Elżbieta Zapendowska o Sylwii Grzeszczak i Agnieszce Chylińskiej

Zapendowska krytykuje repertuar Grzeszczak! "Jest szalenie muzykalna. Przykro więc, że..." A co sądzi o Chylińskiej?

Elżbieta Zapendowska o Sylwii Grzeszczak i Agnieszce Chylińskiej

Elżbieta Zapendowska oceniła aktualną sytuację na polskiej scenie muzycznej w rozmowie z gazeta.pl. Jurorka programu "Idol" skomentowała m.in. repertuar Sylwii Grzeszczak oraz Agnieszki Chylińskiej. Obie wokalistki chwali za warunki, jednak przeszkadza jej to, że śpiewają piosenki nieadekwatne poziomem do ich talentu.

 

Elżbieta Zapendowska o Sylwii Grzeszczak i Agnieszce Chylińskiej

Obecnie polską sceną muzyczną rządzą Sylwia Grzeszczak oraz Agnieszka Chylińska. Ich płyty sprzedają się jak świeże bułeczki, a nowe przeboje nuci cała polska. Co o drugiej z nich myśli Zapendowska? Kiedy dziennikarz, Mateusz Witkowski, stwierdził, że Chylińskiej brakuje repertuaru, jurorka "Idola" powiedziała:

Chylińska jest jednak szalenie charakterystyczna i niepodrabialna. A ponad wszystko: prawdziwa. To, o czym śpiewa, jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w jej życiu. Nawet jeżeli przydałby jej się nieco lepszy repertuar - zaznaczę, że nie słyszałam jeszcze jej najnowszej płyty - ma na tyle silną osobowość, że broni się jako artystka - mówi Zapendowska.

Specjalistka od emisji głosu nigdy nie była fanka utworów Sylwii Grzeszczak. Ceni jednak jej wielki talent i muzykalność, twierdząc, że jest wybitną wokalistką:

Sylwia to wybitna wokalistka, osoba szalenie muzykalna. Przykro więc, że wykonuje utwory, które pod względem poziomu nie przystają do jej warunków. W ostatnich latach w polskim popie w ogóle dominowały teksty, które nie dość, że były napisane niepoprawną polszczyzną, to jeszcze opowiadały zazwyczaj o du*ie Maryni... - przekonuje w rozmowie z gazeta.pl.

Ela Zapendowska o "Idolu"

Zapendowska zabrała również głos w sprawie powrotu "Idola". Czy jurorka długo wahała się, aby wziąć udział w show?

Gdy Nina Terentiew zadzwoniła do mnie z propozycją, miałam tylko jedno ''ale''. Otóż jest w tej branży kilka osób, z którymi nie chciałabym za żadne skarby zasiąść w jury. Nie będę podawać nazwisk. Chodzi o ludzi, z którymi musiałabym się przekrzykiwać i ''licytować'' w dość prostacki sposób, czego nie zamierzam robić, gdyż mija się to z celem [...] - mówi Zapendowska.

Zobacz także: Wybraliście hit roku 2016! Kto wygrał? Jeden artysta był bezkonkurencyjny! Pewnie się domyślacie...

 

Elżbieta Zapendowska oceniła karierę Sylwii i Agnieszki.

Elżbieta Zapendowska na planie spotu Must Be The Music
East News

 

Sylwia Grzeszczak, według Zapendowskiej, jest wybitną wokalistką.

Sylwia Grzeszczak na Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie 2016/2017

 

Agnieszka Chylińska również została pochwalona przez Zapendowską.

Agnieszka Chylińska na Sylwestrze TVN 2016/2017

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43