Smutna wiadomość dla fanów "M jak miłość". Jak podaje oficjalny fanpejdż serialu Widold Pyrkosz, serialowy Lucjan Mostowiak nie żyje. Aktor w tym roku obchodził 90. urodziny.

Reklama

Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy - czytamy na Facebooku "M jak miłość".

Zobacz też: "Król polskich seriali" nie żyje. Wspominamy kultowe role Witolda Pyrkosza w filamch i serialach

Więcej: Witold Pyrkosz nie żyje. W Wigilię skończył 90 lat. Tak świętował z aktorami z "M jak miłość"...

Zobacz także

Witold Pyrkosz nie żyje

Witold Pyrkosz debiutował w 1955 roku na deskach teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - zagrał w sztuce Włodzimierza Perzyńskiego "Lekkomyślna siostra" w reż. Tadeusza Kubalskiego, gdzie wcielił się w postać Janka Topolskiego.

Więcej: Łepkowska wspomina Witolda Pyrkosza. "Liczyliśmy się z tym, miał 90 lat, ale i tak wydawało się, że będzie wieczny..."

Nie żyje Pyrkosz. "Miał problemy ze zdrowiem, ale kochał życie" Wspomnienia aktorów i przyjaciół

Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 1956 w filmie Jerzego Kawalerowicza "Cień". W późniejszym czasie zagrał wiele pamiętnych ról, m.in. w "Mecie" Antoniego Krauzego i "Vabank" Juliusza Machulskiego. Aktor jest również współtwórcą i reżyserem kabaretu "Dreptak".

Zobacz: „Król polskich seriali”, Witold Pyrkosz w wigilię kończył 90 lat!
Znamy go z takich serialowych ról jak "Czterej pancerni i pies" "Janosik" czy "Alternatywy 4". A rola dziadka i ojca rodu Lucjana Mostowiaka w "M jak miłość" a długo wszystkim zapadła w pamięć.

Dla rodziny i przyjaciół składamy kondolencje.

Zobacz także: Witold Pyrkosz skończył 90 lat. Jak spędził urodziny? Na planie "M jak miłość" z serialową rodziną!

Witold Pyrkosz i Tereesa Lipowska przez 17 lat tworzyli serialowe małżeństwo Mostowiaków.

Reklama

Witold Pyrkosz w wigilię 2016 roku skończył 90 lat.

Reklama
Reklama
Reklama