Karolina Pisarek w białym garniturze Karolina Pisarek w krótkiej sukience "Dobre uczennice zostają top modelkami" Karolina Pisarek na Flesz Fashion Night Joanna Krupa w czarnej odważnej sukience na imprezie Hollywood Rocks magazynu Star
Karolina Pisarek w białym garniturze
1/6
Karolina Pisarek w białym garniturze

Jak zostać modelką? Prawie każda nastolatka na świecie marzy o tym, aby przejść się po wybiegu u znanego projektanta albo wziąć udział w pięknej sesji zdjęciowej. Joannie Krupie i Karolinie Pisarek już to się udało! Obie są podopiecznymi Małgorzaty Leitner, która właśnie napisała książkę "Dobre uczennice zostają top modelkami". W środku znajduje się szereg porad dla dziewczyn, które chcą zacząć przygodę z modelingiem.

No właśnie! Co powinnaś zrobić, żeby odnieść sukces w modelingu? Zobacz na kolejnych stronach galerii!

Książkę możesz kupić na stronie - www.hitsalonik.pl. 

Zobacz: Gwiazda "Top model" w pięknej sesji zdjęciowej dla popularnej marki. Jej kariera nabiera rozpędu!

Edipresse

2/6
Karolina Pisarek w krótkiej sukience

Małgorzata Leitner wzięła pod swoje skrzydła Karolinę Pisarek. Finalistka "Top model" odniosła duży sukces i już robi karierę za granicą. Menadżerka podkreśla, że dziewczyny marzące o tym, żeby zostać modelką muszą być szczupłe.

Oczywiście nie chorobliwie chude, ale muszą mieć szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Idealne wymiary to słynne 90-60-90.

3/6
"Dobre uczennice zostają top modelkami"
Edipresse

Autorka książki sporo też pisze o tym, jak zachowywać się na spotkaniach z fotografami lub innymi wybitnymi postaciami ze świata modelingu. Małgorzata Leitner opisała jedną z wpadek swojej podopiecznej:

Jedna z modelek z mojej agencji została zaproszona na spotkanie z wybitnym fotografem. Człowiek ikona - Steven Meisel, który jednym zdjęciem może w dobę zrobić z początkującej modelki gwiazdę. Na planie zapytano dziewczynę: "Czego się napijesz?". "Szampana" - odpowiedziała. I bez szampańskiego nastroju opuściła studio. Fotograf jednak "nie miał tego dnia czasu".

4/6
Karolina Pisarek na Flesz Fashion Night
WBF

Czy rzeczywiście każdy projektant wymaga wymiarów 90-60-90? Małgorzata Leitner zdradziła kulisy świata modelingu:

Na przykład Calvin Klein lubi wysoką modelką - dobrze, żeby miała nie mniej niż 179 cm wzrostu i około 86 cm w biodrach. W przypadku mężczyzn model powinien mieć co najmniej 185 cm wzrostu. 

Jeśli modelka spełnia takie wymagania może zostać tzw. in-house model. Co to oznacza? Projektanci będą mierzyć na niej nowo tworzone kreacje, zanim wejdą one do produkcji.

5/6
Joanna Krupa w czarnej odważnej sukience na imprezie Hollywood Rocks magazynu Star
East News

Agenta Joanny Krupy i Karoliny Pisarek podkreśla, że zawsze, kiedy dzieje się coś niedobrego natychmiast trzeba dzwonić do agencji:

Jeżeli jesteś w trakcie sesji i coś ci nie odpowiada, dzwoń do agencji. Jeżeli nie odpowiada ci stylizacja, dzwoń do agencji. Jeżeli boisz się, że się spóźnisz na kolejną pracę, dzwoń do agencji. 

Małgorzata Leitner radzi również, że jeśli po skończonej pracy modelka ma ochotę wyjść na miasto z fotografem czy inną osobą, która obecna była na sesji to najpierw powinna zadzwonić do agencji i zapytać się, czy to dobry pomysł. 

6/6
Joanna Krupa
ONS

Nie głódź się! Pamiętaj o zdrowej, zbilansowanej diecie. Poza dietą zadbaj też o swoją formę i regularnie ćwicz.

Ponadto prowadź starannie i regularnie swoje social media. Małgorzata Leitner podkreśla, że to bardzo ważne. Radzi również, aby przykładać dużą wagę do zdjęć, które zamieszczane są w sieci. 

Nikt nie chce pracować z marudą lub wiecznie niewyspaną imprezowiczką. Zamieszczaj w sieci zdjęcia, na których wyglądasz pięknie i interesująco, wybieraj fotografie podkreślające atuty twojej figury. 

Więcej ciekawostek ze świata modelingu i porad znajdziesz w najnowszej książce, napisanej przez Małgorzatę Leitner - "Dobre uczennice zostają top modelkami". 

Więcej na temat Joanna Krupa Karolina Pisarek