Jan Szyszko nie żyje
East News

Jest data pogrzebu Jana Szyszki. Kiedy i gdzie zostanie pochowany były minister środowiska?

Jan Szyszko nie żyje
East News

Były minister środowiska Jan Szyszko zmarł w środę, 9 października. Jego nagła śmierć była szokiem - polityk do ostatnich dni brał czynny udział w kampanii wyborczej. Szyszko odszedł w wieku 75 lat, a o jego śmierci poinformował prezydent Andrzej Duda.

Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP - czytamy na Twitterze.

Prawdopodobnie przyczyną zgonu była zatorowość płucna. Już jest znana data i miejsce pogrzebu byłego ministra środowiska i kandydata w wyborach parlamentarnych. Komisja wyborcza ogłosiła też, co z głosowaniem na polityka podczas niedzielnych wyborów!

Pogrzeb Jana Szyszki

Pogrzeb Jana Szyszki odbędzie się 16 października o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie. Ta informacja została przekazana za pośrednictwem mediów społecznościowych i pojawiła się na oficjalnym koncie ministra na Facebooku. 

Co z głosowaniem w wyborach parlamentarnych na Jana Szyszko? Zostanie wykreślony z listy wyborczej?

Jan Szyszko startował w tegorocznych wyborach parlamentarnych.  Komisja wyborcza już zdecydowała, co z głosowaniem na polityka. W środę poinformowano, że nie będzie nowych kart wyborczych w okręgu nr 20, z którego startował Jan Szyszko - będzie więc na nich widniało nazwisko polityka. Decyzję przekazała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Według kodeksu wyborczego nazwisko zmarłego kandydata pozostawia się na listach, a jeśli wyborcy zdecydują się oddać na niego głos, przechodzi on automatycznie na listę komitetu. Nie traci swojej ważności.

Jan Szyszko nie żyje
East News

Były minister odszedł w środę, 9 października.

Jan Szyszko nie żyje
East News

 

 

Więcej na temat pogrzeb
Przeładuj

Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Dziś Piotr Adamski ma 36 lat. Wiemy jak wygląda i czym się zajmuje!

zobacz 00:59