9 lipca br. media obiegła smutna informacja o śmierci uwielbianego aktora Jerzego Stuhra. Wiadomość potwierdził syn Maciej Stuhr i zamieścił na social mediach wzruszające zdjęcie z ojcem i swoim synem, gdzie żegna swojego tatę. Plejada gwiazd również dołączyła się do pożegnań wybitnego aktora, jakim był Jerzy Stuhr.

Reklama

Cezary Pazura pożegnał Jerzego Stuhra

9 lipca na social mediach pojawiło się mnóstwo ciepłych słów dotyczących Jerzego Stuhra. Wśród osób żegnających aktora znalazły się m.in. takie osoby jak: Krystyna Janda, Tomasz Kot, czy Piotr Gąsowski. Również na profilu Cezarego Pazury pojawiło się czarno-białe zdjęcie Stuhra i ciepłe słowa.

Żegnaj kochany Mistrzu, Profesorze, niezapomniany komisarzu Rybo! Będzie mi Ciebie bardzo brakowało. Dziękuję za każdy dzień na planie z Tobą. Za każdą uwagę, dygresję, dykteryjkę. Trzymam Cię głęboko w swoim sercu
- napisał Cezary Pazura na Instagramie.

Aktor nazywał Jerzego Stuhra "Profesorem" pomimo tego, że nigdy go nie uczył.

Zobacz także: Córka Macieja Stuhra pożegnała dziadka. "Wszyscy dzisiaj opłakują śmierć Wielkiego Polskiego aktora. Ja nie opłakuję..."

Jerzy Sthur
fot. Jacek Dominski/REPORTER
To określenie w stosunku do niego zawsze mi pasowało, bo wiedziałem, że on jest już wyżej, profesora już się nie doścignie, on stworzył swoją szkołę aktorską.
- wytłumaczył w rozmowie z Jastrząb Post Cezary Pazura.
On starał się, żeby wszyscy traktowali go jako kolegę, ale to się tak nie da, bo to jest Jerzy Stuhr. Graliśmy normalnie, wykonywaliśmy zadania aktorskie powierzone przez reżysera, ale się od niego uczyłem. Na planie lubię patrzeć, jak grają tacy wspaniali aktorzy, jak Stuhr.
- dodał Pazura.

Fani jednoznacznie dołączyli do ciepłych słów skierowanych do wybitnego aktora.

Zobacz także
Ogromna strata dla polskiej kinematografii. Wybitna jednostka, której nie można było odmówić talentu aktorskiego. Żal w sercu.
Charakterystyczny charyzmatyczny głos mistrzowskie role powoli kończy się pewna epoka. Graj swoje sztuki na górze pokaż im swój talent. My pamiętać będziemy.

Obserwatorzy nie zapomnieli również, że Pazura również pożegnał ostatnio bardzo bliskie mu osoby. Parę tygodni temu na profilu aktora pojawiło się pożegnanie operatora filmowego Arkadiusza Tomiaka. Zaledwie parę tygodni później Pazura pożegnał swojego ojca Zdzisława Pazurę, który odszedł w wieku 87 lat.

A dla Pana i rodziny również wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty.
Reklama

Zdzisław Pazura był nauczycielem. Jedna z jego uczennic pożegnała go za pośrednictwem Facebooka, zamieszczając wpis:

Zmarł mój nauczyciel z okresu szkoły podstawowej w Ujeździe. Był tylko 9 lat starszy od nas i bardzo go lubiliśmy. Spotkaliśmy się w 1991 roku gdy pracowałam w Orbisie, a on musiał jeździć na wycieczki handlowe, by utrzymać synów Czarka i Radka Pazurów w czasie ich studiów w łódzkiej Filmówce. Pozostaje w mojej pamięci i niech spoczywa w pokoju.
Cezary Pazura
PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Jerzy Stuhr
Fot. M.Lasyk/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama