Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Tomasz Lis będzie miał sprawę w sądzie
ONS
Newsy

Tomasz Lis oskarżony o antysemityzm. Sprawa trafi do sądu

Dziennikarz jest oburzony

Program Tomasza Lisa cieszy się dużą popularnością, ponieważ porusza aktualne tematy z życia politycznego i społecznego. Ostatnio gościem był Marek Bukowski, aktor niesłusznie oskarżony o posiadanie narkotyków. Zobacz: Bukowski w programie Lisa szczerze o aferze narkotykowej: Trwał festiwal pogardy i chamstwa

Dziennikarz jest również redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek", a ostatnio opublikował w nim swój felieton, który wywołał powszechne oburzenie. Wszystko zaczęło się od sytuacji, kiedy szef FBI, James Comey, na Dniach Pamięci Holokaustu w Waszyngtonie oznajmił, że Polacy współpracowali z Niemcami podczas II wojny światowej i są tak samo odpowiedzialni za Holokaust. Polacy nie kryli wściekłości i oburzenia, a Lis w tekście wyraził nieco inną opinię.

Napisał tam między innymi, że reakcja społeczeństwa jest przesadzona, a także, że wynika z pewnych "kompleksów" i "nabzdyczenia". Nie spodobało się to Pawłowi Śpiewakowi, dyrektorowi Żydowskiego Instytutu Historycznego, który określił Lisa jako antysemitę. Swoje oburzenie wyraził na łamach "Rzeczpospolitej":

Uważam, że Tomasz Lis jest antysemitą. Ten tekst był świadomym i politycznie wykalkulowanym użyciem antysemickich klisz. Takie zachowanie jest niegodne. 

Dziennikarz od razu zareagował na te słowa i zagroził profesorowi sądem:

Oświadczam, że pan Śpiewak kłamie. Przypisując mi antysemityzm w oparciu o własne oczywiste insynuacje, pan Śpiewak postępuje niegodnie, dokonuje wielkiego nadużycia, a przede wszystkim narusza moje dobra osobiste, co jest szczególnie bolesne, biorąc pod uwagę, że od prawie ćwierć wieku w niezliczonych tekstach i telewizyjnych programach z antysemityzmem we wszelkich jego formach z determinacją walczę. Za naruszenie moich dóbr osobistych będę się domagał od pana Śpiewaka przeprosin. Chcę, by ukazały się one na jego koszt, we wszystkich mediach, które jego stwierdzenia przytaczają lub o nich informują. 

Jak zakończy się ta sprawa?

Zobacz na Polki.pl: Hanna Lis nosi dodatki za prawie 10 tysięcy złotychKomentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Agata Duda, Pola Lis, Tomasz Lis
ONS
Newsy
Pola Lis na Czarnym proteście z transparentem: "Agato D. przemów do kobiet!". Co na to Tomasz Lis?
Córka dziennikarza apeluje do Pierwszej Damy!

Pola i Iga Lis pojawiły się na "Czarnym proteście" w Warszawie. Wczoraj na Placu Zamkowym zgromadziły się tłumy, by dać wyraz swojemu sprzeciwowi wobec zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Wśród zgromadzonych nie zabrakło osób z pierwszych stron gazet . Pojawiły się m.in. gwiazdy show-biznesu takie jak Agnieszka Woźniak Starak, Agnieszka Włodarczyk, Katarzyna Burzyńska i wiele innych. Nie zabrakło również córek Tomasza Lisa i Kingi Rusin. Pola Lis przyniosła na manifestacje specjalny transparent. Zaapelowała w nim do Pierwszej Damy! Polecamy: Kiedy ciąża nie cieszy – depresja ciążowa Agato D. przemów do kobiet - głosił napis. Zdjęcie z tym apelem po proteście pojawiło się na Instagramie Poli Lis. Dziewczyna podsumowała poniedziałkową manifestację na swoim profilu. Mimo deszczu, okropnej pogody i poniedziałku, całe tłumy ludzi na ulicach. Niesamowite przeżycie, fajnie, ze tyle nas było! - napisała. W manifestacji uczestniczyła również Iga Lis wraz z koleżankami. Również ona zamieściła w sieci zdjęcia z Placu Zamkowego. w kobietach siła! #czarnyprotest - czytamy na jej Instagramie. Tomasz Lis, który był wczoraj bardzo aktywny na swoim Twitterze, nie tylko wspierał wszystkie protestując kobiety, ale również wyraził swoją dumę wobec córek, które aktywnie zaangażowały się w inicjatywę przeciwko zmianie prawa aborcyjnego w Polsce. I jestem bardzo dumny z moich córek, które były dziś tam gdzie powinny być, wśród protestujących kobiet - czytamy na profilu dziennikarza. A Wy co myślicie o wczorajszej manifestacji? "Czarny protest" przyniesie skutek?   Zobacz też: Rubik, Gessler, Łuczenko-Szczęsna, Janda - gwiazdy solidarnie wspierają "Czarny protest"! ZDJĘCIA   Pola Lis na "Czarnym proteście" zaapelowała do Agaty Dudy. Iga Lis również...

Program Tomasza Kamela hitem w sieci
Newsy
Nowy program Tomasza Lisa hitem w sieci! W 24 godziny obejrzało go prawie 2 mln osób
Nowy program Tomasza Lisa hitem w sieci! W 24 godziny obejrzało go prawie 2 mln osób

Wygląda, że  Tomasz Lis zanotował kolejny sukces w karierze ! Dziennikarz na Twitterze pochwalił się wynikami oglądalności swojego nowego programu. Okazuje się, że pierwszy odcinek z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego i biskupa Tadeusza Pieronka w zaledwie w 24 godziny obejrzało prawie 2 mln osób ! Tomasz Lis najwyraźniej jest zachwycony wynikiem i przy okazji wykpiwa osiągnięcia TVP. Dziennikarz zauważył, że kiedy "Tomasz Lis" w Onecie bije rekordy popularności, program "Warto rozmawiać" emitowany w telewizyjnej Jedynce obejrzało zaledwie 500 tysięcy widzów. Mój nowy program na żywo obejrzano 690 tysięcy razy, po 24 godzinach było już 1 mln 800 tys. odtworzeń  - napisał Tomasz Lis. Wygląda więc na to, że Tomasz Lis nie ma powodów do zmartwień po odejściu z TVP2. Przypominamy, że dziennikarz przez osiem lat prowadził swój program w Telewizji Publicznej. Ostatni odcinek "Tomasz Lis na żywo" został pokazany pod koniec stycznia tego roku. Kilka dni później po spotkaniu promującym książkę "A nie mówiłem?" Tomasz Lis zapowiedział swój nowy program w sieci.   Oglądaliście nowy program Tomasza Lisa ?   Zobacz także: Iga Lis w obiektywie swojego taty Tomasza Lisa. "I oto wyłoniła się z Wisły" ZDJĘCIA   Tomasz Lis na Twitterze pochwalił się swoim sukcesem. Przy okazji wyśmiał konkurencyjny program w TVP. Wielki sukces Tomasz Lisa.    

Tomasz Lis poprowadzi program na Natemat.pl
Newsy
Tomasz Lis dostał nowy program. Gdzie zobaczymy dziennikarza?
Tomasz Lis dostał nowy program. Gdzie zobaczymy dziennikarza?

Tomasz Lis poprowadzi nowy program! Gdzie będziemy mogli zobaczyć dziennikarza? Okazuje się, że Lis poprowadzi cykl na portalu natemat.pl. W " Alfabecie Tomasza Lisa " będzie omawiał najważniejsze wydarzenia polityczne. Jak widać  Tomasz Lis nie próżnuje po tym jak podziękowano mu za współpracę w TVP. Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni po emisji ostatniego odcinka " Tomasz Lis na żywo" dziennikarz pochwalił się za pośrednictwem Twittera, że jego nowy program ruszy już 29 lutego w Onecie . Do zespołu portalu natemat.pl dołączyła ostatnio również Hanna Lis. Żona Lisa, po zwolnieniu z Telewizji Publicznej, postanowiła zakończyć z polityką i od teraz będzie zajmować się stylem.   Zobacz: Hanna Lis zdradza, co będzie robić po zwolnieniu z TVP. „Ruszamy na początku marca”. Nagrała specjalne wideo!   Tomasz Lis razem z Hanną Lis będzie pracować w portalu natemat.pl.   Dziennikarz przez ostatnie kilka lat  pracował w TVP.    

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner