Joanna Przetakiewicz o "Project Runway"
ONS

Już wiosną na antenie TVN pojawi się nowy reality show. Stacja zdecydowała się zrobić polską wersję amerykańskiego hitu "Project Runway". Produkcja od pierwszej wzmianki, iż będzie powstawała zaczęła wzbudzać sporo emocji. Pod koniec października poznaliśmy ostateczny skład jurorów programów i jego prowadzącą. Zobacz: Rubik prowadzącą "Project Runway"! Kto w jury?

Od tamtej pory oprócz paru zdjęć z planu nie wiadomo nic na temat modowego show. Nam udało się zapytać Joannę Przetakiewicz dlaczego zdecydowała się na udział w tym projekcie i czego możemy się spodziewać po programie.

To bardzo profesjonalny program, który choć z założenia jest  przede wszystkim rozrywkowy, to sprawy mody traktuje poważnie i daje wielką, prawdziwą szansę biorącym w nim udział młodym projektantom. Dzisiaj mogę jedynie zdradzić, że poziom jest bardzo wysoki, znacznie wyższy niż się spodziewałam.  Uczestnikom bardzo zależy i starają się sprostać dużym wymaganiom. W zamian my, jurorzy, też traktujemy ich poważnie i staramy się być nie tylko krytyczni, ale też konstruktywni. Jestem przekonana, że dla niektórych ten program będzie początkiem  kariery w świecie mody


Jurorka zdradziła nam również, że program przypadnie do gustu zwykłym ludziom.

- Ten  program przybliży świat mody ludziom, którzy nie są ekspertami w tym temacie. Będą mieli okazję zobaczyć branżę od kuchni. Wielu osobom wydaje się, że moda to zabawa, kaprys. W rzeczywistości jest to bardzo trudna dyscyplina, wymagająca ciężkiej pracy i zaangażowania  w stu procentach.  Wierzę jednak, że takie spotkanie z modą będzie dla widzów ciekawe i inspirujące.


Na sam koniec Joanna Przetakiewicz zdradziła jak jej się pracuje z Anją Rubik na planie.

- Anję znam wiele lat i pracuje mi się z nią rewelacyjnie. Generalnie atmosfera na planie jest cudowna., a ekipa TVN''u niezwykle profesjonalna.


Czy słowa jurorki zachęciły was do oglądania "Project Runway". Myślicie, że program okaże się hitem na miarę "Top Model" i wyłoni nową gwiazdę świata mody?

Zobacz: Rubik o Project Runway: Nie będę pouczać uczestników, ale...

Anja Rubik i Tomasz Ossoliński na planie "Project Runway":