Ceremonię pogrzebową Jana Kulczyka przygotował scenograf Teatru Wielkiego-Opery Narodowej
East News
Newsy

Chór, orkiestra, utwory Chopina grane na pianinie. Pogrzeb Jana Kulczyka będzie wyjątkowy

Najbliżsi biznesmena zadbali o szczegóły uroczystości

Na dzisiejszym pogrzebie Jana Kulczyka nie zabraknie osobistości ze świata polityki, mediów i biznesu. W uroczystościach weźmie udział nie mniej niż pięć tysięcy osób. Pogrzeb najbogatszego Polaka, który zmarł tydzień temu w Wiedniu, odbędzie się w Poznaniu, msza żałobna w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha. Pożegnanie biznesmena będzie relacjonować stacja Polsat. Zobacz: Niektórzy dziennikarze jednak zostaną wpuszczeni na pogrzeb Jana Kulczyka. Relacja z uroczystości będzie w telewizji

Uroczystość pogrzebowa będzie wyjątkowa - zadbał o to scenograf Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Jak donosi „Super Express” jeszcze wczoraj Boris Kudlička spotkał się z Grażyną Kulczyk oraz z Sebastianem Kulczykiem w Poznaniu, aby ustalić szczegóły.  Boris Kudlička był m.in. autorem koncepcji plastycznej polskiego pawilonu na światowej wystawie EXPO w 2010 roku w Szanghaju.

Podczas ceremonii wystąpi orkiestra oraz chór Jerzego Maksymiuka i Janusz Olejniczak - pianista wykona kilka utworów Fryderyka Chopina.

Zobacz: Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?Jan Kulczyk Grażyna Kulczyk


Jan Kulczyk, Dominika Kulczyk


Jan Kulczyk na premierze Don Kichota

Jan Kulczyk
ONS
Newsy
Dziś pogrzeb Jana Kulczyka. Ponad tysiąc osób będzie żegnać biznesmena
Znamy szczegóły

W Poznaniu, odbędzie się dziś pogrzeb Jana Kulczyka . Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11:30 w kościele św. Józefa w Poznaniu, a od rana do 13.30 wierni nie będą mogli wejść do świątyni. Biznesem spocznie na Cmentarzu Jeżyckim. Całe wzgórze św. Wojciecha zostanie wtedy zamknięte dla ruchu. Zobacz: Pogrzeb Jana Kulczyka tylko dla najbliższych. Kościół będzie zamknięty „Super Express” donosi o nowych szczegółach dotyczących pogrzebu Jana Kulczyka. Okazuje się, że w seremonii weżmie udział minimum 1000 osób - Kulczyk miał przecież mnóstwo znajomych na całym świecie. W organizację zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, a wszytsko koordynuje Grażyna Kulczyk , była żona biznesmena. Kilka dni temu pojechała do Wiednia, aby przywieźć ciało przedsiębiorcy do Polski. Mszę odprawi ojciec Ryszard, przyjaciel rodziny. Rodzina zmarłego biznesmena prosi o uszanowanie prywatności podczas pogrzebu. Zobacz: Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?                  

Działalność charyatywna Jana Kulczyka
ONS
Newsy
Jan Kulczyk wspierał hospicjum w tajemnicy przed mediami. Kazał zasłonić nazwisko darczyńcy!
Komu jeszcze pomagał?

Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się w środę 5 sierpnia 2015 roku o godzinie 11:30 w Poznaniu. Na ceremonii pojawi się ponad tysiąc osób. Kościół będzie zamknięty od rana, podobnie jak Wzgórze Św. Wojciecha, które zostanie wykluczone z ruchu na czas uroczystości. Zobacz: Rodzina zaprosiła ponad tysiąc osób na pogrzeb Jana Kulczyka. Znamy szczegóły W związku z dużym zainteresowaniem biznesmenem i jego rodziną media opisują coraz więcej faktów z życia Jana Kulczyka. „Super Express” poinformował, że Kulczyk w tajemnicy wspierał poznańskie hospicjum Palium, przekazując pieniądze na 20 telewizorów LCD dla chorych! Kulczyk zaznaczył jednak, że jego imię jako darczyńcy, ma być niewidoczne dla chorych. Widzimy, ile to znaczy dla naszych pacjentów. Mogą oglądać ulubione programy i choć przez chwilę nie myśleć o swoich chorobach - mówią pielęgniarki hospicjum. Oczywiście wspieranie hospicjum nie jest jedyną działalnością charytatywną Jana Kulczyka. Miliarder chętnie inwestował w sport i sztukę. Jego spółki przeznaczyły ponad 30 milionów złotych na wsparcie sportowców przygotowujących się do olimpiady w 2016 roku. W 2012 roku przekazał aż 20 mln złotych na dokończenie prac nad Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Jan Kulczyk dysponował ogromnym majątkiem . Jego dzieci na pewno będą kontynuować działalność ojca. Zobacz: Pogrzeb Jana Kulczyka  - szczegóły. Zobacz: Wyszła za księcia, pracowała dla taty. Dominika Kulczyk - ukochana córka Jana Kulczyka  

Jan Kulczyk nie żyje
Newsy
Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się 5 sierpnia
W Poznaniu

Według informacji „Głosu Wielkopolskiego” pogrzeb  Jana Kulczyka  odbędzie się w Poznaniu, a nie tak jak donosiły niektóre media - w Warszawie. Biznesmen będzie pochowany na cmentarzu na poznańskiej Nowinie w rodzinnym grobie - tam, gdzie spoczywa jego ojciec Henryk Kulczyk . Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 5 sierpnia 2015 roku. Msza zacznie się o godzinie 11.30 w Klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha. Pogrzeb na poznańskiej Nowinie rozpocznie się o godzinie 13.30. Jak Kulczyk zmarł w 29 lipca 2015 w wiedeńskiej klinice z powodu komplikacji po przebytej operacji. Najbogatszy Polak zostawił w żalu rodzinę: córkę Dominikęi syna Sebastiana. A także byłą żonę Grażynę Kulczyk i byłą długoletnią partnerkę Joannę Przetakiewicz Ojciec Jana Kulczyka zmarł dwa lata temu w maju 2013 roku. Rok póżniej na grobie Henryka Kulczyka pojawiła się rzeżba nieżyjącego wybitnego polskiego artysty Igora Mintoraja. Na ceremonie pogrzebową z pewnością przyjadą osobistości świata polityki i biznesu oraz gwiazdy, które znały i podziwiały Jana Kulczyka. 

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner