Michał Figurski po raz pierwszy o wylewie
ONS
Newsy

Już dziś pierwszy wywiad Michała Figurskiego po wylewie: "Byłem jedną nogą w grobie"

Już dziś pierwszy wywiad Michała Figurskiego po wylewie: "Byłem jedną nogą w grobie"

Michał Figurski udzielił pierwego wywiadu po tym jak 20 września tego roku trafił do szpitala po wylewie. Okazuje się, że lekarze dawali mu bardzo małe szanse na przeżycie. Dziś, na szczęście, czuje się dużo lepiej. O walce o swoje zdrowie i życie opowiedział w Polsat News 2. Dziś (25 grudnia) zostanie wyemitowany cały wywiad, jego fragmenty ujawnił wcześniej portal Fakt24.

Michał Figurski: "Nabrałem przeświadczenia, że jestem nieśmiertelny!" O co chodzi? WIDEO

Michał Figurski - "Byłem bliski śmierci"

Dziennikarz przyznał, że od lat jest przewlekle chory. Nie chciał jednak mówić o tym w mediach, żeby ludzie nie zarzucali mu lansu na chorobę:

Jestem przewlekle chory od lat. Nigdy o tym nie mówiłem, nie miałem potrzeby. Uważałem, że zdobywanie popularności przez współczucie jest po prostu liche. Teraz to się zmieniło. Wiedząc już, czym grozi cukrzyca, uważam, że powinienem zrobić coś więcej: mówić o zagrożeniach i  konsekwencjach, które niesie, bo jestem żywym tego przykładem. Na szczęście żywym - mówi dziennikarz.

To, że był bliski śmierci, uświadomił sobie dwa tygodnie po tym, jak trafił do szpitala:

Gdy się obudziłem, byłem w tak złym stanie, że prawie nic nie pamiętam. Dopiero potem dowiedziałem się, że byłem jedną nogą w grobie. Gdy byłem na stole operacyjnym, moi bliscy kilka razy usłyszeli, że to koniec. Taka informacja, która dociera do ciebie po kilku tygodniach jest niebywałym szokiem - mówi Figurski.

Michał Figurski cały czas walczy o zdrowie. W Centrum Komplekowej Rehabilitacji w Warszawie ciężko pracuje, żeby wrócić do formy. Już teraz wie, że to największa lekcja jego w życiu, żeby wyciągnąć wnioski z tego, co było wcześniej - życia w biegu i braku troski o zdrowie:

By zrobić jeden krok, potrzebujesz tygodni pracy nad sobą, która przynosi znikome efekty. Doprowadza cię to do frustracji, ale każe docenić cierpliwość. To jest największa lekcja, którą muszę wyciągnąć z tego, co się stało.

Cały wywiad z Michałem Figurskim o jego stanie zdrowia 25 grudnia o 18:30 w Polsat News 2 i o 22.30 tego samego dnia w Polsat News.

 

Zobacz także: „Zagrożenie minęło” - Michał Figurski czuje się lepiej! Co teraz czeka dziennikarza?

 

Michał Figurski był bliski śmierci

Michał Figurski w dżinsowej koszuli
ons.pl

 

Michał Figurski udzielił długiego wywiadu po wylewie

Michał Figurski na urodzinach 4fun.tv

Figurski.jpg
Paparazzi
Newsy
Odeta Moro i Michał Figurski na spacerze z córką! Pogodzili się? FOTO
Odeta Moro i Michał Figurski na spacerze z córką! Pogodzili się? FOTO

Mamy zdjęcia ze spaceru pary!

Michał Figurski w szpitalu
ONS
Newsy
Michał Figurski w pierwszym wywiadzie po wylewie: “Na szczęście przeżyłem, choć było blisko…”
Michał Figurski w pierwszym wywiadzie po wylewie: “Na szczęście przeżyłem, choć było blisko…”

Michał Figurski udzielił pierwszego wywiadu po wylewie, który przeżył 20 września. O swoim stanie i walce o normalne funkcjonowanie, którą toczył i ciągle toczy opowiedział Bartoszowi Kwiatkowi, dziennikarzowi Polsat News 2 - redakcji, w której pracuje. Rozmowę wyemitowano w pierwszy dzień świąt wieczorem. Wywiadu udzielił w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, gdzie ćwiczy, by wrócić do pełnej sprawności. Na szczęście przeżyłem, choć było blisko... - mówił Figurski. Michał wywiadu udzielał siedząc w wózku. Podczas mówienia widać jeszcze efekty wylewu, choć idzie mu już naprawdę świetnie! Wyraźnie dochodzi do dawnej formy. Michał Figurski o wylewie Popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny zaczął od choroby, która stała się przyczyną wylewu. Wcześniej o niej nie opowiadał, bo nie chciał uchodzić za osobę, która chce zdobywać popularność na litości. Jestem przewlekle chory od lat. Nigdy o tym nie mówiłem, nie miałem potrzeby. Teraz to się zmieniło. Wiedząc już, czym grozi cukrzyca, uważam, że powinienem zrobić coś więcej: mówić o zagrożeniach i  konsekwencjach, które niesie, bo jestem żywym tego przykładem - mówił. Wylew był wydarzeniem, które kompletnie zmieniło jego życie. Pełen energii, ruchliwy, wręcz niecierpliwy i ciągle przecież młody człowiek (ma 42 lata) przeszedł ogromną lekcję pokory.  Nagle świat staje w miejscu. Nie jesteś na to gotowy. Nagle widzisz świat, który stanął - opowiadał dziennikarzowi. - Nawet chodzenie przestaje być oczywiste. By zrobić jeden krok, potrzebujesz tygodnia ciężkiej pracy. I okazuje się, że to “szybciej, więcej, mocniej” było złą strategią. Byłem jedną nogą w grobie Gdy się obudził, był w naprawdę złym stanie.  Dopiero potem dowiedziałem się, że byłem jedną nogą w grobie. Gdy byłem na stole operacyjnym, moi...

Michał Figurski może stracić nogę?
ONS
Newsy
Michał Figurski święta spędzi w szpitalu? "Mam jeszcze dużo pracy przed sobą"
Michał Figurski święta spędzi w szpitalu? "Mam jeszcze dużo pracy przed sobą"

Michał Figurski czuje się coraz lepiej, pokazał to na zdjęciach, ale... po wylewie i operacji, którą przeszedł dwa miesiące temu, nadal przebywa w szpitalu. I nie wie, czy wyjdzie z niego na święta: Nie wiem, czy wyjdę na święta. Jeszcze nie mam informacji o tym, kiedy wyjdę ze szpitala - powiedział Michał Figurski w rozmowie z "Super Expressem". Dziennikarz jednak wydaje się być pogodzony z losem i od świątecznego czasu ważniejsze jest dla niego bycie sprawnym i dalsza rehabilitacja. Czy chciałbym wyjść na święta? Mam jeszcze dużo pracy przed sobą, więc skupiam się na tym, co mam do zrobienia, a nie na tym, co bym chciał - dodaje dla SE. Dziennikarz, choć wstał z łóżka, porusza się na wózku inwalidzkim, w szpitalu jest codziennie rehabilitowany, aby nie mieć problemów z chodzeniem czy mówieniem. To normalna rehabilitacja przy tego typu schorzeniach, czyli rehabilitacja ruchowa. Taka, żebym nie miał żadnych niedomagań ruchowych ani dykcyjnych - wyjaśnia nam Michał gazecie. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Figurskiemu szybkiego powrotu do zdrowia. Zobacz: „ Zagrożenie minęło” - Michał Figurski czuje się lepiej! Co teraz czeka dziennikarza?   Na nagraniu dla Polsat News, widać, że Michał Figurski porusza się na wózku inwalidzkim:     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Dziś ekipa Polsat News & Polsat News Dwa odwiedziła MICHAŁA FIGURSKIEGO! Michał czuje się świetnie!Więcej szczegółów na temat spotkania podamy wkrótce! !!! WSZYSCY TRZYMAMY KCIUKI !!! Posted by Widzimisię on  11 grudnia 2015 Michał Figurski z...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner