Robert Lewandowski
East News

Robert Lewandowski pierwszy raz udzielił tak szczerego wywiadu po Euro 2016. Po przegranym ćwierćfinale z Portugalią, nasza drużyna pożegnała się z turniejem. Towarzyszyły temu ogromne emocje! Choć występ Polaków w Mistrzostwach Europy okrzyknięty został sukcesem, to jednak pozostał pewien niedosyt. Jak kapitan naszej kadry z perspektywy czasu wspomina mecze na Euro 2016? Polecamy: Jak zapewnić mięśniom skuteczną regenerację po treningu?

Po porażce dominuje złość. Później zobaczyliśmy, jak turniej się rozwijał i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak blisko byliśmy dokonania czegoś wielkiego. Z drugiej strony, cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy. Jesteśmy ambitni, po Portugalii byliśmy źli, że się nie udało. Dzień, dwa po meczu nikt nie ma jeszcze dystansu, by myśleć spokojnie o wyniku. Ambicje były znacznie większe. Po czasie zaczęliśmy doceniać, to co osiągnęliśmy, ile radości daliśmy kibicom - powiedział Robert Lewandowski w wywiadzie dla portalu sport.pl.

Kapitan naszej reprezentacji przyznaje, że również dla niego osobiście mecze na Euro 2016 nie były łatwe.  Po licznych faulach, schodził z boiska obolały, lecz ambicja pchała go naprzód.

Wygrywaliśmy, ale nie przyjmowałem braku goli ze wzruszeniem ramion. Ambicja się odzywała. Zawsze z tyłu głowy coś siedziało. Po meczach wracałem do hotelu cały obolały, po faulach, bez szans na gole. Chciałem mieć chociaż radość z tego, że mogę sprawdzić się z bramkarzem - zdradził Lewandowski.

Przed polskimi piłkarzami eliminacje do Mistrzostw Świata 2018. Pierwszy mecz z Kazachstanem już w najbliższą niedzielę - 4 września o godzinie 18:00. Będziecie trzymać kciuki za Roberta Lewandowskiego i jego kolegów z drużyny?

 

Zobacz też: Robert Lewandowski spełnił marzenie chorego chłopca! Ta historia naprawdę chwyta za serce

 

Robert Lewandowski udzielił szczerego wywiadu o Euro 2016.

Robert Lewandowski
East News

Polska kadra rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Świata 2018 meczem z Kazachstanem. Jak pójdzie Robertowi i jego drużynie tym razem? Będziemy trzymać za nich kciuki.

Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak
Instagram

Więcej na temat Robert Lewandowski Euro 2016