Ewa Demarczyk nie żyje

Nie żyje Ewa Demarczyk. Gwiazda odeszła w wieku 79 lat

Ewa Demarczyk nie żyje

Nie żyje Ewa Demarczyk, jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Artystka odeszła w wieku 79 lat. Informację o śmierci wybitnej piosenkarki przekazała "Piwnica pod Baranami". 

Odeszła Największa. Żegnaj Ewo - napisali przedstawiciele Piwnicy pod Baranami na Facebooku.

Ewę Demarczyk we wzruszającym wpisie pożegnała Karolina Korwin Piotrowska:

Odeszła Ewa DEMARCZYK. Nikt już nigdy nie powinien śpiewać Tomaszowa...nikt tak nie rozerwie serca na atomy Odchodzą najwięksi. Drugiej takiej nie będzie. Takie cuda zdarzają się tylko raz i szczęśliwi są ci, którym dane było je podziwiać.

Kim była Ewa Demarczyk?

Ewa Demarczyk urodziła się w 1941 roku w Krakowie. Wykonywała muzykę z nurtu poezji śpiewanej. W latach 1962-1972 związana była z literackim kabaretem „Piwnica pod Baranami”. Tam nawiązała współpracę z kompozytorem, Zygmuntem Koniecznym. Jej wielka kariera rozpoczęła się w 1963 roku, na Festiwalu w Opolu, gdzie mistrzowsko wykonała „Karuzelę z Madonnami”, „Czarne anioły” oraz „Taki Pejzaż”. W 1964 roku zdobyła nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Sopocie za wykonanie utworu „Grande Valse Brillante”. Śpiewała na festiwalach na całym świecie. W 1986 roku spełniła swoje wielkie marzenie - zaczęła prowadzić Państwowy Teatr Muzyki i Poezji - Teatr Ewy Demarczyk, który został zamknięty nagle w 2000 roku. Swój ostatni koncert zagrała ponad 20 lat temu - 8 listopada 1999 roku w Poznaniu. Potem wycofała się z życia publicznego do teraz. Nie udzielała żadnych wywiadów, nikt do końca nie wiedział, gdzie mieszka, czym się zajmuje. Również jej życie prywatne było owiane tajemnicą, z gwiazdą nie było żadnego kontaktu. Jej asystent powiedział kiedyś:

„Zapewniam, że Ewa Demarczyk nie zaginęła. Tylko to, gdzie przebywa i co robi, jest jej prywatną sprawą”.

Ewa Demarczyk odeszła w wieku 79 lat.

Ewa Demarczyk była nazywana "Czarnym aniołem polskiej sceny". Doceniana za wielką charyzmę, ekspresję, niebywałe zdolności interpretacyjne, nietuzinkowy głos. Tajemnicza, genialna, wielka.

Ewa Demarczyk nie żyje
EastNews

Od ponad 20 lat w mediach nie pojawiały się żadne nowe informacje na jej temat. O twórczości Ewy Demarczyk nie da się jednak zapomnieć. 

Ewa Demarczyk nie żyje
EastNews

Nikt nie śpiewał tak jak Ewa Demarczyk.

Ewa Demarczyk - diwa nad diwami. Zmarła w wieku 79 lat.

Ewa Demarczyk nie żyje
AKPA

 

Więcej na temat Ewa Demarczyk
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43