Kuba Molęda

Jakub Molęda to polski piosenkarz, który największą popularność i sukcesy zdobywał, kiedy był jeszcze nastolatkiem. W 1997 roku, kiedy miał 13 lat, wygrał Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. W tym samym roku został wokalistą młodzieżowego zespołu L.O. 27, który wydał płytę "Mogę wszystko". Odniosła ona spektakularny sukces jak na zespół stworzony przez tak młodych artystów i sprzedała się w liczbie ponad 50 tys. egzemplarzy, uzyskując status złotej płyty. W kolejnych latach Kuba Molęda występował wraz z bratem w zespole Mollęda. Jest aktywnym aktorem dubbingowym, a jego głos usłyszeć można w wielu polskich wersjach zagranicznych filmów. Poznaj więcej informacji o Kubie Molędzie.

Imię: Jakub

Nazwisko: Molęda

Pseudonim: -

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 3.04.1984 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: piosenkarz, aktor dubbingowy

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: -

Rodzeństwo: brat Maciej (ur. 1976 r.)

BIO: Kuba Molęda śpiewał od dziecka, a już w wieku 7 lat mogli poznać go telewidzowie w całej Polsce dzięki udziałowi w programie "5-10-15". Występował też na wielu festiwalach dziecięcych, a najważniejszy z nich, który odbywał się w Koninie, wygrał w wieku 13 lat, za co otrzymał nagrodę Złoty Aplauz. W tym samym roku wszedł w skład zespołu L.O. 27, którego członkowie byli uczniami szkół podstawowych. W grudniu 1997 w sprzedaży ukazał się debiutancki album grupy "Mogę wszystko", który sprzedany został w imponującej liczbie ponad 50 tys. egzemplarzy i uzyskał status złotej płyty. Na fali sukcesu albumu Kuba Molęda został pod koniec lat 90. prowadzącym młodzieżowego programu w TVP, noszącym taki sam tytuł jak płyta. Rok później zespół wystąpił na festiwalu w Opolu. Wydany w 1998 roku krążek "Przyjaciele" nie odniósł już spektakularnego sukcesu (choć piosenki z tej płyty wykorzystane zostały na ścieżce dźwiękowej do filmu "Odlotowe wakacje") i wkrótce grupa zakończyła działalność.W 2005 roku Kuba Molęda razem ze swoim bratem założyli zespół pod nazwą Mollęda. Ich pierwszym singlem była piosenka "Do widzenia Julio". Dwa lata później nagrali kolejny singiel "No Second Chance", z którym wzięli udział w koncercie Piosenka dla Europy 2007, który był jednocześnie preselekcją do krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji. Był to również singiel promujący jedyny album zespołu "2xM". Nagrali go wspólnie z muzykami sesyjnymi, m.in. z Wojciechem Pilichowskim, Michałem Grymuzą i Anią Szarmach. Album ukazał się w sprzedaży 24 lutego. W 2007 roku wystąpili na festiwalu piosenki w Smoleńsku. W kolejnych latach artysta wydał następne single, w tym jeden "Gdzieś bez nas", nagrany wspólnie z Magdą Steczkowską.Kuba Molęda ma bardzo bogate doświadczenie aktora dubbingowego. Jego głos usłyszeć można w takich produkcjach, jak: "Transformers", "Nie ma to jak statek", "Mów mi Dave" czy "Horton słyszy Ktosia". W 1999 roku zagrał swoją jedyną rolę w filmie fabularnym "Odlotowe wakacje", gdzie można było również wysłuchać utwory zespołu L.O. 27, w którym wtedy występował. Artysta wziął też udział w dwóch musicalach. W 2006 roku była to produkcja Romana Polańskiego "Taniec wampirów", a w 2015 - spektakl "Rapsodia z demonem".Kuba Molęda studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Studia ukończył w 2009 roku.

Znany z: Kuba Molęda największą popularność zyskał jako nastolatek, będąc liderem zespołu L.O. 27. Telewidzom skutecznie przypomniał się, biorąc udział w 2014 roku w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" na antenie Polsatu. Była to druga edycja programu, a każdy z odcinków oglądało średnio 2,5 mln widzów. Kuba Molęda zajął w programie 7. miejsce.

Funkcja w filmie: Kuba Molęda ma na swoim koncie ponad 40 ról dubbingowych i jedną aktorską rolę drugoplanową w filmie "Odlotowe wakacje".

Płyty: - 1997 - "Mogę wszystko" - płyta nagrana wspólnie z L.O.27, która osiągnęła status płyty złotej; - 1999 - "Przyjaciele" - płyta nagrana wspólnie z L.O.27; - 2007 - "2xM" - płyta nagrana z bratem Maciejem jako zespół Mollęda.

Książki: -

Nagrody:
  • 1997 - Złoty Aplauz - nagroda główna festiwalu Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/kubamoleda/ 


    Link FB: https://www.facebook.com/KubaMoleda/ 
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index