Ewa Demarczyk nie żyje
Newsy

Nie żyje Ewa Demarczyk. Gwiazda odeszła w wieku 79 lat

Nie żyje Ewa Demarczyk. Na co zmarła Ewa Demarczyk?

Nie żyje Ewa Demarczyk, jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Artystka odeszła w wieku 79 lat. Informację o śmierci wybitnej piosenkarki przekazała "Piwnica pod Baranami". 

Odeszła Największa. Żegnaj Ewo - napisali przedstawiciele Piwnicy pod Baranami na Facebooku.

Ewę Demarczyk we wzruszającym wpisie pożegnała Karolina Korwin Piotrowska:

Odeszła Ewa DEMARCZYK. Nikt już nigdy nie powinien śpiewać Tomaszowa...nikt tak nie rozerwie serca na atomy Odchodzą najwięksi. Drugiej takiej nie będzie. Takie cuda zdarzają się tylko raz i szczęśliwi są ci, którym dane było je podziwiać.

2020 był rokiem dramatycznych pożegnań. Odeszli Paweł Królikowski, Emil Karewicz, Dariusz Gnatowski...

Kim była Ewa Demarczyk?

Ewa Demarczyk urodziła się w 1941 roku w Krakowie. Wykonywała muzykę z nurtu poezji śpiewanej. W latach 1962-1972 związana była z literackim kabaretem „Piwnica pod Baranami”. Tam nawiązała współpracę z kompozytorem, Zygmuntem Koniecznym. Jej wielka kariera rozpoczęła się w 1963 roku, na Festiwalu w Opolu, gdzie mistrzowsko wykonała „Karuzelę z Madonnami”, „Czarne anioły” oraz „Taki Pejzaż”. W 1964 roku zdobyła nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Sopocie za wykonanie utworu „Grande Valse Brillante”. Śpiewała na festiwalach na całym świecie. W 1986 roku spełniła swoje wielkie marzenie - zaczęła prowadzić Państwowy Teatr Muzyki i Poezji - Teatr Ewy Demarczyk, który został zamknięty nagle w 2000 roku. Swój ostatni koncert zagrała ponad 20 lat temu - 8 listopada 1999 roku w Poznaniu. Potem wycofała się z życia publicznego do teraz. Nie udzielała żadnych wywiadów, nikt do końca nie wiedział, gdzie mieszka, czym się zajmuje. Również jej życie prywatne było owiane tajemnicą, z gwiazdą nie było żadnego kontaktu. Jej asystent powiedział kiedyś:

„Zapewniam, że Ewa Demarczyk nie zaginęła. Tylko to, gdzie przebywa i co robi, jest jej prywatną sprawą”.

Ewa Demarczyk odeszła w wieku 79 lat.

Ewa Demarczyk była nazywana "Czarnym aniołem polskiej sceny". Doceniana za wielką charyzmę, ekspresję, niebywałe zdolności interpretacyjne, nietuzinkowy głos. Tajemnicza, genialna, wielka.

Ewa Demarczyk nie żyje
EastNews

Od ponad 20 lat w mediach nie pojawiały się żadne nowe informacje na jej temat. O twórczości Ewy Demarczyk nie da się jednak zapomnieć. 

Ewa Demarczyk nie żyje
EastNews

Nikt nie śpiewał tak jak Ewa Demarczyk.

Ewa Demarczyk - diwa nad diwami. Zmarła w wieku 79 lat.

Ewa Demarczyk nie żyje
AKPA

Zobacz także
Ewa Milde

Ewa Milde nie żyje. Gwiazda serialu "Czterdziestolatek" zmarła w wieku 76 lat

Bernard Ładysz nie żyje

Nie żyje Bernard Ładysz, śpiewak i aktor, znany m.in. z filmu "Znachor". Zmarł dzień po swoich 98. urodzinach

 

Ewa Demarczyk - gwiazdy żegnają legendę polskiej sceny
Newsy
Gwiazdy żegnają Ewę Demarczyk. "Odchodzą najwięksi. Panna, Madonna, legenda tych lat..."
Ewa Demarczyk nie żyje. Ewa Demarczyk śmierć. Gwiazdy żegnają Ewę Demarczyk.

Ewa Demarczyk nie żyje. Gwiazda polskiej sceny muzycznej zmarła w swoim mieszkaniu w Krakowie, wczoraj, 14 sierpnia. Choć zniknęła ze sceny ponad 20 lat temu, o jej twórczości nie da się zapomnieć. Zostawiła po sobie znakomite utwory i wykonania, których nie da się wymazać z pamięci. Tak żegnają ją gwiazdy. Ewa Demarczyk nie żyje. Gwiazdy żegnają "czarnego anioła polskiej sceny" Jako jedna z pierwszych na wiadomość o śmierci Ewy Demarczyk zareagowała Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka napisała: Odeszła Ewa DEMARCZYK. Nikt już nigdy nie powinien śpiewać Tomaszowa...nikt tak nie rozerwie serca na atomy. Odchodzą najwięksi. Panna, Madonna, legenda tych lat... Drugiej takiej nie będzie. Takie cuda zdarzają się tylko raz i szczęśliwi są ci, którym dane było je podziwiać. Odchodzą wielcy czarodzieje. Zostają tylko słupy reklamowe.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Odeszła Ewa DEMARCZYK. Nikt już nigdy nie powinien śpiewać Tomaszowa...nikt tak nie rozerwie serca na atomy Odchodzą najwięksi. Panna, Madonna, legenda tych lat... Drugiej takiej nie będzie. Takie cuda zdarzają się tylko raz i szczęśliwi są ci, którym dane było je podziwiać. Odchodzą wielcy czarodzieje. Zostają tylko słupy reklamowe. Post udostępniony przez Karolina Korwin Piotrowska (@karolinakp) Sie 15, 2020 o 3:13 PDT Śmierć Ewy Demarczyk boleśnie dotknęła Krystynę Jandę: Jakby pół mnie umarło🖤 Paulina Młynarska napisała: Odeszła Ewa Demarczyk. Natchniona czarodziejka. Talent jaki zdarza się raz na epokę. Dziękuję za każdą, pełną...

Ewa Demarczyk nie żyje
EastNews
Newsy
Ewa Demarczyk zmarła w swoim mieszkaniu. Z życia publicznego wycofała się ponad 20 lat temu. Dlaczego?
Życiorys i rodzina Ewy Demarczyk. Dlaczego odeszła z życia publicznego? Dlaczego przestała śpiewać?

Ewa Demarczyk zmarła wczoraj, 14 sierpnia 2020, w swoim mieszkaniu. Informacje te przekazał krakowski krytyk i dziennikarz muzyczny, Wacław Krupiński.  EWA DEMARCZYK NIE ŻYJE. Zmarła wczoraj w swoim mieszkaniu. 16 stycznia skończyłaby 80 lat. Kilku pokoleniom prezentowała to, co w piosence najszlachetniejsze, najbardziej wartościowe. Nie zostawiła po sobie zbyt wielu nagrań, ale – same perły. One będą z nami przypominając o fenomenie Ewy Demarczyk. O jej spotkaniu z Zygmuntem Koniecznym, z Andrzejem Zaryckim. - napisał na Facebooku. Gwiazda miała 79 lat. Ponad 20 lat temu wycofała się z życia publicznego. Dlaczego? Ewa Demarczyk nie żyje. Dlaczego nagle zniknęła? Swoim talentem, charyzmą i osobowością zachwyciła cały świat (śpiewała na scenach w USA, Austrii, Szwecji, Kubie czy Brazylii). Ewa Demarczyk karierę zaczynała w latach 60. Na szczycie znalazła się po festiwalu w Opolu w 1963 roku, kiedy to mistrzowsko wykonała "Karuzelę z Madonnami". Nazywana była "czarnym aniołem polskiej sceny". Niezwykle intrygująca, z doskonałym warsztatem, do bólu tajemnicza. W 1999 roku w Poznaniu zagrała swój ostatni koncert - publiczność płakała ze wzruszenia, owacje na stojąco trwały długie minuty. Do dziś nieznane są prawdziwe powody jej wycofania się z życia publicznego ponad 20 lat temu.  "Ja nie jestem na sprzedaż. Ja jestem do dyspozycji absolutnie do końca... Do dyspozycji publiczności od momentu kiedy wchodzę na scenę i gaśnie światło, zaczynają się dźwięki". Poza sceną nie. Czy uważa pan, że śpiewanie, które proponuje ze sceny, to za mało, żeby kochać? - mówiła w wywiadzie z Edwardem Miszczakiem w 1998 roku.  O powodach wycofania się w cień Ewy Demarczyk krążyły tylko i wyłącznie spekulacje, nigdy nie potwierdzone przez artystkę, ani jej...

Ewa Demarczyk nie żyje
EastNews
Newsy
Co z majątkiem Ewy Demarczyk? Trwa wielka walka o dom między jej mężem a siostrą
Od śmierci Ewy Demarczyk minęły cztery miesiące. Jak się okazuje, niektóre sprawy wciąż pozostają niejasne. Co stanie się z majątkiem artystki?

Od śmierci Ewy Demarczyk mijają cztery miesiące. Uwielbiana gwiazda, która postanowiła usunąć się w cień, zmarła 14 sierpnia, a ostatnie lata spędziła u boku swojego przyjaciela, impresaria i wieloletniego partnera Pawła Rynkiewicza. Choć dla samej artystki był niemal jak rodzina, okazuje się, że mężczyzna po jej śmierci może zostać z niczym. Co stanie się z majątkiem Ewy Demarczyk? Media opublikowały nieznane dotąd fakty w sprawie Zobacz także:   Ewa Demarczyk zmarła w swoim mieszkaniu. Z życia publicznego wycofała się ponad 20 lat temu. Dlaczego? Partner Ewy Demarczyk zostanie wyrzucony z domu? Po śmierci Ewy Demarczyk wszystko się zmieniło? Ewa Demarczyk z Pawłem Rynkiewiczem spędziła ponad połowę swojego życia.  Partnerzy byli nierozłączni przez 39 lat i mieszkali w posiadłości piosenkarki znajdującej się w Wieliczce. Okazuje się, że krakowskie mieszkanie oraz dom to spora część majątku zmarłej artystki i choć póki co impresario w nim mieszka, media donoszą, że willa może zostać mu odebrana. Choć w kuluarach słyszano nieoficjalne informacje o ślubie Ewy Demarczyk i Pawła Rynkiewicza, który miał odbyć się we wrześniu, sierpniowe wydarzenia nie pozwoliły im zrealizować planów. Para nigdy nie sformalizowała swojego związku, a jak donosi "Dobry Tydzień" wyłącznym spadkobiercą majątku jest młodsza siostra Lucyna, z którą artystka przez wiele lat nie miała kontaktu.  Pozostała żywa pamięć po siostrze mojej żony - przemawiał na pogrzebie Ewy Demarczyk jej szwagier, zamiast siostry. Jak donosi tygodnik, mężczyzna postanowił wypowiedzieć się w sprawie, a szczegóły dotyczące spadku nie zostały jeszcze ustalone. Czy mężczyzna będzie musiał wyprowadzić się z posiadłości, w której spędził najpiękniejsze lata ze swoją miłością?...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik