Andrzej Żuławski przemawia na festiwalu we Wrocławiu
Eastnews
Newsy

Andrzej Żuławski przed śmiercią zadzwonił do syna. "Mój ojciec był..."

Andrzej Żuławski przed śmiercią zadzwonił do syna. "Mój ojciec był..."

Reżyser Andrzej Żuławski zmarł 17 lutego z powodu choroby nowotworowej. Jego syn w wywiadzie dla francuskiej gazety wspomina ojca i zdradza, że reżyser nie chciał poddać się leczeniu. 

Zadzwonił do mnie. Usłyszawszy tembr jego głosu, zrozumiałem, że to już koniec. Mój ojciec był mężczyzną dumnym i bezwzględnym. Wiedziałem, że nie podda się leczeniu, że pogodził się ze śmiercią. Pozostał wolny do samego końca – mówi Vincent Żuławski.

Informacja o ciężkiej chorobie Andrzeja Żuławskiego wstrząsnęła nie tylko jego synem Vincentem, ale również jego mamą Sophie Marceau, która przez wiele lat była partnerką Żuławskiego i próbowała namówić go na leczenie. 

On nie był chętny, by jej posłuchać, ale odbyli bardzo wzruszającą rozmowę. Podziękował jej, że znalazła się w jego życiu. Poprosił, by po śmierci przyjechała do niego do domu i zabrała swoje rzeczy, które mimo rozstania ciągle trzymał w jej pokoju. Zależało mu, by nie trafiły w niepowołane ręce – powiedziała Faktowi znajomy reżysera.

Andrzej Żuławski był związany ze słynną francuską aktorką przez 16 lat, para rozstała się w 2001 roku, ale pozostała w przyjacielskich relacjach. Zarówno Sophie Marceau, jak i Vincent przyjechali do Polski na pogrzeb reżysera, gdzie spotkali się z Xawerym i Ignacym, przyrodnimi braćmi Vincenta.

 

ZOBACZ: Była ukochana Sophie Marceau i syn Xawery żegnają Andrzeja Żuławskiego ZDJĘCIA

 

Andrzej Żuławski zmarł 17 lutego

Andrzej Żuławski
ONS

Kilka dni później w Górze Kalwarii odbył się jego pogrzeb

Xawery Żuławski w długim płaszczu

Sophie Marceau na pogrzebie Andrzeja Żuławskiego

Sophie Marceu płacze

Sophie Marceau i jej syn Vincent na pogrzebie

Sophie Marceau płacze na pogrzebie Andrzeja Żuławskiego
Eastnews

Agnieszka Szulim w woalce na pogrzebie Andrzeja Żuławskiego
East News
Newsy
Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak na pogrzebie Andrzeja Żuławskiego. ZDJĘCIA
Gwiazda była bardzo wzruszona.

Agnieszka Szulim  i Piotr Woźniak- Starak  pożegnali Andrzeja Żuławskiego. Para pojawiła się na uroczystości pogrzebowej, która odbyła się w Górze Kalwarii. To właśnie tam został pochowany reżyser, który kilka dni temu przegrał walkę z nowotworem. W ostatniej drodze Andrzeja Żuławskiego wzięli udział m.in. Sophie Marceau, Xavery Żuławski, Vincent Żuławski i Daniel Olbrychski. Na uroczystości pogrzebowej słynnego reżysera, Andrzeja Żuławskiego nie mogło zabraknąć producenta filmowego, Piotra Woźniaka- Staraka. Milionerowi towarzyszyła Agnieszka Szulim , która była wyraźnie poruszona ceremonią pogrzebową. Gwiazda TVN założyła czarną kurtkę, ciemne okulary i... czapkę z woalką.   Zobacz także: Była ukochana Sophie Marceau i syn Xawery żegnają Andrzeja Żuławskiego ZDJĘCIA.   Agnieszka Szulim na pogrzebie Andrzeja Żuławskiego. Gwiazda TVN pojawiła się na uroczystości pogrzebowej w Górze Kalwarii. Agnieszka Szulim na pogrzebie.      

Sophie Marceau
ONS
Newsy
Kim jest mężczyzna, który podbił serce Sophie Marceau?
Najpierw widziano ich w restauracji, później, kiedy przechadzali się po Paryżu, trzymając się za ręce. W końcu bez skrępowania całowali się na ulicy. A jeszcze niedawno ona była tylko jego reżyserem, a on aktorem w jej filmie. Teraz są zakochani – Sophie Marceau – ulubienica Francuzów i najbardziej amerykański wśród francuskich aktorów Christopher Lambert.

