Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Andrzej Duda i Agata Duda w wizytą w Oslo u pary królewskiej
Facebook
Newsy

Agata Duda w kobaltowej sukni zachwyciła w Norwegii! Internauci: "W końcu nie musimy się wstydzić!"

Agata Duda w kobaltowej sukni zachwyciła w Norwegii! Internauci: "W końcu nie musimy się wstydzić!"
Protest pielęgniarek w Cenrum Zdrowia Dziecka
East News
Newsy
Poruszający wpis córki protestującej pielęgniarki: "To nie są panie od podkręcania kroplówek"!
Poruszający wpis córki protestującej pielęgniarki: "To nie są panie od podkręcania kroplówek"!

Od dwóch dni trwa protest pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zdesperowane siostry odeszły od łóżek, gdyż uznały, że to jedyna metoda, by zwrócić uwagę na swoje postulaty. Walczą o podwyżkę, ale też zatrudnienie dodatkowego personelu, bo same nie mogą już zapewnić małym pacjentom odpowiedniej opieki. Ten ostatni postulat wsparli rodzice dzieci leczonych w warszawskim CZD. Poruszający głos w sprawie kobiet walczących nie tylko o lepszy byt dla siebie, ale też lepsze warunki dla leczonych dzieci, zabrała córka jednej z protestujących. Mama pani Marty pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka od 30 lat! Dzień mamy co prawda jest dopiero jutro, ale to co dzieje się w Centrum Zdrowia Dziecka jest dla mnie bardzo osobistą sprawą - pisze na Facebooku pani Marta. Jej środowy wpis obejrzało już bardzo wielu facebookowiczów.  Ta praca to lata kontaktu z pacjentami, którzy niejednokrotnie pozostają w życiu mamy jako rodzina. To godziny spędzone przy łóżku i wiele sytuacji, o których zwykli ludzie nie mają pojęcia - reanimacje niemowlaków, porzucanie dzieci przez rodziców, podkłuwanie w miejsca wręcz niemożliwe i śmierć małych pacjentów... - wylicza młoda kobieta. Jak zauważa, jej mama mogła wybrać kiedyś inny zawód. Zastanawiała się nawet nad pracą w PKP. Ale praca pielęgniarki jest jej powołaniem. Tym bardziej boli ją dzisiejszy los własnej matki. Nie wiem dlaczego sprawę pielęgniarek traktuje się z takim pobłażaniem. To nie są "panie od podkręcania kroplówek" jak w filmach - to osoby odpowiedzialne w takim samym stopniu jak lekarze za życie pacjentów.  Wyobrażam sobie jak cieżko jest to zrozumieć ludziom, którzy nigdy nie mieli styczności ze szpitalem, ale życzę Wam również tego żebyście nie musieli mieć. A jeśli już to się stanie, to żebyście spotkali kogoś takiego jak moja mama, mama Kasi, mama Radka,...

Agata Duda
East News
Newsy
W końcu! Agata Duda dostanie pensję za bycie Pierwszą Damą! Ile?
Ta kwota zwala z nóg!

Agata Duda będzie prawdopodobnie juz wkrótce dostawać pensję! Projekt ustawy autorstwa PiS ma wpłynąć do Sejmu 19 lipca - informuje "Fakt". Do tej pory, żony prezydentów Polski nie dostawały ani grosza za pełnienie swoich funkcji. Co więcej, nie mogły nawet liczyć na odprowadzenie składek do ZUS. Jako pierwsza poruszała tę sprawę w swoich wypowiedziach Jolanta Kwaśniewska. Obecnie wiadomo już, że sprawa być może zostanie załatwiona już w najbliższym czasie.   Pensja Pierwszej Damy - ile będzie wynosić? Na jakie wynagrodzenie będzie mogła liczyć Agata Duda, po uchwaleniu ustawy? Niemałe! Według informacji tabloidu, będzie to maksymalnie 13 540 zł miesięcznie. Na tę kwotę ma się składać pensja w wysokości 12 275 zł oraz dodatek stażowy - 1 265 zł.   Polecamy: Ile wynosi składka emerytalna i kiedy jest opłacana?   Agata Duda nie była zadowolona, że w związku z objęciem przez jej męża urzędu prezydenta, będzie musiała zrezygnować ze swojej posady nauczycielki języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Te zarobki być może wynagrodzą Pierwszej Damie te niedogodności. To jednak nie wszystko! Według projektu ustawy, małżonki lub małżonkowie prezydentów mają mieć zapewnione dożywotnie wynagrodzenie, na które mogą liczyć również poprzedniczki Agaty Dudy, czyli Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa. Mogą one liczyć na 10 000 tysięcy złotych miesięcznie - 9 207 zł wynagrodzenia oraz 949 zł dodatku stażowego.   Zobacz też: Prezydent po angielsku, Pierwsza Dama po niemiecku. Para prezydencka zaprasza na Światowe Dni Młodzieży WIDEO.   Agata Duda będzie dostawać pensję. Na wypłatę mogą liczyć również poprzednie Pierwsze Damy, w tym Jolanata Kwaśniewska.

Agata Duda wyprawiła przyjęcie z okazji urodzin swojego męża
East News
Newsy
Kryzys w małżeństwie prezydenta zażegnany? Agata Duda wyprawiła urodziny swojego męża: "Był tort, prezenty i kwiaty"
Kryzys w małżeństwie prezydenta zażegnany? Agata Duda wyprawiła urodziny swojego męża: "Był tort, prezenty i kwiaty"

Agata Duda wyprawiła przyjęcie urodzinowe dla swojego męża. Okazuje się, że prezydent, który dziś kończy 44 lata, swoje urodziny świętował już w miniony weekend. Według doniesień Super Expressu do rodzinnego mieszkania prezydenckiej pary w Krakowie w sobotnie popołudnie zaczęli zjeżdżać się goście, a wśród nich nie mogło zabraknąć córki Kingi. Okazuje się również, że Andrzej Duda razem z rodziną mieli jeszcze jeden powód do świętowania. Ojciec Agaty Dudy został nagrodzony za całokształt swojej twórczości Nagrodą Poetycką Silesius. Były tort, prezenty i kwiaty - relacjonuje tabloid. Później elegancko ubrany Andrzej Duda , otoczony BOR-owcami, wsiadł do służbowej limuzyny, do której wcześniej zapakował smakowity tort. Tuż za nim podążała równie wytworna małżonka Agata Kornhauser-Duda, która przed odjazdem pomagała zanieść do auta napoje i przekąski. Wygląda więc na to, że kryzys w małżeństwie prezydenta, o którym media rozpisują się już od kilku tygodni na dobre został zażegnany. Para coraz częściej pokazuje się razem, a Agata Duda nie wygląda na nieszczęśliwą u boku męża!   Zobacz także: Agata Duda na ludowo podczas 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich! Pierwsza Dama zachwyciła? ZDJĘCIA   Agata Duda wyprawiła przyjęcie z okazji urodzin męża. Kryzys prezydenckiej pary zażegnany?

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner