Kuba Wojewódzki i Michał Figurski wyśmiewają Ukrainki

Skandal! Wojewódzki i Figurski wysmiewają Ukrainki

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski wyśmiewają Ukrainki

Wstyd! Chyba tym słowem najlepiej podsumować zachowanie Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego na antenie Radia Eska ROCK. Prowadzący pozwolili sobie na kilka bardzo niewybrednych, wręcz ksenofobicznych, żartów pod adresem Ukrainek po wtorkowym meczu Ukrainy z Anglią.

W środowej audycji "Porannego WF-u" dziennikarze przeprowadzili następujący dialog:

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?
Figurski: No?
W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...
F: Kopnąłeś psa.
W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.
F: A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło...
Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.
W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.
F: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.
W: Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach.

Internauci zawiązali na Facebooku grupę sprzeciwiającą się "chamstwu" dziennikarzy. Podsumowali przy okazji jak Wojewódzki i Figurski dali piękny pokaz chamstwa w stosunku do ludzi narodowości ukraińskiej i braku szacunku do kobiet, których ciężka sytuacja materialna zmusiła do pracy w charakterze pomocy domowej w Polsce.

Sprawą od razu zainteresowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy. MSZ w Kijowie zaznaczyło, że dziennikarze pozwolili sobie na obraźliwe słowa o Ukraińcach, gdy Polska i Ukraina "razem i z sukcesem przyjmują finał Euro 2012".

- MSZ Ukrainy domaga się publicznych przeprosin od autorów tych wypowiedzi oraz jest przekonane, że strona polska użyje wyczerpujących środków w celu odpowiedniej reakcji oraz niedopuszczenia do podobnych sytuacji w przyszłości - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W obronie podopiecznych stanął prezes Radia Eska ROCK, Bogusław Potoniec. W oświadczeniu tłumaczy, że "prezenterzy często wcielają się w różne role, aby obnażyć i wyśmiać małostkowość niektórych Polaków oraz krzywdzące schematy, którymi się kierują".

O audycji Wojewódzkiego i Figurskiego oraz ich dyskusji na temat Ukrainek piszą dziś najważniejsze ukraińskie media. Wstydzicie się za dziennikarzy? Po ksenofobicznych tekstach Węglarczyka w "Dzień Dobry TVN" chyba nie spodziewaliśmy się podobnych zachowań. Zobacz: "Ukrainki to ROBOTY do sprzątania domu"

 

Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09