Krystyna Pyrkosz, Witold Pyrkosz
East News
Byli piękną parą.
1/16
Krystyna Pyrkosz, Witold Pyrkosz
East News

Pogrzeb Witolda Pyrkosza odbył się 28 kwietnia 2017 roku w Górze Kawalarii. Na uroczystości pogrzebowej nie mogło zabraknąć ukochanej żony aktorka, Krystyny Pyrkosz, która pogrążona w smutku żegnała swojego małżonka.

 22 kwietnia zmarł Witold Pyrkosz. Aktor w grudniu 2016 roku obchodził 90 urodziny, jednak czas jest nieubłagany. Widold Pyrkosz mial szczęście grac w kultowych serialach i filmach, a także żyć w ciekawych czasach, a jego życie też nie było banalne, świadczy o tym fakt jak poznał swoja drugą żonę Krystynę i jak musiał się nastarać, aby pozwolono mu się z nią ożenić. 

Pierwszą żoną była Ewa, mieli syna Pawła. Od 1964 był żonaty z Krystyną, z którą miał dwoje dzieci - Witolda i Katarzynę.

 

Więcej: Anna Mucha żegna Witolda Pyrkosza TYM zdjęciem, a fani oburzeni! "To smutne, że nawet w takich chwilach..."

 

Historia miłości Witolda Pyrkosza i jego zony Krystyny

Kiedy miał aktor miał 36 lat, zakochał się w nastolatce. Ten związek nie był dobrze widziany w oczach jej rodziców. Ale Krystyna Pyrkosz okazała się największą miłością jego życia. 

Był 1962 rok, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, gdy ujrzałem ją w Hotelu Francuskim w Krakowie. Piękna, biust solidna czwórka, długie czarne włosy. Miała 17 lat, ja 36. Nie była sama, przyszła z kolegami. Dosiadłem się do jej stolika. Niedługo miał być sylwester, chciałem ją zaprosić, ale ona już się z kimś umówiła. Ale tak ją potem mordowałem telefonami, że w końcu się zgodziła - czytamy w se.pl

Co było dalej?

Zobacz: Nie żyje Pyrkosz. "Miał problemy ze zdrowiem, ale kochał życie" Wspomnienia aktorów i przyjaciół

2/16
Witold Pyrkosz z żoną Krystyną

Jak określił to Witold Pyrkosz dopadała ich strzała amora. Jednak najpierw chciał, żeby jego młodsza partnera zdała maturę.

 Amora trafiła mnie okrutnie, ale zapowiedziałem mojej Krysi, że musi zdać maturę, inaczej nici ze ślubu - czytamy se.pl

3/16
Witold Pyrkosz z żoną Krystyną

Krystyna była o 19 lat młodsza od swojego przyszłego męża. Dlatego bała się powiedzieć o Witku mamie...

Krystyna początkowo ukrywała mnie przed teściową. Bała się jej reakcji, bo przecież byłem o 19 lat starszy! Ale kiedy teściowa mnie już poznała, to Krysia nawet o nasze relacje zaczęła być zazdrosna. "Ty się powinieneś ożenić z mamą, a nie ze mną" - mówiła - czytamy w se.pl

4/16
Witold Pyrkosz z żoną

Ale przyszedł czas, ze Witold Pyrkosz mógł się wykazać jako przyszły zięć. Teściowa Zofia produkowała zabawki. W czasach komuny zaginął wagon surowca z którego robiła zabawki, a mama Krystyny zakupiła go "na lewo". Okazało się, że to prowokacja. Przyszła teściowa trafiła do więzienia, dostała milion złotych kary. Wtedy Witold Pyrkosz opiekował się Krystyną i jej rodziną. Przeżyli nie jedną historię.

Jeszcze przed ślubem, dzięki wsparciu teściowej, kupiłem od pewnego marynarza wspaniały samochód Renault Dauphine. Pojechaliśmy nim z Krysią i jej bratem Bogdanem jako przyzwoitką do Rumunii. Leżę na plaży, podchodzi do mnie człowiek i zdenerwowany mówi, że ta pani, co była ze mną, weszła do wody i zniknęła za horyzontem. Nie zmartwiłem się. Wiedziałem, że Krystyna szybko wróci. Żona zawsze miała wiele zainteresowań, należała do klubu sportowego, świetnie pływała.

Wielki ślub jednak się odbył.

A potem był nasz ślub, 28 lipca 1964 roku. W podróż poślubną pojechaliśmy na miesiąc do San Remo, do Włoch... - wspominał Witold Pyrkosz.

 

5/16
Witold Pyrkosz z żoną

Witold Pyrkosz i Krystyna Pyrkosz nazwali swoje dzieci Witold i Krystyna. Pięć lat temu jedna z wnuczek  wyszła za mąż.  

Pani Krystyna zajmował się też kalendarzem swojego męża i pilnowała planu "M jak Miłość". Państwo Pyrkosz nie rozstawali się, wszędzie jeździli i bywali razem.

6/16
Witold Pyrkosz z synem

Witold Pyrkosz ze swoim młodszym synem Witkiem (2015).

7/16
Ilona Łepkowska o Witoldzie Pyrkoszu
8/16
Witold Pyrkosz z córką i wnukami

Witold Pyrkosz z córką i wnuczkami w 2006 roku.

9/16
Krystyna Pyrkosz
East News
10/16
Witold Pyrkosz z rodziną
11/16
Witold Pyrkosz z rodziną
12/16
Witold Pyrkosz z rodziną
13/16
Witold Pyrkosz z rodziną
14/16
Krystyna Pyrkosz
East News
15/16
Krystyna Pyrkosz
East News
16/16
Krystyna Pyrkosz, Witold Pyrkosz
East News
Więcej na temat M jak miłość Witold Pyrkosz