Kajetan Poznański zatrzymany

Kajetan Poznański zatrzymany na Malcie! Podejrzany o morderstwo chciał uciec do Afryki

Kajetan Poznański zatrzymany

Kajetan Poznański został zatrzymany na Malcie! Tę informację potwierdziła policja! Podejrzany o zabójstwo 30-letniej kobiety był poszukiwany od kilku tygodni. Na szczęście dziś udało się go złapać!

Sprawą Kajetana Poznańskiego żyje cała Polska. Mężczyzna jest podejrzewany o bestialski mord na 30-letniej kobiecie. Do zdarzenia doszło na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu strażacy, wezwani do pożaru, znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu. 

Za mężczyzną wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu. Poszukiwano go w ponad 190 krajach! W zatrzymaniu na Malcie uczestniczyli Polacy - policyjna grupa pościgowa z Poznania, tak zwani "łowcy cieni" oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Według informacji RMF FM 24, przygotowywał się do kolejnej ucieczki - tym razem do Afryki Północnej. 

Kajetan Poznański pracował w bibliotece na Woli, jest absolwentem dziennikarstwa i filologii klasycznej. W ramach kulturalnego koła naukowego prowadził portal „Książę i żebrak”, publikował w roczniku „Meander” Polskiej Akademii Nauk. Interesował się postacią Hannibala Lectera, bohatera filmu „Milczenie Owiec”. 

 

Mężczyzna, po zatrzymaniu na Malcie, zostanie przetransportowany do Polski. Policja nie chce zdradzać szczegółów śledztwa. 

 

Policja poszukiwała Kajetana od kilku tygodni.

Kajetan P. zatrzymany!

 

Kajetan Poznański jest oskarżony o morderstwo.

Kajetan P. zatrzymany!

Więcej na temat Kajetan Poznański
Przeładuj

Mikołaj z "Love Island" zdradził, że ma wiele propozycji od nieznajomych kobiet. Jak zareagowała Sylwia?

zobacz 01:27