Gwiazdy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" na konferencji przeciwko białaczce Magda Steczkowska i Sonia Bohosiewicz na konferencji przeciwko białaczce Magda Steczkowska przeciwko białaczce Kuba Molęda przeciw białaczce Jacek Kawalec przeciwko białaczce
Gwiazdy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" na konferencji przeciwko białaczce
Akpa
Co robią po godzinach uczestnicy show?
1/11
Gwiazdy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" na konferencji przeciwko białaczce
Akpa

13 października obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku.Z tej okazji w warszawskim Hotelu Hampton by Hilton Warsaw Airport odbyło się spotkanie uczestników programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" z przedstawicielami Fundacji DKMS, którą wspierają artyści. Zobacz: Gwiazdy Twoja Twarz Brzmi Znajomo na urodzinach "Party".

Już po raz drugi z inicjatywą zaangażowania się w promowanie dawstwa szpiku wyszła Magda Steczkowska, która do udziału w akcji namówiła swoich kolegów z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo":

W zeszłym roku do wzięcia udziału w tej akcji zaprosiłam moje siostry, w tym roku moich wspaniałych przyjaciół. Na przyszły rok też już mam pewien pomysł, ale co to konkretnie będzie, jeszcze nie chciałabym zdradzać. Mam nadzieję, że uda nam się organizować takie akcje cyklicznie, bo niosą ze sobą na prawdę dużo dobrego. Jest to nasz bezcenny dar ratujący komuś życie i najcudowniejsza rzecz w życiu poza posiadaniem dzieci.


Artyści nie tylko zachęcali innych do zarejestrowania się, równie chętnie sami się rejestrowali. Poza Basią Melzer zarejestrował się Jacek Kawalec:

Są takie sytuacje i takie sprawy, na które zawsze trzeba mieć czas. Choroba jest jedną z tych spraw; nie pyta nas o zdanie ani o grafik. W mojej rodzinie mam przypadek osoby, której nie mogę bezpośrednio dać szpiku, ale byłbym bardzo wdzięczny i szczęśliwy gdyby znalazł się ktoś, kto by ten szpik mógł oddać. Dopóki to nas bezpośrednio nie dotyczy, to zazwyczaj nie myślimy o takich sprawach, ale choroba może nas albo naszych bliskich dotknąć w najmniej spodziewanym momencie, dlatego warto pomagać i dlatego dziś się zarejestrowałem.


Inni artyści, jak Magda Steczkowska czy Maja Bohosiewicz w bazie DKMS są zarejestrowani już od dawna:

Jestem zarejestrowana w bazie Fundacji DKMS od dwóch lat. Jak do tej pory jeszcze nie znalazłam swojego bliźniaka genetycznego, więc nie było jeszcze okazji, żeby pomóc, ale w każdej chwili ten telefon może zadzwonić. Dlatego wszystkich zachęcam, żeby poświęcili dosłownie chwilę i zarejestrowali się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Nie trzeba się kuć, wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Na pewno nie ma się czego bać a można w ten sposób zrobić coś bezcennego - uratować komuś życie - powiedziała Maja Bohosiewicz.


Popieramy inicjatywę i oczywiście wspieramy!

Zobacz: Śliczna Kasia Glinka na spotkaniu z chorymi na białaczkę

 

2/11
Magda Steczkowska i Sonia Bohosiewicz na konferencji przeciwko białaczce
Akpa
3/11
Magda Steczkowska przeciwko białaczce
Akpa
4/11
Kuba Molęda przeciw białaczce
Akpa
5/11
Jacek Kawalec przeciwko białaczce
Akpa
6/11
Marek Kaliszuk przeciw białaczce
Akpa
7/11
Basia Melzer przeciwko białaczce
Akpa
8/11
Sonia Bohosiewicz i Marek Kaliszuk na konferencji przeciwko białaczce
Akpa
9/11
Magda Steczkowska i Kuba Molęda na konferencji przeciwko białaczce
Akpa
10/11
Magda Steczkowska, Basia Melzer i Jacek Kawalec na konferencji przeciwko białaczce
Akpa
11/11
Magda Steczkowska, Marek Kaliszuk i Basia Melzer na konferencji przeciwko bialaczce
Akpa