Czerwono-złota bombka
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Choinka z czerwieni i złota – dekoracja świątecznego drzewka

Ładna choinka wcale nie musi być jednokolorowa, w jej dekorowaniu sprawdzą się połączenia barw jak w ozdabianiu świątecznego stołu, w tym złoto z czerwienią. Na rynku jest dostępnych wiele ozdób, które łączą te dwa kolory. Pasiaste bombki czy czerwone kokardy ze złotym brzegiem znakomicie będą wyglądały na zielonym drzewku i z ciepłym światłem.

Ładna choinka wcale nie musi być jednokolorowa, w jej dekorowaniu sprawdzą się połączenia barw jak w ozdabianiu świątecznego stołu, w tym złoto z czerwienią. Na rynku jest dostępnych wiele ozdób, które łączą te dwa kolory. Pasiaste bombki czy czerwone kokardy ze złotym brzegiem znakomicie będą wyglądały na zielonym drzewku i z ciepłym światłem.

Lampki na choinkę

Jeśli dysponujemy gęstym drzewkiem, powinniśmy to uwzględnić przy montażu światełek. Lampki można rozmieścić bardzo blisko siebie. Najlepiej żeby miały ciepły odcień, np. żółty. Choinka czerwono-złota dobrze będzie się prezentowała niemal w każdym wnętrzu, od tradycyjnego dizajnu po te o wystroju tradycyjnym. Dzięki temu, że jest dwukolorowa, może stać zarówno na jednolitym tle, jak i barwnym, a i tak będzie się zdecydowanie wyróżniać.

Ozdoby na złoto-czerwoną choinkę

Ozdoby do dekoracji choinki złoto-czerwonej powinny być dwukolorowe albo część z nich powinna być złota, a część – czerwona. Wszystkie kombinacje są dobre, o ile nie wprowadzają jakichś dodatkowych barw. Bombki dopasowujemy wielkością do drzewka – zbyt małe na pokaźnym drzewku będą wyglądały komicznie, jeśli zostaną źle powieszone. Ozdabiając choinkę, warto trzymać się zasady, że największe ozdoby wiesza się niżej, a wyżej coraz mniejsze. Dzięki temu choinka zachowa proporcje, a nawet można w ten sposób skorygować niedoskonałości iglaka.

 

Choinka czerwono-złota pięknie będzie wyglądała z bombkami brokatowymi i licznymi połyskującymi elementami. Ciekawym pomysłem jest przypięcie do choinki ozdób w formie kokard. Wykonane np. z satyny albo – wręcz przeciwnie – z grubego materiału będą się kojarzyły z prezentami.


Białe ozdoby choinkowe
© Tom/Fotolia.com
Styl życia
Białe ozdoby na choince – szyk i nowoczesność
Choinka ubrana na biało jest niezwykle elegancka i pasuje do większości wnętrz. Aby stworzyć małe dzieło sztuki, wystarczą zwykłe ozdoby w tym samym stylu i kolorze. Drzewko powinno być ciemnozielone, żeby białe ozdoby zostały ładnie wyeksponowane.

Choinka ubrana na biało jest niezwykle elegancka i pasuje do większości wnętrz. Aby stworzyć małe dzieło sztuki, wystarczą zwykłe ozdoby w tym samym stylu i kolorze. Drzewko powinno być ciemnozielone, żeby białe ozdoby zostały ładnie wyeksponowane. Lampki na białą choinkę Drzewko w kolorze ciemnej zieleni i białe ozdoby tworzą bardzo eleganckie połączenie. Jeśli chcemy białej choinki, wystarczy zaopatrzyć się w białe dekoracje. Podstawą są oczywiście lampki, które można kupić w różnych kolorach, dlatego białe nie będą wyzwaniem. Dzięki bardzo jasnemu światłu choinka będzie podświetlona i nabierze swoistej poświaty. Ponadto białe lampki podkreślą tylko biel ozdób, natomiast kolorowe nie komponowałyby się zbyt dobrze. Ozdoby na białą choinkę Ozdoby mogą być zarówno domowej roboty, jak i kupione w sklepie, ważne, by aranżacja była spójna. Bardzo eleganckie ażurowe kwiaty z perłami będą wyglądały dobrze w towarzystwie dużych gładkich, np. satynowych bombek czy organzy wplecionej między gałęzie. Organza to przezroczysta tkanina z lekkim połyskiem, która świetnie nadaje się do dekorowania choinki zamiast tradycyjnych łańcuchów. Także koralikowe łańcuchy mogą wyglądać dobrze na białej choince, pod warunkiem że nie zdominują całej kompozycji.   Choinka na biało nie może obyć się bez aniołków – czy to gipsowych, czy materiałowych, np. wykonanych na szydełku, czy szklanych. Figurki nie muszą być bezwzględnie białe. Sztuczny śnieg na choinkę Kontrowersje może budzić sztuczny śnieg albo pompony imitujące kulki śniegu. Choinka ubrana na biało pozwala na użycie tych elementów dekoracyjnych, ale w ich wykorzystaniu powinno się zachować umiar. Żadna z tych ozdób nie pasuje do organzy, która nadaje szlachetności choince. Jeśli jednak nie...

Biała choinka w nowoczesnym wnętrzu
© Vadim Andrushchenko/Fotolia.com
Styl życia
Jak z białego drzewka zrobić nowoczesną choinkę?
Do nowoczesnego wnętrza będzie pasowała nowoczesna choinka – np. z białymi gałęziami. Można ją ozdobić bombkami i łańcuchami w jednym kolorze, np. czerwonym bądź niebieskim, lub wielobarwnymi, tworząc wzór.

Do nowoczesnego wnętrza będzie pasowała nowoczesna choinka – np. z białymi gałęziami. Można ją ozdobić bombkami i łańcuchami w jednym kolorze, np. czerwonym bądź niebieskim, lub wielobarwnymi, tworząc wzór. Biała choinka i kolorowe ozdoby Nowoczesna choinka powinna być oryginalna, ale musi też pasować do wnętrza, w którym będzie stała. Dlatego jeśli decydujemy się na białe drzewko, powinniśmy je udekorować tak, by komponowało się z otoczeniem . W surowych wnętrzach lepiej będzie wyglądała choinka w ozdobach jednego koloru, natomiast u dzieci czy w pomieszczeniu, gdzie przeważają kolory jasne i delikatne – drzewko może być wielobarwne.   Bardzo ważne w strojeniu świątecznego drzewka jest światło, tym bardziej w przypadku choinki nowoczesnej. Lampki mogą być zarówno białe, w jednym kolorze, jak i wielokolorowe – w zależności od wybranego pomysłu na kompozycję.   Na nowoczesnej choince mogą wisieć tradycyjne ozdoby – bombki i łańcuchy. Szczególnie ciekawie na białym drzewku będą się prezentowały dekoracje granatowe, czerwone, zielone czy czarne. Monochromatyczna choinka, a więc udekorowana ozdobami w odcieniach jednej barwy, nie jest nowością, ale zupełnie innego, nowoczesnego charakteru nabiera, gdy drzewko nie jest tradycyjne – np. ma białe gałęzie. Ekstrawaganckim pomysłem jest stworzenie choinki biało-czarnej, chociaż nie jest to proste, ponieważ czarne ozdoby nie są popularne.   Biała, nowoczesna choinka może też być przystrojona wielobarwnie . Do tego wykorzystamy ozdoby tradycyjne, np. bombki w różnych kolorach i o różnych fakturach. Takie połączenie sprawi, że świąteczne drzewko będzie niebanalne, a my wykorzystamy ozdoby, które już mamy. Bądź eko! Dowiedz się, jak zrobić ozdoby świąteczne z recyklingu ....

Kobieta z dzieckiem na rękach dekoruje choinkę
©gpointstudio/Fotolia.com
Styl życia
Choinka świąteczna w stylu glamour – jak ją udekorować
Bożonarodzeniowe drzewko najczęściej staje się ozdobą reprezentacyjnej części domu przynajmniej na miesiąc. Dobrze jest zatem, aby korespondowało swoim wyglądem z wystrojem wnętrza. Jeśli pokój urządzony został w stylu glamour, warto nawiązać do tej stylistyki również podczas dekorowania choinki.

Bożonarodzeniowe drzewko najczęściej staje się ozdobą reprezentacyjnej części domu przynajmniej na miesiąc. Dobrze jest zatem, aby korespondowało swoim wyglądem z wystrojem wnętrza. Jeśli pokój urządzony został w stylu glamour, warto nawiązać do tej stylistyki również podczas dekorowania choinki.   Ten styl, choć może wydawać się zimny i nieprzystający do rodzinnego charakteru świąt Bożego Narodzenia, można jednak ocieplić. Wystarczy do dekoracji choinki wykorzystać ozdoby w złotym kolorze . Kolorystyka ozdób na choinkę w stylu glamour Najważniejsze przed przystąpieniem do wyboru ozdób na choinkę w stylu glamour jest ustalenie, jaka ma być jej kolorystyka. Jedną z możliwości jest przyozdobienie jej elementami w kolorach szampana : zgaszone, jasne złoto oraz biel. Inną jest postawienie na przepych i wybór złota oraz czerwieni na dominujące kolory ozdób. Jeżeli zależy nam na tym, aby choinka błyszczała, ale z umiarem, zamiast złota wybierzmy srebro i kolor niebieski. Elegancka, choć minimalistyczna, będzie też choinka z ozdobami utrzymanymi w jednolitej kolorystyce, np. bieli albo szarości. Wybór ozdób na choinkę w stylu glamour Kiedy wiemy już, jakie kolory ma mieć choinka, możemy przystąpić do wyboru poszczególnych ozdób. Bombki to najpopularniejszy choinkowy ornament. Na elegancką choinkę warto wybierać bombki jednokolorowe , matowe bądź błyszczące, a nawet przezroczyste. Mogą być małe, wtedy nadadzą choince lekkości. Drzewko może łączyć w sobie styl glamour i minimalizm, wówczas idealne będą designerskie bombki, np. z namalowanymi awangardowymi ornamentami albo bombki geometryczne , np. w kształcie sześcianu lub stożka.   Ciekawie będzie wyglądało bożonarodzeniowe drzewko z ozdobami nawiązującymi do wiosny i lata , np. pełne kwiatów i...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner