We wtorek, 9 lipca media obiegła smutna informacja o śmierci Jerzego Stuhra, wybitnego aktora teatralnego i filmowego, a także reżysera i aktora dubbingowego. 77-latka pożegnały rzesze fanów, a także pogrążeni w żałobie koledzy i koleżanki ze świata artystycznego. Co wiadomo nt. pogrzebu Jerzego Stuhra?

Reklama

Gdzie i kiedy pogrzeb Jerzego Stuhra? Już wiadomo

Jerzy Stuhr w ostatnich latach zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi - przeszedł m.in. udar. Choć fani mieli nadzieję na to, że aktor będzie gościł na teatralnych deskach jeszcze przez długi czas, niestety, los okazał się okrutny i Jerzy Stuhr zmarł 9 lipca 2024 roku.

Teraz wiadomo, co z pogrzebem aktora. Ceremonia odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, skąd pochodził Jerzy Stuhr. Początek uroczystości zaplanowano na godz. 14:00:

Pogrzeb Jerzego Stuhra odbędzie się w środę 17 lipca o godz. 14 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie
- podał Zarząd Cmentarzy Komunalnych w stolicy Małopolski.
Jerzy Stuhr
JACEK DOMINSKI/REPORTER

W dniu śmierci aktora na publikację krótkiego, ale wymownego wpisu zdecydował się jego syn. Maciej Stuhr umieścił na Instagramie podpis, który mówił więcej niż tysiąc słów:

Wdzięczność
- napisał krótko Maciej Stuhr na Instagramie.

Nie tylko syn pożegnał wybitnego aktora. W sieci zaroiło się od kondolencji i wspomnień związanych z Jerzym Stuhrem, zarówno dotyczących jego twórczości, jak i tego, jaki był prywatnie.

Zobacz także
Jerzy kochany… żegnaj. Na ulicach w Polsce, w Italii, w teatrze, w kinie, ''na ulicach cichosza na chodnikach cichosza''. Nigdy nie zapomnę owacji po spektaklu ''Geniusz'', jeszcze niedawno. W naszych sercach na zawsze
- napisała Monika Olejnik.
Umarł Jerzy Stuhr! Nie żyje jeden z największych! Z osiągnięciami i życiem, którym mógłby obdarować kilka a nawet kilkanaście osób
- skomentowała Krystyna Janda.
Maciej i Jerzy Stuhr
Jacek Dominski/REPORTER

Jesteśmy pewni, że na ostatnim pożegnaniu Jerzego Stuhra pojawi się wielu sympatyków aktora, którym jego role i życie były bliskie. Rodzinie raz jeszcze składamy szczere kondolencje.

Reklama

Zobacz także: Nie żyje Jerzy Stuhr. Przypominamy kultowe role aktora

Jerzy Stuhr z żoną
TRICOLORS/East News
Reklama
Reklama
Reklama