Grażyna i Marian Kociniakowie
EastNews

Żona Mariana Kociniaka zmarła w lutym, on miesiąc później "Ile ja przykrości narobiłem tej mojej Grażynce..."

Grażyna i Marian Kociniakowie
EastNews

Odszedł Marian Kociniak - wybitny aktor filmowy i teatralny. Zaledwie miesiąc temu odeszła żona Mariana Kociniaka, Grażyna Kociniak - montażystka filmów fabularnych i dokumentalnych. Aktor już po śmierci swojej żony wyznał, że jego życie straciło sens. Sam był już schorowany. Dwa lata temu przeszedł operację jelita grubego, po której miał problemy z poruszaniem się i praktycznie nie opuszczał domu. Odejście ukochanej żony na początku lutego 2016 roku pogorszyła jego samopoczucie.

Tyle, ile ja przykrości narobiłem tej mojej Grażynce... Że też ona ze mną tyle wytrzymała! Będzie niedługo 50 lat.(...) Zbliża się mój schyłek. Zrobiłem też rachunek sumienia - zdradził jakiś czasu temu w wywiadzie dla "Super Expressu".

Marian i Grażyna Kociniakowie mieli dwoje dzieci i czworo wnucząt.

 

Przypomnijmy losy życia rodziny Kociniaków.

Marian Kociniak

Marian Kociniak urodził się w 11.01.1936 roku w Warszawie. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od 1956 roku przez długie lata był aktorem Teatru Ateneum. Współpracował także z Teatrem na Woli. Ma na swoim koncie wiele wybitnych ról teatralnych. Pojawiał się również w spektaklach Teatru Telewizji, m.in. "Łuku Triumfalnym". Marina Kociniak występował również w Kabarecie Starszych Panów. W 1959 zadebiutował na wielkim ekranie rolą w filmie "Pan profesor". Łącznie zagrał w ponad 30 filmach. Największą popularności przyniosła mu jednak rola Franka Dolasa w filmie "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" oraz Margrabiego w serialu "Janosik". Ostatni raz wystąpił na ekranie w filmie "Głęboka woda". Prywatnie mąż montażystki filmowej Grażyny Kociniak. Brat stryjeczny aktora Jana Kociniaka. Odszedł w szpitalu w Warszawie 17.03.2016 roku. Miał 80 lat.

Grażyna Kociniak

Grażyna Kociniak, żona aktorka Mariana Kociniaka, urodziła się 02.01.1938 roku w Lublinie. Była montażystką filmową. Zawodowo była związana z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych w Warszawie. Zmontowała dziesiątki filmów dokumentalnych i fabularnych. Pracowała jako montażystka filmowa m.in. u Jerzego Gruzy przy serialu "Wojna domowa", a także filmach: "Przekładaniec" Andrzeja Wajdy, "Bulgot" Marka Piwowskiego, czy "Superwizja" Roberta Glińskiego. Zmarła 11.02.2016 roku w Warszawie. Miała 78 lat.

Jan Kociniak

Jan Kociniak, brat stryjeczny Mariana Kociniaka, urodził się 08.11.1937 roku w Stryju koło Lwowa. Był aktorem teatralnym i filmowym. Ma na swoim koncie liczne role, które przyniosły mu popularność. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Zawodowo związany był z Teatrem Ateneum, Teatrem Kwadrat i Teatrem Syrena w Warszawie. Był również współprowadzącym satyrycznego cyklu telewizyjnego "Wielokropek". Pojawił się także w popularnych serialach "Złotopolscy" i "Samo Życie". Podkładał również głos do filmów i bajek. Dubbingował Kubusia Puchatka w m.in. w "Przygodach Kubusia Puchatka". Zmarł 20.04.2007 w Warszawie.

 

Zobacz też: Nie żyje żona Mariana Kociniaka. Grażyna Kociniak odeszła w wieku 78 lat.

 

Marian Kociniak z żoną Grażyną Kociniak.

Marian Kociniak z żoną Grażyną
East News

Jan Kociniak - brat stryjeczny Mariana Kociniaka.

Jan Kociniak
East News

Więcej na temat Marian Kociniak Jan Kociniak
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39