Karolina Sulej fryzura

Karolina Sulej w rozmowie z Korwin Piotrowską o polskiej modzie: "Zień był prawie jak Dior"

Karolina Sulej fryzura

Karolina Korwin Piotrowska przeprowadziła wywiad z autorką książki "Modni", Karoliną Sulej dla portalu FashionPost.pl. W środku znajdziemy historię polskiej mody i sylwetki największych polskich projektantów. Co sądzi o Macieju Zieniu, Dawidzie Wolińskim czy marce Joanny Przetakiewicz?

Karolina Sulej o Macieju Zieniu

Ostatnie wydarzenia z życia słynnego projektanta mocno wpłynęły na jego wizerunek. Karolina Sulej w rozmowie z Korwin Piotrowską podkreśla jednak, że w latach 90. jego projekty były absolutnym fenomenem. Ponadto, jako jeden z pierwszych, dobrze wiedział, jak używać mediów społecznościowych i był doskonałym przykładem na to, jak dbać o relacje ze stylistkami i dziennikarzami.

Na pewno jako pierwszy zaczął korzystać z mediów świadomie, wiedział jak zrobić pokaz, by mówili o nim wszyscy i by lubili go wszyscy, bo jego, przynajmniej oficjalnie, w latach 90. lubili wszyscy, było modnie się z nim pokazać, ubierać się u niego. Stał się twarzą sztucznej bajki tworzonej przez media.  Jego pokochały magazyny, pisały o nim wszystkie gazety, pierwsza bodaj była „Viva”, wtedy taka wzmianka w gazecie to było jak kampania reklamowa. Środowisko było małe, wszyscy się znali, wiele karier powstało przy pomocy znajomych z podwórka. To były czasy kilku modnych klubów, kilku środowisk, które się znały. On jeszcze popłynął na jednej rzeczy – zrozumiał, że bogate żony biznesmenów, które mają nie tylko pieniądze, ale i czas, będą chciały i mogły przyjechać do niego do atelier. One jeszcze nie wiedzą, jak się robi zakupy na miarę na zachodzie, może nie znają języka, a Zień był ich lekcją obowiązkową do odrobienia. Proponował rzeczy jak zza granicy. „Prawie jak Dior” mówiono. Księżniczki na polską miarę miały swego kreatora.

Karolina Sulej o Dawidzie Wolińskim, Robercie Kupiszu i La Mani

W książce Karoliny Sulej nie znalazły się jednak trzy nazwiska, o których dzisiaj mówią wszyscy - Dawid Woliński, Robert Kupisz i Joanna Przetakiewicz, która założyła La Manię. Karolina Korwin Piotrowska nazywa ich "projektantami celebrytami". Dlaczego autorka książki nie zdecydowała się o nich napisać?

Wolińskiego nie wybrałam, bo doszłam do wniosku, że historia o luksusie może być opowiedziana przez Zienia i drugiego takiego projektanta nie potrzebuję. Poza tym, mówiąc szczerze nie wydawał mi się aż tak ciekawym bohaterem jak Zień. Nie ma Kupisza, bo uznał, że kiedyś sam będzie o sobie pisał i jest w takim momencie życia, że nie udziela wywiadów. Wśród takich projektantów, których nie ma, a niektórzy mogliby pomyśleć, że powinni się znaleźć w tej książce, ale uznałam, że nie opowiedzieliby mi swej historii szczerze, jest La Mania.

Kupicie książkę Karoliny Sulej?

 

Zobacz: Woliński zafundował sobie nową fryzurę. Pożegnał się z blond włosami

 

Karolina Sulej - autorka książki "Modni"

Okładka książki "Modni"

Karolina Korwin Piotrowska o modzie porozmawiała z Karoliną Sulej

Sylwetka Dawida Wolińskiego nie znalazła się w książce

Dawid Woliński w szarej i białej bluzce, fioletwoch spodniach, białych butach ze złotą meduzą

 

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53