AKPA
Od uczestniczki "Baru" do największej gwiazdy w Polsce
1/14
AKPA
Dzisiaj wyjątkowy dzień w życiu Dody. Gwiazda kończy 28 lat! Zobaczcie jak się zmieniała przez ostatnie dziesięć lat, od momentu kiedy zadebiutowała w programie "Bar".
2/14
AKPA
W 2002 roku Doda wzięła udział w reality-show "Bar", gdzie promowała debiutancki album zespołu "Virgin". Jesienią 2004 roku ponownie zawitała w kolejnej edycji programu, tym razem sygnowanej hasłem "Złoto dla zuchwałych". Chociaż nie wygrała programu zyskała ogromną popularność.
3/14
AKPA
Z zespołem Virgin związała się w 2000 roku. W 2002 roku ukazał się debiutancki album grupy pt. "Virgin". Piosenki "To Ty" czy "Mam tylko Ciebie" to klasyki w twórczości zespołu. Kolejnym przystankiem była płyta "Bimbo" (pokryła się złotem) promowana m.in. singlem "Dżaga", do którego powstał teledysk z Dodą i Radosławem Majdanem w rolach głównych.

Największe sukces sprzedażowy odniósł trzeci krążek Virgin - "Ficca". Album promował singiel "Znak Pokoju", którym Doda wyśpiewała Bursztynowego Słowika podczas Festiwalu w Sopocie w 2005 roku. Płyta pokryła się podwójną platyną i doczekała się złotej reedycji wzbogaconej piosenką "Szansa", przeboju lata 2006 roku.

Pod koniec grudnia 2007 roku Doda zerwała kontrakt z menedżerem zespołu Virgin, Maciejem Durczakiem, a 1 stycznia 2007 roku na oficjalnej stronie zespołu Virgin lider zespołu, Tomek Lubert, opublikował oświadczenie o zakończeniu działalności grupy. Powodem jej rozwiązania miały być według Luberta różnice interesów i problemy w życiu prywatnym.
4/14
AKPA
Latem 2003 roku Doda poznała swojego przyszłego męża, Radosława Majdana. Piłkarz oświadczył się wokalistce w październiku podczas zgrupowania polskiej reprezentacji piłkarskiej w Jerozolimie, a 5 marca 2005 roku para wzięła ślub. W 2008 roku Doda i Radek wzięli rozwód.
5/14
AKPA
W 2007 roku ukazuje się debiutancka płyta Dody "Diamond Bitch", która w dniu premiery pokrywa się złotem. Album promuje singiel "Katharsis", do którego nagrano teledysk z udziałem byłego męża Dody, Radka Majdana. Sukces płyty okazuje się na tyle ogromny, że Doda wygrywa tytuł najlepszej polskiej artystki według MTV.
6/14
AKPA
We wrześniu 2007 roku Doda zostaje jurorką w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie".
7/14
AKPA
W 2008 roku Doda wygrywa cztery nagrody Viva Comet, w tym dla artystki roku. Podczas gali towarzyszy jej Maja Sablewska i brat, Rafał Rabczewski. W tym samym roku ukazuje się reedycja płyty "Diamond Bitch" wzbogacona o piosenkę "Nie daj się".
8/14
AKPA
W 2008 roku Doda zajmuje 4. miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się płyt roku za album "Diamond Bitch". Podczas jej spektakularnego występu w sopockiej Operze Leśnej pojawiają się problemy z transmisją.

W tym samym roku z piosenką "Nie daj się" Doda wygrywa Sopot Hit Festival.
9/14
AKPA
W 2009 roku TVP emituje ostatnią, III edycję "Gwiazdy tańczą na lodzie", w której dochodzi do spięć między Dodą, a Justyną Steczkowską.
10/14
AKPA
Jesienią 2009 roku na Dodę spada ogromny splendor. Jako pierwsza Polka awansuje do konkursu na najlepszego europejskiego artystę MTV. Ostatecznie w głosowaniu widzów z całej Europy zajmuje drugie miejsce, ustępując jedynie tureckiej grupie maNga.
11/14
AKPA
Latem 2010 roku na swojej stronie internetowej Doda upublicznia nowy singiel "Bad Girls". Pierwszy raz publicznie wykonuje go podczas festiwalu w Opolu.
12/14
AKPA
Na początku czerwca 2011 roku ukazuje się drugi studyjny album Dody "7 pokus głównych". Wydanie zawiera siedem wersji różniących się okładkami i trójwymiarowy ołtarzyk. Płyta już w dniu premiery pokrywa się złotem, a w grudniu otrzymuje status platynowej płyty. Album promują single "Bad Girls", "Fuck it" i "XXX". Do ostatniego w sierpniu Doda nakręciła teledysk w Los Angeles.
13/14
AKPA
W tym samym roku Doda wiąże się z choreografem, Błażejem Szychowskim.
14/14
DSC00217.JPG
AFTERPARTY EXCLUSIVE
Na 2012 rok Doda zaplanowała wydanie płyty koncertowej. Wcześniej ukaże się teledysk do singla promującego film "Kac Wawa".
Więcej na temat Doda