Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet
Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet
1/6
Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet

Odejście Moniki Olejnik z Radia ZET wywołało ogromne emocje nie tylko wśród fanów jej audycji, ale również w środowisku dziennikarskim. Koledzy prowadzącej "Gość Radia ZET" i "7 dzień tygodnia" w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl zdradzili, co myślą o zaskakującej decyzji władz radia, z którym gwiazda żegna się po 15 latach współpracy. Karolina Korwin Piotrowska jest pewna, że stacja radiowa zwalniając Monikę Olejnik "ulega politycznym naciskom".  Prowadząca "Magiel towarzyski" uważa, że odejście dziennikarki to bardzo zła wiadomość.

To jest też bardzo zła wiadomość dla wszystkich mediów, bo pokazuje, że nawet media komercyjne, o których mówiło się, że mogą być niezależne i naciski polityczne ich nie dotkną, jednak je dotykają. Mówi się, że może dojść do naciskania przez wpływy z rynku reklamowego, a aspekt ekonomiczny wygra z merytorycznym. Monika kojarzyła się politycznie i jej nazwisko - tak jak nazwiska paru innych dziennikarzy, którzy już pracy nie mają - było wymieniane na liście osób do wyrzucenia, kiedy PiS dojdzie do władzy. Ona nie jest spolegliwa, ostro magluje polityków, jest twarda i walczy z nimi- powiedziała Korwin Piotrowska.

Sama Monika Olejnik również skomentowała swoje odejście z radia. Dziennikarka na Facebooku zapewniła swoich fanów, że "śpi spokojnie" i ma wspaniałe wspomnienia:

"Odpowiadając na tysiące pytań i fantastycznych pozdrowień: Mam wspaniałe wspomnienia, ciekawe pomysły. Dlatego śpię spokojnie i czuję się dobrze. W życiu ważny jest honor. Do widzenia do jutra. Dziękuję"

Patrząc na najnowsze zdjęcia Olejnik trudno nie zauważyć, że rzeczywiście nie wygląda na zmartwioną zwolnieniem z pracy. Gwiazda w towarzystwie partnera spotkała się w jednej z warszawskich restauracji z Szymon Majewskim.

 

Zobacz jak wyglądała i przeczytaj, co o jej odejściu z Radia Zet powiedzieli Jacek Żakowski i Roman Czejarek!

 

Zobacz także: Monika Olejnik skomentowała swoją stłuczkę: "Awantura na całe miasto!"

2/6
Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet

Odejście Moniki Olejnik z Radia ZET wyraźnie zaskoczyło Jacka Żakowskiego. Dziennikarz nie rozumie, dlaczego władze stacji podjęły taką decyzję. A co dziennikarz sądzi o Konradzie Piaseckim, który zastąpi Olejnik?

Wydawało się, że jest już kimś takim w Radiu ZET jak Wieża Eiffla w Paryżu albo Piramida w Gizie. Dla mnie ta informacja jest zaskakująca, nie rozumiem, dlaczego taka decyzja zapadła. Konrad Piasecki jest doskonałym dziennikarzem, otrzymał tytuł Dziennikarza Roku. Bardzo go szanuję- powiedział Jacek Żakowski.

 

3/6
Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet

Roman Czejarek z radiowej Jedynki uważa z kolei, że Radio ZET zyska na rozstaniu z Moniką Olejnik.

Radio ZET zyska na tej zmianie. Pewna grupa słuchaczy mogła być już znudzona Moniką Olejnik, była dla nich przewidywalna, choć wciąż prowadziła świetne rozmowy. Widać wyraźnie od kilku miesięcy, że w Eurozecie coś drgnęło. Pojawiają się inne nowe osoby - Małgorzata Kościelniak i Tomek Michniewicz, którzy odeszli z Polskiego Radia i pojawili się właśnie tam.

4/6
Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet

Sprawę odejścia Moniki Olejnik z radia skomentowała również Ewa Wanat. Dziennikarka również sugeruje, że zakończenie współpracy gwiazdy z grupą Eurozet ma podtekst polityczny.

 

 

To normalne na rynku mediów, ludzie zmieniają pracę. Przeczytałam jednak wypowiedź redaktora naczelnego Radia ZET, który mówi o „stylu prowadzenia rozmów” i neutralności. Eurozet ma pewnie coś do załatwienia z władzą, która Moniki Olejnik nienawidzi na równi z Tomaszem Lisem.

 

5/6
Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet
6/6
Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet
Facebook