Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Paweł Królikowski nie zyje
East News
Newsy

Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie opowiadał o walce z chorobą. "To nigdy się nie kończy..."

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w warszawskim szpitalu po długiej walce z chorobą. Przypominamy ostatni wywiad aktora.

Paweł Królikowski nie żyje, informację tę potwierdził jego brat Rafał Królikowski. Ceniony polski aktor miał zaledwie 58 lat. Zmarł po długiej i trudnej walce z chorobą. Zostawił żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana.

Co sam mówił o swojej chorobie?

Zobacz także: Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat

Ostrowska, Żak, Arlak... Zobacz, jak zmienili się bohaterowie serialu "Ranczo"

Ostatni wywiad Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w warszawskim szpitalu po długiej walce z chorobą. Problemy aktora rozpoczęły się już cztery lata temu, wówczas wykryto u niego tętniaka mózgu. Przeszedł wtedy operację i udało mu się wrócić do zdrowia. 20 grudnia 2019 roku ponownie trafił  do szpitala i przeszedł operację. Niestety nie udało mu się pokonać choroby. 

Paweł Królikowski o swojej chorobie po raz pierwszy powiedział podczas jednego z odcinków "Twoja Twarz Brzmi Znajomo":

Na początku maja nie przyjechałem do was. Moje zdrowie nie było OK. Musiałem więc coś z tym zrobić. Spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam uratowali mi życie. Uratowała mi życie moja żona i mój profesor Ząbek (kierownik Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie - przyp. red.) Okazało się, że mogę żyć.

Paweł Królikowski nawet w obliczu choroby nie tracił pogody ducha. W ostatnim wywiadzie nie skupiał się na swojej chorobie. Opowiedział o nieocenionym wsparciu, które nieustannie otrzymywał od małżonki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej,  rodziny oraz przyjaciół. 

W jego wypowiedziach nie było miejsca na narzekanie i strach.

Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny. Nie mogę też zapomnieć, że wspiera mnie produkcja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo'' oraz Polsat. To nie są obojętne dla mnie osoby i ja nie jestem im obojętny. Pracujemy razem od pięciu lat, więc staliśmy się jedną wielką rodziną. Kaśka, Kacper, Małgosia - oni są wszyscy fantastyczni. Znamy się nie od dziś. Jesteśmy wesołą kompanią, to są naprawdę świetni moi kumple, rozumiem się z nimi bez słów. W tej pracy nie zawsze spotyka się fajnych ludzi, a ja jestem szczęściarzem. Spotkałem wartościowe osoby, na których zawsze mogę polegać, szczególnie teraz, gdy nie czuję się najlepiej - mówił w rozmowie z Faktem. 

Mówiąc o chorobie z którą się zmaga podkreślił, że jedynie pacjenci onkologiczni mogą wiedzieć jak się teraz czuje. Wielu odbiorców zrozumiało jego słowa jako wyznanie, że cierpi na chorobę nowotworową. 

Paweł Królikowski w swoich wypowiedziach jednocześnie dodawał otuchy pacjentom zmagającym się z chorobami onkologicznymi:

 Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przyszedł taki moment, żeby przeżyli tę chorobę i zyskali znowu zdrowie - mówił na początku października 

Dziś cała Polska jest pogrążona w żałobie. Paweł Królikowski na zawsze pozostanie w naszych serach. 

Zobacz także: Nie żyje Jerzy Gruza. Reżyser "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" miał 87 lat

Paweł Królikowski nie żyje
EastNews

Paweł Królikowski nawet w obliczu choroby potrafił dostrzegać pozytywy. Cieszył się wsparciem rodziny, był pełen wdzięczności dla żony Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskim. Ze wzruszeniem wspominał także serdeczność przyjaciół i współpracowników. W jego wypowiedziach nie było narzekania ani użalania się nad chorobą. Paweł Królikowski w swoim wypowiedziach dodawał otuchy również pacjentom onkologicznym, którzy zmagali się ze swoimi chorobami. 

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski
ONS

 

Paweł Królikowski nie żyje
East News
Newsy
Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat. Od lat zmagał się z chorobą
Paweł Królikowski nie żyje. Na co zmarł Paweł Królikowski? Choroba Pawła Królikowskiego. Paweł Królikowski nie ż

Paweł Królikowski  nie żyje. Informację potwierdziła rodzina aktora oraz prezes ZASP, Krzysztof Szuster. Popularny aktor miał 58 lat. Od dawna zmagał się z poważną chorobą neurologiczną. Cztery lata temu u artysty zdiagnozowano tętniaka mózgu, jednak dzięki natychmiastowej reakcji lekarzy szybko powrócił do formy. 20 grudnia 2019 Królikowski ponownie trafił do szpitala.  Paweł Królikowski nie żyje. Na co zmarł aktor? Problemy ze zdrowiem u Pawła Królikowskiego rozpoczęły się już 4 lata temu, kiedy podczas jazdy samochodem nagle źle się poczuł. Trafił do szpitala, tam wykryto u niego tętniaka mózgu. Po operacji szybko wrócił do formy: Uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. I okazało się, że mogę żyć, że mogę się z wami spotykać” - mówił po powrocie na plan „TTBZ”. W grudniu 2019 roku Paweł Królikowski ponownie trafił do szpitala i przeszedł operację. Rodzina nie poinformowała, dlaczego lekarze tym razem musieli interweniować. W styczniu jego żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska zapewniała, że mąż czuje się dobrze, ale musiał zostać na oddziale z powodu infekcji: Paweł jest w dobrej formie. Niestety, zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco z lekarzem - wyznała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z "Faktem".  Ostatnie dwa miesiące Paweł Królikowski spędził w szpitalu. Czuwali przy nim najbliżsi. Fani dopytywali się o powrót aktora na plan "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Produkcja show czekała na jego powrót, ale ostatecznie zadecydowano, że w roli jurora zastąpi go Adam Strycharczuk.  Paweł Królikowski miał piątkę dzieci - trzech...

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2011 rok
EastNews
Newsy
Taka miłość się nie zdarza! Historia miłości Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej
Taka miłość to prawdziwy dar od losu. Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska w tym roku obchodziliby już 32. rocznicę ślubu. Jak wyglądała historia ich niesamowitej miłości? 

Taka miłość to prawdziwy dar od losu. Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska w tym roku obchodziliby już 32. rocznicę ślubu. Doczekali się aż piątki wspaniałych dzieci: Antoniego, Julii, Marceliny, Ksawerego i Jana. Niestety nagła śmierć aktora pogrążyła rodzinę w żałobie.  Jak wyglądała historia ich niesamowitej miłości?  Zobacz także:   Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie opowiadał o walce z chorobą. "To nigdy się nie kończy..." Historia miłości Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski poznał swoją żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską w czasach, kiedy zdawał egzaminy do wrocławskiej szkoły aktorskiej. Miał wówczas 21 lat, ona zaledwie 18. To była miłość od pierwszego wejrzenia!  Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać - mówił Paweł Królikowski w wywiadzie dla "Gali".  Aktor doskonale pamiętał pierwsze spotkania z Małgorzatą. Okazało się, że zdobycie jej serca wcale nie było takie proste:  Pamiętam wszystkie randki z moją żoną. (...) ja przystojny nie byłem i musiałem zabiegać o tę pierwszą randkę wielokrotnie. A jak już się spotkaliśmy, to mi się wydawało, że to randka, a tak naprawdę ta pierwsza właściwa była dopiero po jakimś czasie - powiedział w wywiadzie dla "Faktu".  Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspominała również zabawną sytuację, kiedy Paweł Królikowski zaczepił ją w... autobusie: Pamiętam kilka takich randek. Byliśmy razem w szkole i razem chodziliśmy na zajęcia. Był taki przedmiot „elementarne zadania aktorskie”. Profesor...

Paweł Królikowski trafił do szpitala
ONS
Newsy
Paweł Królikowski trafił do szpitala! Co się stało?
Paweł Królikowski trafił do szpitala! Co się stało?

Paweł Królikowski trafił do szpitala. Informację tę potwierdził Antoni Królikowski w rozmowie z serwisem pudelek.pl. Serwis nieoficjalnie podał, że popularny aktor przebywa na oddziale neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali.  Trafił do szpitala, jest pod opieką lekarzy  - potwierdził Antoni Królikowski  Choroba Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski zmaga się z problemami zdrowotnymi już od kilku lat. W 2015 roku przeszedł poważną operację wycięcia tętniaka mózgu. Kilka miesięcy temu również przebywał w szpitalu, do czego przyznał się w pierwszym odcinku tegorocznej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Gwiazdor "Rancza" dodatkowo zdradził, że stan był na tyle poważny, że lekarze musieli walczyć o jego życie.  Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie. Uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. Okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać - mówił wówczas Paweł Królikowski.  O konsekwencjach problemów ze zdrowiem męża mówiła także Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z Faktem: Rehabilitacja to jest proces. Nie wiadomo, ile potrwa. Mąż pracuje, ale jest cały czas rehabilitowany, walczy i jest bardzo dzielny. Jest po bardzo ciężkiej operacji, więc to wymaga czasu Jak nieoficjalnie dowiedział się Pudelek, Paweł Królikowski dziś ponownie trafił do szpitala. Informację potwierdził jego syn, Antoni Królikowski. Trzymamy kciuki za zdrowie aktora.  Zobacz także:  "Cały czas walczy" Małgorzata...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner