Smutna informacja o śmierci aktora Jerzego Stuhra pojawiła się w mediach 9 lipca 2024 roku. Tragedię potwierdził syn aktora Maciej Stuhr. Osoby z polskiego show-biznesu postanowiły upamiętnić i pożegnać kolegą po fachu. Nie zabrakło ciepłych słów od Jana Englerta, czy Zbigniewa Zamachowskiego. Swojego ojca, męża i dziadka pożegnała również najbliższa rodzina w tym syn Maciej, dodając wzruszające zdjęcie na social mediach.

Reklama

Mateusz Morawicki pożegnał Jerzego Stuhra

Mateusz Morawicki zdecydowanie różnił się poglądami politycznymi od rodziny Stuhrów. Jednak nikt nie spodziewał się, że po śmierci Jerzego Stuhra na jego profilu można będzie zobaczyć takie słowa. Polityk postanowił pożegnać wybitnego aktora i na swoim profilu na "X" dodał zdjęcie Stuhra z podpisem:

Odszedł niezapomniany i niezastąpiony Jerzy Stuhr. Jego legendarnego poczucia humoru, ról i tekstów nie sposób wyliczyć. Filip Mosz z 'Amatora', Lutek Danielak z 'Wodzireja', Maksik z 'Seksmisji', Osioł ze 'Shreka', komisarz Ryba z 'Kilera' z jednej strony, z drugiej - rektor krakowskiej PWST, reżyser, laureat wielu nagród, odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski 'za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz działalności pedagogicznej'
- rozpoczął swój wpis Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Tak Maciej Stuhr pożegnał Jerzego Stuhra. Jego wpis łamie serce: "wdzięczność"

Jerzy Stuhr
JACEK DOMINSKI/REPORTER
I choć w ostatnich latach różniliśmy się w diagnozach na temat Polski i jej problemów - to nigdy nie zapomnę, ile uśmiechu i radości przyniósł kolejnym pokoleniom Polaków.Niech spoczywa w pokoju.
- dodał polityk.
Reklama

Długi wpis zaskoczył, ale również podzielił obserwatorów. W szczególności jego druga część. Wiele osób pochwaliło polityka za to, że pomimo różnych poglądów potrafił zdobyć się na taki gest i pożegnać wielkiego aktora. Druga zaś część pytała, dlaczego nawet w tak smutnym dniu Morawiecki musiał wspomnieć o różnicach między Jerzym Stuhrem a sobą. Obserwatorzy zdobyli się na takie słowa:

Pożegnanie wielkiego artysty z klasą. Mile zaskoczona jestem.
Najlepiej gdyby pan nic nie pisał, skoro już mowa o szacunku. Wasza partia urządziła sobie nagonkę na Jerzego Stuhra i jego rodzinę i wasza partia brała się za cenzurę w teatrze. Kurski z Glińskim zrobili wszystko co możliwe by ludzi kultury pognębić.
Szkoda, że za życia niszczyliście człowieka. Tak jak zresztą każdego, który miał na tyle cywilnej odwagi, aby przeciwstawiać się waszemu sk*** bezprawiu.
Co za tupet.
Jerzy Stuhr - wpis u Morawieckiego
X@MateuszMorawiecki
Reklama
Reklama
Reklama