Romans Sophie i Christophera rozpoczął się na planie filmu „Trival”. To historia detektywa, który odkrywa mroczną tajemnicę śmierci gwiazdy filmowej z lat 50. Gwiazdę oraz kobietę zlecającą śledztwo zagrała sama Marceau. Ona też jest współautorem scenariusza do filmu i reżyserem. Na pomysł obsadzenia Christophera w roli głównej Sophie wpadła przypadkiem, kiedy zobaczyła kadr z „Nieśmiertelnego” w biurze swojego byłego agenta. Instynktownie wiedziała, że to właśnie on musi zagrać w jej filmie. I choć aktor uchodzi za wybrednego w doborze ról, propozycję Marceau przyjął bez wahania. Kiedy cztery miesiące temu Sophie i Christopher rozpoczęli pracę na planie, ich sytuacja osobista nie była jasna. On niedawno rozstał się, choć jeszcze nie rozwiódł, ze swoją drugą żoną, amerykańską aktorką Jaimyse Haft. Sophie była w separacji z ojcem swojej córki Juliette, producentem filmowym Jimem Lemleyem. Reżyserowanie było dla niej odskocznią od problemów związanych z rozpadającym się małżeństwem. Okazało się, że nieoczekiwanie praca nad filmem przyniosła jej miłość. Gdyby nie Żuławski… Sophie została ulubioną aktorką Francuzów w 13. roku życia, bo tyle miała lat, kiedy zagrała w pełnej wdzięku młodzieżowej komedii „Prywatka”. Film odniósł niesłychany sukces. Z dnia na dzień dziewczynka z paryskiego przedmieścia stała się gwiazdą. Wielokrotnie doceniano jej talent i urodę. Już jako 16-latka otrzymała Cezara i podpisała intratny kontrakt z jedną z najbardziej ekskluzywnych marek kosmetycznych Guerlain. Międzynarodową sławę zdobyła, grając w takich hitach, jak „Braveheart” Mela Gibsona czy film o przygodach Bonda „Świat to za mało”. Jednak jej życie osobiste nie układało się idealnie. Sophie dojrzewała u boku polskiego...

Andrzej  Żuławski uśmiech
Newsy
Andrzej Żuławski nie żyje! Reżyser chorował na nowotwór. Jego syn zostawił wzruszający wpis!
Reżyser zmarł w wieku 75 lat po długiej i ciężkiej walce z nowotworem.

AKTUALIZACJA   Nie żyje Andrzej Żuławski. O śmierci wybitnego twórcy kilka minut temu poinformowało Polskie Radio. Reżyser zmarł w wieku 75 lat po długiej i ciężkiej walce z nowotworem. Na swoim koncie Żuławski ma wiele znanych filmów: "Szamanka", "Opętanie" czy "Diabeł". Rodzinie i najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia. Odszedł nietuzinkowy człowiek, kontrowersyjny artysta i niezwykły rozmówca - przypominamy jego wywiad dla VIVY!, w którym opowiada o kobietach, twardości charakteru, przemijaniu i gniewie. Xawery Żuławski o stanie zdrowia ojca Andrzej Żuławski jakiś czas temu w ciężkim stanie trafił do szpitala. Reżyser zmagał się z chorobą nowotworową, a o jego stanie zdrowia poinformował syn - Xawery Żuławski. Na swoim profilu na Facebooku dodał on wpis, w którym poinformował, że Andrzej Żuławski jest w ostatniej fazie choroby nowotworowej. Niestety nic nie wskazywało na to, że jego stan ulegnie znacznej poprawie. Xawery, który podobnie jak ojciec jest reżyserem, przyznał, że bardzo ciężko jest mu przekazywać takie smutne informacje. Przyjaciele ! Muszę to napisać ; Andrzej  Żuławski znajduje się w ostatniej fazie choroby nowotworowej, jest w szpitalu na intensywnej terapii, stan zaawansowania choroby nie pozostawia złudzeń ... Jest mi bardzo ciężko pisać te słowa ale to ważne szczególnie teraz kiedy jego ostatni film zaczyna "żyć" własnym życiem ... Pomyślcie o nim. Kosmos Matka Xawerego Żuławskiego, Małgorzata Braunek zmarła na raka w czerwcu 2014.    Zobacz: Andrzej Żuławski wykonał wyrok sądu i przeprosił Weronikę Rosati w gazecie!   Xawery Żuławski o stanie zdrowia Andrzeja Żuławskiego: (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner