Edyta Górniak, Agnieszka Szulim, Monika Olejnik, Natalia Przybysz Edyta Górniak w białej sukni Agnieszka Szulim w sukience we wzory Monika Olejnik w czarnej sukience, wzorzystym płaszczu na czerwonym dywanie Natalia Przybysz
Edyta Górniak, Agnieszka Szulim, Monika Olejnik, Natalia Przybysz
ONS/East News
1/12
Edyta Górniak, Agnieszka Szulim, Monika Olejnik, Natalia Przybysz
ONS/East News

Edyta Górniak, Agnieszka Szulim, Joanna Krupa, Michał Piróg - to tylko niektóre polskie gwiazdy, które są na diecie wegetariańskiej. Gwiazdy rezygnują z mięsa w diecie z różnych powodów. Do jednych przemawiają walory zdrowotne diety wege, do innych - smakowe, a do jeszcze innych troska o los zwierząt. Ciekawe, które z nich już przeczytały wypowiedź, której minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski udzielił w niemieckim "Bildzie".

Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami.

Słowa szefa dyplomacji rozgrzały sieć do czerwoności! Zdeklarowana wegeterianka Monika Olejnik już zastanawia się na swoim facebookowym profilu, czy jej dzisiejsza kolacja będzie ostatnią bez mięsa. ;)

 

Czy to ostatnia kolacja bez mięsa :) ?

Posted by Monika Olejnik on 3 stycznia 2016

Co sądzicie o słowach ministra spraw zagranicznych?

 

Zobacz też: Ola Ciupa, Basia Kurdej-Szatan, Zosia Zborowska świętują Światowy Dzień Wegetarian

2/12
Edyta Górniak w białej sukni
ONS

Edyta Górniak jest osobą niezwykle wrażliwą. Artystka już jakiś czas temu deklarowała, że jest wegetarianką, a później weganką. Podobno wyjątek robi tylko dla syna Allana, który od czasu do czasu serwuje swojej mamie tradycyjne naleśniki na mleku i jajach.

 

Zobacz także: przepis na naleśniki

3/12
Agnieszka Szulim w sukience we wzory
ons.pl

Agnieszka Szulim głośno sprzeciwia się wszelkiemu łamaniu praw zwierząt. Dziennikarka nie tylko nie znosi mięsa, ale także futer. Swego czasu na tym tle doszło nawet do konfliktu między nią a Anną Muchą.

4/12
Monika Olejnik w czarnej sukience, wzorzystym płaszczu na czerwonym dywanie
East News

Monika Olejnik jest wegetarianką i propagatorką zdrowego stylu życia. Dziennikarka nie tylko nie je mięsa, ale także intensywnie biega i dba o formę.

5/12
Natalia Przybysz
AKPA

Natalia Przybysz od lat promuje wegetarianizm w Polsce. Artystka ostatecznie przeszła na dietę wegańską. Dlaczego? Jak sama mówi w wywiadach, chodzi o względy zdrowotne oraz ideologiczne.

6/12
Michał Piróg
AKPA

Michał Piróg nie lubił mięsa od dzieciństwa, lecz dopiero jako dorosły mężczyzna całkowicie zrezygnował z jego jedzenia. Tancerz często angażuje się również w akcje charytatywne na rzecz obrony praw zwierząt.

7/12
Joanna Krupa w czarnym płaszczu, niebieskim płaszczu, kremowym golfie

Joannie Krupie los bezbronnych zwierząt szczególnie leży na sercu. Polska modelka od lat angażuje się w różnego rodzaju akcje, promujące prawa zwierząt. Dlatego wybór wegetarianizmu był dla niej naturalną drogą.

8/12
Karolina Gruszka
AKPA

Karolina Gruszka wegetarianką została pod koniec podstawówki. Podobno wstrząsnęły nią filmy i artykuły, obrazujące proces produkcji mięsa.

9/12
Paulina Holtz
AKPA

Paulina Holtz to zdeklarowana wegeterianka i joginka. Aktorka od lat jest na diecie bezmięsnej. Jak sama mówi, nie towarzyszyła temu żadna ideologia.

10/12
Magdalena Różczka w czarnym kombinezonie na pokazie Tomasza Ossolińskiego
ONS

Magdalena Różczka nie je mięsa odkąd związała się ze swoim mężem Michałem Marcem. Wegeterianką jest również ich córeczka Wanda. Aktorka chwali sobie zdrowotne zalety diety wege.

11/12
Maja Ostaszewska w czarnej kurtce

Maja Ostaszewska wyniosła wegetarianizm z domu. W rodzinie aktorki nie jadło się mięsa. Podobno kiedyś babcia namówiła ją do spróbowania mięsa, lecz od tamtej pory gwiazda go nie jada.

12/12
Monika Mrozowska w różowej marynarce

Monika Mrozowska to wege mama. Cała rodzina aktorki nie je mięsa. Skąd ten pomysł? Podobno pewnego roku podczas wakacji w Grecji, ze względu na upalną aurę zrezygnowali z produktów mięsnych. I tak już zostało do dziś.