęczówki , na przykład jej koloru, ułożenia, plamek czy ilości włókien. Zdaniem specjalistów, z oczu można wyczytać choroby, obecny stan zdrowia oraz wady wrodzone, co służy profilaktyce. Badanie irydologiczne nazywa się irydodiagnostyką.  Przebieg badania irydologicznego  Badanie irydologiczne jest bezbolesne i nieinwazyjne. Irydolog używa sprzętu okulistycznego, przede wszystkim lampy szczelinowej, lupy i aparatu fotograficznego. W ten sposób można obejrzeć tęczówkę w powiększeniu i odpowiednim oświetleniu, a także zrobić jej dokładne zdjęcie. Następnie lekarz analizuje wygląd oczu i przygotowuje mapę tęczówki (zakreśla zmiany w jej konkretnej części). Na tej podstawie irydolog stawia diagnozę, którą warto poprzeć innymi badaniami, na przykład krwi, moczu, rezonansem magnetycznym , tomografią komputerową , USG lub biopsją. Wyniki irydodiagnostyki można również skonsultować z lekarzem rodzinnym.  Irydodiagnostyka informuje o chorobach, stanie psychicznym i używkach  Zmiany w tęczówkach oczu informują o przypadłościach organizmu. Kluczowa jest jednak analiza...

Kolor oczu
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Oczy zwierciadłem duszy: niebieskoocy są bojaźliwi, a ciemnoocy to śpiochy
Jeśli chcesz wiedzieć, co mówi o tobie kolor oczu, mamy dla ciebie złą i dobrą wiadomość. Zła jest taka, że nie można wyczytać całej osobowości na podstawie tego, co mówi kolor oczu, bo nie jest idealnym zwierciadłem duszy. Dobra natomiast jest taka, że nawet jeśli dostęp do tej wiedzy jest ograniczony, to barwa tęczówki wywołuje u innych ludzi pewne wrażenie, na podstawie którego mogą nadawać nam różne cechy.

Jeśli chcesz wiedzieć, co mówi o tobie kolor oczu, mamy dla ciebie złą i dobrą wiadomość. Zła jest taka, że nie można wyczytać całej osobowości na podstawie tego, co mówi kolor oczu, bo nie jest idealnym zwierciadłem duszy. Dobra natomiast jest taka, że nawet jeśli dostęp do tej wiedzy jest ograniczony, to barwa tęczówki wywołuje u innych ludzi pewne wrażenie, na podstawie którego mogą nadawać nam różne cechy.   Dodatkowo są pewne przesłanki, które pozwalają nam powiązać kolor oczu z różnymi predyspozycjami, które determinuje chociażby poziom melaniny, odpowiedzialny za kolor oczu. Co mówi o człowieku jasny kolor oczu? Niebieskie oczy – niebieski jest bodaj najbardziej pożądanym kolorem oczu , często kojarzonym z młodością. Niebieski kolor oczu mówi o zdolności do budowania długich i satysfakcjonujących relacji. Osoby z takim kolorem oczu postrzegane są jako pełne spokoju, miłe i bystre. Ewolucyjni psycholodzy uważają, że niebieski jest tak atrakcyjny i kojarzy się ze szczerością, ponieważ na jasnej tęczówce nie można ukryć żadnych zmian (np. plamek), które świadczyłyby o chorobie. Czyste, niebieskie oczy kojarzone są z czystością intencji. Poza tym – kobiety z jasnoniebieskimi oczami odczuwają mniejszy ból podczas porodu ( wyniki badań ). Niebieskie oczy mogą wskazywać też na pewne nie do końca pozytywne cechy, np. brak otwartości na nowe doświadczenia – niemieccy psychologowie odkryli, że niebieskookie dzieci bardziej obawiają się nowych rzeczy i są mniej otwarte niż ich rówieśnicy. Inni naukowcy dostrzegli związek między niebieskim kolorem oczu a skłonnością do zachorowania na cukrzycę typu 1. Szare oczy – ludzie z szarymi oczami postrzegani są jako mądrzy i uprzejmi, to jednocześnie indywidualiści z pazurem. Są znani ze swojej wrażliwości, elastyczności i siły. Mają analityczny umysł, są racjonalni i wyrażają...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner