Jan Kulczyk Grażyna Kulczyk
East News
Newsy

Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?

Poznaj historię niesamowitej kobiety

Grażyna Kulczyk i zmarły w środę Jan Kulczyk byli małżeństwem przez 33 lata. I choć rozstali się w 2005 roku, a rozwiedli rok później, cały czas mieli ze sobą dobry kontakt. Razem wypracowali fotrtunę. Mieli też wspólne interesy, a co najważniejsze, zawsze łączyły ich dzieci – Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk.


To Grażyna Kulczyk pojechała do Wiednia, by przywieźć ciało Jana Kulczyka do Polski. Jan Kulczyk spocznie tam, skąd oboje pochodzą - w Poznaniu, w rodzinnym grobowcu Kulczyków.
Czytaj także: Data i miejsce pogrzebu Jana Kulczyka

Grażyna i Jan Kulczyk - historia miłości


Jaka była historia miłości Grażyny Kulczyk i Jana Kulczyka? Poznali się na studiach, oboje skończyli prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czym Jan urzekł Grażynę?

Był uroczy. Inny niż wszyscy, dowcipny, inteligentny, zaskakujący... - mówiła w jednym z wywiadów.


Po studiach Jan zaczął pracować z ojcem Henrykiem i importować produkty do Niemiec (tak zarobił pierwszy milion dolarów), a Grażyna robiła karierę na uczelni, jednak porzuciła ją, by zająć domem i dziećmi. Po latach zdradziła, że było to dla niej trudne i wypominała mężowi, że poświeciła dla niego swoją karierę. Czuła się też samotna, nie dość, że Jana często nie było w domu to przyjaciele i znajomi zaczęli się odsuwać.

Dawne przyjaciółki nie rozumiały mnie, zazdrościły mi 500-metrowego domu, ciuchów. A ja im zazdrościłam, że swoich mężów mają przy sobie, że oni dbają o remont mieszkania, pomagają wychowywać dzieci. Jan pojawiał się w domu tylko na weekend. A one mówiły: "Głupia, przynajmniej możesz sobie kupić futro" – powiedziała w wywiadzie dla Twojego Stylu.


Podobno, żeby zostać milionerem, trzeba być oszczędnym. Jan i Grażyna Kulczyk byli. Niektórzy się śmieją: oszczędny jak poznaniak i każdą złotówkę obejrzy dwa razy zanim wyda. Tak też wychowali dzieci. Nie jeździli na drogie wakacje, nie chodzili do prywatnych szkół. Żyli normalnie, tyle, że pomnażali majątek.

 

Powody rozstania Jana Kulczyka i Grażyny Kulczyk

 

Po jakimś czasie Grażyna Kulczyk stwierdziła, że chce realizować swoje ambicje. Nie chciała dbać tylko o dom, pakować i prasować rzeczy męża na kolejne wyjazdy biznesowe. Mimo że przez całe wspólne życie Jan Kulczyk bardzo cenił sobie zdanie żony i na niej polegał. Ale Grażyna chciała się rozwijać. Rozwód wzięli w 2006 roku w Londynie. Dyskretnie i bez sporów o majątek. Jan Kulczyk ułożył sobie życie.

Grażyna Kulczyk wyszła z cienia męża. Podzielili majątek. I choć pierwszy raz Jan Kulczyk spadł wtedy z pierwszego miejsca najbogatszych Polaków, to szybko udało mu się wrócić na szczyt. A Grażyna Kulczyk tak dobrze radziła sobie w interesach, że cały czas utrzymuje się w pierwszej dziesiątce.

Jakie interesy prowadzi Grażyna Kulczyk?


Jej dziecko to Stary Browar w Poznaniu, który kupiła jeszcze z mężem. Teraz wart jest około 300 mln zł. Ma też kamienicę w Londynie. Kolekcjonuje dzieła sztuki. Zapowiedziała budowę muzeum w Szwajcarii, w którym znalazłaby się ekspozycja jej dzieł. A jak zaczynała? Strzałem w dziesiątkę okazał się import rowerów z Tajwanu, w czym jej firma stała się jednym z liderów na polskim rynku.


Grażyna Kulczyk jest teraz jednym z największych mecenasów sztuki w Polsce. W Starym Browarze organizuje koncerty, wystawy, pokazy filmów, a nawet plenerowe premiery operowe wystawiane na dziedzińcu przez poznański Teatr Wielki.

Jaka jest Grażyna Kulczyk?


Na pewno perfekcyjna. W jednym z wywiadów powiedziała, że chciałaby się nawet tej cechy pozbyć, bo jest męcząca. Wszystko musi być poukładane, załatwione, równo leżeć.
 
Chciałabym czasem przymknąć oko, nie umiem. Męczę tym siebie, męczę otoczenie. W skali od 1 do 10: perfekcjonizm 10 i pół.

Być może dlatego, że jest córką lekarki i lotnika, który chciał ją wychować twardo, po tym jak w czasie wojny stracił pierworodnego syna. Współpracownicy mówią, że Grażyna Kulczyk jest wymagającym szefem i pilnuje personel, ale za ciężką pracę i oddanie wynagradza i bardzo docenia. Nie poddaje się emocjom. Kiedy może stracić głowę? Nie dla ubrań, butów czy torebek, ale w galerii sztuki.

Jej znak rozpoznawczy? Krótka mini niezmiennie od czasów studiów. Od lat też nosi rozmiar 36. Powód?
Może w ramach pracy nad poczuciem wartości? Krótkie spódnice zaczęłam nosić właśnie na studiach. Niewiele było sposobów manifestowania kobiecości. Moją idolką była Kalina Jędrusik - wyznała.

Grażyna Kulczyk w 2015 roku zajęła 12 miejsce w rankingu najbogatszych Polaków z majtkiem 1,7 mld złotych.

Od lat łączy życie w Poznaniu, Londynie i Szwajcarii.


Zobacz także: Pogrzeb Jana Kulczyka - szczegóły.
 
Jan Kulczyk Grażyna Kulczyk


Jan Kulczyk Grażyna Kulczyk


Jan Kulczyk Grażyna Kulczyk


 
Kim jest Katarzyna Jordan?
ONS
Newsy
TYLKO U NAS! Sebastian Kulczyk rozwodzi się z żoną, Katarzyną Jordan! Poznaj szczegóły
TYLKO U NAS! Sebastian Kulczyk rozwodzi się z żoną, Katarzyną Jordan! Poznaj szczegóły

Jak donosi magazyn "Flesz",   Sebastian Kulczyk rozwodzi się z Katarzyną Jordan. Najbogatszy Polak jest w trakcie trzeciej, ostatniej sprawy rozwodowej.   Rozwód Sebastiana Kulczyka i Katarzyny Jordan Syn zmarłego Jana Kulczyka, który wraz z siostrą Dominiką Kulczyk, odziedziczył po ojcu ogromny majątek, postanowił z żoną Katarzyną rozwieść się z klasą i bez rozgłosu. Wszystkie rozprawy odbywają się w Londynie. Oboje mieszkają tam od dawna i tam prowadzą swoje biznesy. Sebastian jest spadkobiercą i prezesem przedsiębiorstwa Kulczyk Invesments, a Katarzyna poświęca się organizowaniu wernisaży sztuki oraz działa w kilku fundacjach - czytamy w magazynie "Flesz".    Zobacz:  Alicja Bachleda-Curuś i Sebastian Kulczyk kiedyś byli przyjaciółmi, teraz znów się spotkali ZDJĘCIA   Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan byli małżeństwem osiem lat. Para nie ma dzieci. Przypominamy, że w ostatnim rankingu najbogatszych Polaków, majątek Sebastiana i jego siostry Dominiki wyceniony jest na 17 mld złotych! Nie są znane szczegóły rozwodu, jak i podziału majątku, ale zapewne dopiero przy kolejnym rankingu dowiemy się, czy majątek Sebastiana Kulczyka zmniejszył się po rozwodzie.   W podobnych okolicznościach, także w Londynie rozwodzili się przed laty rodzice Sebastiana, Jan i Grażyna Kulczykowie.   ZOBACZ:  Minął rok od śmierci Jana Kulczyka. Co dzisiaj się dzieje z jego imperium?   Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan rozwodzą się   Byli razem osiem lat   Sebastian jest obecnie najbogatszym Polakiem

Grażyna Kulczyk w czarnej sukience
East News
Newsy
Grażyna Kulczyk sprzedała słynny Stary Browar! Kwota może powalić...
Grażyna Kulczyk sprzedała słynny Stary Browar! Kwota może powalić...

Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar nie należy już do Grażyny Kulczyk ! Była żona zmarłego miliardera Jana Kulczyka sprzedała nieruchomość za ogromne pieniądze - około 290 mln euro! Bizneswoman podkreślała, że nie była to dla niej łatwa decyzja, jednak cieszy się, że obiekt trafił w dobre ręce. Nowym właścicielem jest fundusz Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM). W Starym Browarze stworzyliśmy jedno z najbardziej niezwykłych centrów handlu w tej części Europy. Jednocześnie wspólnie z Fundacją Art Stations przez te lata zorganizowaliśmy setki wydarzeń kulturalnych, w których udział wzięły dziesiątki tysięcy poznaniaków i gości z całej Polski i świata. Jestem dumna, że zrobiliśmy to tu, w Poznaniu, dokładając swoją cegiełkę do rozwoju miasta - cytuje Grażynę Kulczyk TVN24 Biznes i Świat. Stary Browar to jedna z najbardziej rozpoznawanych budowli w Poznaniu. Obiekt ma powierzchnię 47 tys. m kw., a co roku odwiedza go 10 milionów osób.   Zobacz też: Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?   Grażyna Kulczyk sprzedała Stary Browar   Obecnie w rankingu najbogatszych Polek pierwsze miejsce zajmuje Dominika Kulczyk - córka Grażyny i Jana Kulczyków

Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk razem na salonach
Eastnews
Newsy
Dominika Kulczyk najbogatszą Polką! W rankingu wyprzedziła mamę… Jak duży jest jej majątek?
Dominika Kulczyk najbogatszą Polką! W rankingu wyprzedziła mamę… Jak duży jest jej majątek?

Grażyna Kulczyk już nie jest najbogatszą Polką. Wyprzedziła ją córka. Pierwsze miejsce w rankingu “Wprost” 100 najbogatszych Polek zajęła Dominika Kulczyk. Gwiazda TVN zawsze znajdowała się w rankingu najbogatszych Polek, ale nigdy nie trafiła do czołówki listy. Pierwsze miejsce od ośmiu lat należało do Grażyny Kulczyk, której majątek szacowany jest na  2,7 mld zł. Śmierć Jana Kulczyka i podział jego majątku doprowadziły jednak do zmian. Dominika Kulczyk najbogatszą Polką według rankingu Wprost Dominika do tej pory nie była milionerką, ale po śmierci ojca Jana Kulczyka odziedziczyła razem z bratem Sebastianem wielomiliardową fortunę. Jej majątek szacowany jest obecnie na 8 miliardów złotych! Jan Kulczyk już pięć lat temu przygotował plan sukcesji i podzielił swój majątek po połowie. Każda nieruchomość, każda akcja ma dwóch właścicieli - Dominikę i Sebastiana. Wszystkie decyzje muszą podejmować razem. Zgodnie z planem Jana Kulczyka, Sebastian został szefem Kulczyk Investments, a Dominika trafiła do rady nadzorczej spółki. W przyszłości ma stanąć na czele tej rady. Sebastian jest analityczny, rozważny i opanowany. Siłą Dominiki jest z kolei kreatywność, dynamizm i umiejętność budowania relacji. Mają się wspierać i uzupełniać, tworząc zgrany tandem” - mówi “Wprost” osoba z otoczenia rodziny. Jan Kulczyk nie chciał oddawać władzy w firmie tylko jednemu z dzieci, dlatego postanowił, że Dominika i Sebastian połączą siły i razem pokierują jego licznymi firmami, spółkami i inwestycjami. Tym sposobem Dominika Kulczyk stała się najpotężniejszą bizneswomen w kraju i najbogatszą Polką. Gratulujemy :-)   Zobacz także: Dominika Kulczyk i Paweł Deląg zamieszkali razem!        

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner