9 lipca 2024 roku czas na chwilkę się zatrzymał. Media obiegła smutna wiadomość o śmierci uwielbianego i cenionego aktora Jerzego Stuhra. Nie ma chyba osoby w kraju, która nie widziała przynajmniej jednej z kultowych produkcji, w których Jerzy Stuhr zagrał. Był nie tylko aktorem, ale także pedagogiem, rektorem, reżyser filmowy, teatralny, operowy i scenarzystą. Jednak trzeba pamiętać, że był przede wszystkim mężem, ojcem i dziadkiem.

Reklama

Córka Macieja Stuhra pożegnała dziadka

Matylda to pierwsze dziecko Macieja Stuhra jeszcze z poprzedniego małżeństwa z Samantą Janas. Wnuczka Jerzego Stuhra postanowiła go pożegnać, publikując wymowny wpis na social mediach. Na profilu 24-latki pojawiły się dwa archiwalne zdjęcia z dziadkiem.

Wszyscy dzisiaj opłakują śmierć Wielkiego Polskiego aktora. Ja nie opłakuję. Ja opłakuję śmierć mojego dziadka. Dziadka OO. Z którym kiedyś co wakacje kosiłam trawę na działce. Papa dziadku, może kiedyś jeszcze razem pokosimy razem trawę
- napisała wnuczka Jerzego Stuhra.

Zobacz także: Ewa Skibińska pożegnała Jerzego Stuhra odważnymi zdjęciami. Wywołała burzę

Jerzy Stuhr
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Pod postem pojawiło się mnóstwo kondolencji i smutku. Przyjaciele i znajomi, wspierając Matyldę, pisali:

Matyldo, moje wyrazy współczucia. Dla wielu z nas Pan Jerzy był wspaniałym aktorem, dla Ciebie - przede wszystkim wspaniałym Dziadkiem. Trzymajcie się.
Był świetnym człowiek i aktorem, ale na pewno najlepszym dziadkiem. Składałam kondolencje.
Najszczersze wyrazy współczucia dla Was wszystkich, Matylda... Trzymajcie się!
Reklama

My również składamy szczere kondolencje i łączymy się w bólu.

Zobacz także
Maciej i Jerzy Stuhr
Jacek Dominski/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama