Janusz Leśniewski nie żyje
East News

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor znany z "M jak miłość" i "Barw szczęścia" miał 68 lat

Janusz Leśniewski nie żyje
East News

Janusz Leśniewski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 68 lat. O śmieci gwiazdora znanego m.in. z ról w takich serialach jak: ”M jak miłość”, „Leśniczówka” czy „Barwy szczęścia” informuje Związek Artystów Scen Polskich.

Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w Oddziale Warszawskim TVP (WOT). Absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST, którą zakończył grając w spektaklu dyplomowym postać Konrada i Maski 6 w „Wyzwoleniu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca…" - czytamy na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Data pogrzebu Janusza Leśniewskiego nie jest jeszcze znana.

Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w...

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Niedziela, 15 listopada 2020

Kim był Janusz Leśniewski?

Janusz Leśniewski debiutował na scenie warszawskiego Teatru Komedia. Gwiazdor jest znany nie tylko z ról filmowych czy serialowych, ale był również lektorem i dziennikarzem. Aktor przez ostatnie lata był też związany ze Związkiem Artystów Scen Polskich. W ostatnich latach Janusz Leśniewski wystąpił w takich serialach, jak: "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe", "Rytmie serca", "Leśniczówka", "Ojciec Mateusz", "M jak miłość", "Blondynka".  Aktora pożegnało wiele gwiazd, wśród nich Jerzy Antczak i Wiktor Zborowski:

Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie wiem co napisać. Chorował na serce, które nie wytrzymało. Śpij spokojnie Januszku" - napisał Wiktor Zborowski.

Janusz Leśniewski  zmarł w wieku 68 lat.

Janusz Leśniewski nie żyje
AKPA

 

 

Więcej na temat M jak miłość pogrzeb
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51